VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


upanje-upanje -> VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (13.4.2007 11:49:03)

Katera ima izkušnjo s tem??




ŠpelaP -> RE: VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (13.4.2007 12:48:21)

Kaj te pa zanima v zvezi s tem?
Jaz sem imela v februarju vnetje sinusov. Najprej sem imela hud bronhitis (jedla 10 dni hiconcil antibiotike). Ko se je pozdravilo, sem pa čaz en teden začela čutiti neznosne bolečine čez cel desni del glave - pod očmi, nad očmi, dalje čez čelo v uho in v vrat. V nosu sem imela občutek, kot da se mi odpira in zapira nek ventil, vendar smrklja ni bilo. Sem bila pri dežurnem zdravniku in ni NIČ videl. Po enem tednu naznosnega glavo - uho - vratobola sem vseeno še šla do svoje osebne zdravnice. Ugotovila je vnetje sinusov. Mi je vse gnojno teklo iz sinusov v grlo. Zopet sem dobila 10-dnevno kuro antibiotikov hiconcil. No, po tistem je pa boljše. V tistem času sem bila v 21.-26. tednu nosečnosti.
Za odpiranje sinusov pomaga tudi inhalacija kamiličnega čaja.




pikica13 -> RE: VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (13.4.2007 13:07:16)

Poskusi Sinupret. Dobiš ga v lekarni in je iz zelišč. Če pa je prehudo pa te rešijo samo antibiotiki. Če si noseča bi na tvojem mestu šla čimprej k osebnemu zdravniku!


Lp





metkica1 -> RE: VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (13.4.2007 21:18:01)

Pojdi k osebnemu zdravniku. Jaz sem imela vnetje sinusov nekje v 6. ali 7. tednu nosečnosti. Imela sem 4 dni neznosne glavobole, na kar sem le odšla k zdravniku in dobila amoksiklav. Pojdi čimprej, če so bolečine preveč neznosne, drugače pa probaj sinupret.




Sisy -> RE: VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (13.4.2007 21:27:06)

Če so bolečine hude je Sinupret "blažev žegen"...Jaz sem imela hudo vnetje sinusov z neznosnimi bolečinami tam nekje okoli 10.tedna,vleklo se mi je kar ene 3 tedne,ko nisem mogla več (bolelo me je kot hudič) sem šla do zdravnice ki mi je predpisala antibiotik. V enem tednu sem bila kot rožica.

Neradi predpisujejo antibiotike pred 12.tednom nosečnosti, a če je hudo ga vseeno prepišejo.

lp




katipi -> RE: VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (13.4.2007 23:07:32)

V drugi nosečnosti sem v 37. tednu imela hudo vnetje sinusov. Grozno me je bolela glava in dejansko cel obraz da ne govorim o zobeh. Šla sem k zobozdravniku in zavrtal mi je v dva zoba, pa se je izkazalo, da sta popolnoma zdrava. Meni pa je bilo za umret! Potem sem dobila hiconcil in je bilo kmalu bolje, inhalirala sem tudi kamilično paro in nekajkrat vzela lekadol. Groza so tile sinusi!




Anonimen -> RE: VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (14.4.2007 8:23:34)

Jaz sem imela v prvi nosečnost,bolj na začetku 3 tedne vnetje sinusov.Take bolečine,da zdravnica ni vedla kaj narediti.
Doma sem se cajtala s soljo.Pogreto sem zavila v cunjo in jo imela na buči.




skuštrana -> RE: VNETJE SINUSOV- 12t nosečnost (14.4.2007 10:01:07)

Moja kolegica, ki je noseča nekje 5 mesecev je ravno imela vnetje sinusov.Pri zdravniku je dobila AB, morda najbolje da greš k zdravniku.




Stran: [1]