Hitro in poceni (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


kimi -> Hitro in poceni (11.10.2004 15:05:59)

Kosilo, ker sedaj nimate preveč časa za štedilnikom stati vam povem en bosanski recept;). Takole gre: v glavnem full je lahek mene slovenko je tašča naučila reče se kljukuša aja aja skor sem recept pozabila povedati. Kupite bedra, če sta samo 2 kupita 2 bedra, če ste trije kup.ite 3 bedra. To je šle začetek potem pa naredite takole,kot maso za palačinke le da namesto mleka date samo vodo to se pravi: Moka, voda, 3 jajca in sol vse skupaj zmiksate ampak naj bo masa kar bolj gosta od mase za palačinke. Potem pooljite pekač vlijete noter tole maso, ki ste jo spackale:)- bedra malo povegetate in jih kar položite v testo ter vse skupaj pečete 1 uro nekje na 180 stopinj celzija. Proti koncu pečenja pa polijete še testo z bedri s sladko smetano(samo ne s celo samo z eno četrtino sladke smetane- pa ne tiste hulala ampak prav to ki se uporablja v kuhi ljubljanske mlekarne) in to je to. Mljask mljask

Če bo katera to pekla naj sporoči kako ji je uspelo




kimi -> Hitro in poceni (11.10.2004 15:09:31)

Joj kok sem zakomplicirala bom malo lažje razložila. 1kg moke, mlačno vodo, 3 jajca, sol. Zmiksate vse skupaj v bolj gosto maso od palačink. Bedra povegetate. Pečico segrejete. Pekač naoljite maso vlijete v pekač na maso položite povegetana bedra ter vse skupaj pečete 1 uro na 180-200 stopinj.:sloncek: Pa vam ostane dovolj časa za malčke.




SANDY -> Hitro in poceni (11.10.2004 15:14:48)

kimi to je kvrguša. Kljukuša je samo voda sol in moka. Zapešeč-čez pa poliješ z vročim mlekom v kateri je stopljeno maslo. Dobro ko hudič,sam morraš znt naredit!!


LP :kuza:




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.10.2004 15:55:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mammika -> Hitro in poceni (11.10.2004 16:36:44)

Ne temu se reče kljukuša z mesom.Brez mesa je pa čaputana kljukuša ker se pol šemlek čez polije.....njama




kimi -> Hitro in poceni (11.10.2004 16:59:04)

Missy. Ah kje jaz za 4 ali 5 oseb porabim malo več kot pol kile moke. To je treba pač po občutku. Visoko mora biti nekje 2 cm v plehu. Treba je večkrat probat pa je. Enkrat bo že uspelo.




kimi -> Hitro in poceni (11.10.2004 17:00:51)

sandy pri bosancih je to kljukuša. Imaš pa več vrst kljukuše. Ta ki jo jaz delam je najokusnejša:)- Pravijo da je bolje z jajci. Pod mesom pa je najslajše testo ki ga oblije sladka smetana. Mljask




SANDY -> Hitro in poceni (11.10.2004 18:49:43)

sem jedla jest to učasih ful-k je bivša tašča to razturala...skos bi to jedla. Sem pa že sama probala to narest pa mi ne rata!!:zmeden2::zmeden2:




mammika -> Hitro in poceni (11.10.2004 22:48:49)

..in tu imamo prednost "bosanci"...:)-:)-:)-:)-




ZARA -> Hitro in poceni (12.10.2004 7:08:46)

mammika nehej se smejat in kasen recept napis, matr...zihr mas kej dobrga...pa ko mas lustno slikco od Alvina-fletk!!!

papa:rozica:




Stran: [1]