Nizek pritisk (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


ninka80 -> Nizek pritisk (8.5.2007 14:17:23)

Živjo, mam eno vprašanje.
Ali je pritisk okoli 101/64 in nižji prenizek za nosečnica, ali je v mejah normale. Noseča sem 17 t. Ne vem, kaj naj naredim. Že nekaj tednov imam takšnega, sem brez energije, utrujena, vrti se mi.
Veliko hodim, pijem, tko, da ne vem, kaj naj naredim.

Ali ima še katera podobno težavo. LP in hvala za pomoč.




*maja -> RE: NIZEK PRITISK (8.5.2007 14:38:47)

To zame sploh ni nizek pritisk...jaz ga imam žeod začetka nosečnosti 85/50. Tvoj pritisk je zame že visok [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].




madela -> RE: NIZEK PRITISK (8.5.2007 14:44:22)

Jaz sem imela take težave s pritiskom,da sem se bala v trgovino,ker sem večkrat v nosečnosti kar sred trgovine skup zlezla. Priporočat ti ne vem kaj dosti,razen da poskusi pritisk dvignit s hrano-pojej kak čips,pa vstajaj se počasi. No,ja to je bolj ko ne vse kar bi ti lahko rekla.




NELY00 -> RE: NIZEK PRITISK (8.5.2007 14:57:52)

Lep pozdrav.Tudi meni se ne zdi prenizek pritisk saj ga imam tudi jaz 90/50, pa m je ginekologinja rekla da to ni nič presenetljivega glede na nosečnost.Brez skrbi pa malo več počitka če se le da.Lp




birdy -> RE: NIZEK PRITISK (8.5.2007 15:49:40)

Jaz imam točno tak pritisk pa me G vedno hvali kako popoln pritisk imam. Saj vem, da tega v nosečnosti ne priporočajo, samo če se ti ful vrti popij kakšno kavo. Meni tudi včasih pritisk pade pa spijem eno kavo ali pravi čaj in je bolje.




Katrin -> RE: nizek pritisk (8.5.2007 15:59:19)

Tudi jaz sem imela med nosečnostjo nižji pritisk, kot si zapisala ti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ne skrbi - vse je normalno!




Pikicapokica6 -> RE: nizek pritisk (8.5.2007 16:18:28)

Brez skrbi. Malo boš vrtoglava, bolj pazi pri vstajanju iz stola. Meni je pomagala hoja, vendar sem se mogla vmes večkrat ustaviti in sesti za par minut. Ni pa to nič nevarnega, celo še boljše kot visoki pritisk.




MarijaPo -> RE: nizek pritisk (8.5.2007 16:47:24)

Ohoj,

jaz sem ga imela 85/50, tako da sem bila tud bolj boga. Enkrat sem celo skupaj padla v trgovini in me je nek prijazen ata pobiral.

Skratka, nizek pritisk ni nic nevaren (razen ce pades in si kaj naredis). Pazi, da velik pijes in da se ne prenaprezas (jaz sem takrat padla skupaj po tem, ko sem dobro uro hodila). Sicer se pa potem, kasneje v nosecnosti to mal zrihta in je bolje, misim, manj se ti bo vrtelo.

Visok pritisk narekuje kratko, a burno zivljenje, nizek pa dolg in dolgocasno (meni se ne zdi tako, mi je pa tako rekel en nevrolog).




Anonimen -> RE: nizek pritisk (8.5.2007 18:06:20)

Jaz ga imam 100/60 in je čist ok. So mi povedali, da je nižji pritisk boljši za nosečnico kot višji oz. bolje povedano - sicer normalen, 120/80.




Ajvy -> RE: nizek pritisk (18.5.2007 23:01:53)

jst mam tudi probleme z prenizkim pritiskom, zaradi česar sem tudi pistala na bolniški- meni so svetovali malo bolj slano hrano ... ker kave nikakor ne morem piti (slabost), si pomagam s coca colo.. drugače sploh ne morem funkcionirat




Anonimen -> RE: nizek pritisk (18.5.2007 23:06:06)

Tudi jaz imam že celo nosečnost nizek pritisk. Sploh pa danes sem ga imela 95/40. samo me je pa res zdelal, da sem mogla zjutraj za dve uri spat. Pomagaj si ga dvignit s kavo, slanimi jedmi, coca cola.
Je pa bolje, da imaš tako nizek pritisk, kot pa visok. Men ni nič komplicirala danes, je rekla, da je čist ok.




Ajvy -> RE: nizek pritisk (19.5.2007 22:58:40)

To je edina stvar k me gor drži, da je bolje imeti nizkega, kot visokega... sej bo.. še dva meseca, pa bo vse lažje ..  hi hi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]




frufru -> RE: nizek pritisk (21.5.2007 6:25:45)

Jaz sem ga mela okoli 80. Ponavadi mi je nucal, da sem pol litra vode spila in se malo ulegla.




lunca2 -> RE: nizek pritisk (22.5.2007 16:19:38)

Meni se redko vrti. Zvrti se mi če prehitro vstanem iz postelje. Pritisk imam pa vedno nekje 120/70, no rahla odstopanja (5-10)so vendar kaj večjega pa ne. Pomoje tudi tvoj pritisk ni prenizek, saj drugače bi ti kaj sestre pri ginekologu že rekle.

Lepo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] še naprej!




hokejistka -> RE: nizek pritisk (23.5.2007 19:28:17)

Še ena z nekoliko nizkim pritiskom 85/60. Imam pa vprašanje: ali je mogoče, da te da G na bolniško ker imaš nizek pritisk? Se mi zdi kar malo neverjetno.
Drugače pa jaz spijem več kot 2 l vode na dan, pa sprehajam se, ampak mojemu pritisku to ni nič mar.
Ali se pritisk v višji nosečnosti kaj zviša. Vaše izkušnje prosim.
LP




Ajvy -> RE: nizek pritisk (23.5.2007 22:46:44)

Jst sem imela probleme z nizkim pritiskom (no, jih še vedno imam), namreč ta ni stalen, ampak kar naenkrat sunkovito pade.. moja G mi ni verjela, dokler nisem pristala na travmatologiji z dvema buškama.. od takrat naprej sem na bolniški, nikamor ne smem brez spremstva, pritisk si pa dvigujem s soljo, coca colo in vodo...
Ampak včasih mi še vedno ne uspe vstati s pojstelje tolk me potolče..




ALJA75 -> RE: nizek pritisk (25.5.2007 17:22:17)

O, s to težavo se tudi jaz bojujem.
Moj se giblje okoli 80/50, občutim pa ga ob občasnih slabostih, ko imam
občutek, da bom skupaj zlezla. Zdavnica mi je rekla, da moram popiti veliko količine in se zmerno gibati, naročila pa mi je, da ga merim in zapisujem ter jo čez teden dni spet obiščem. V bolniški ne bi rada pristala, ker bi se rada svobodno zunaj gibala. Bomo videli kaj bo iz tega.




Ajvy -> RE: nizek pritisk (25.5.2007 19:37:08)

Jst sem si tudi želela delat do konca, sedaj pa sem že od januarja doma, in včasih je prav grozno- nikamor ne smem sama, večino sem sama (no, vsaj kužek mi dela družbo), pa še na plačilni se ogromno pozna...
Ampak vem za kako ceno, tak da je malo lažje...
Pomagaj si še s kavo ali Coca Colo, če ti paše....  Upam, da ti bo uspelo- navijam za te[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Ajvy -> RE: nizek pritisk (1.6.2007 13:45:57)

pazite punce,danes je nizek pritisk, nikar se naprezat.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stran: [1]