vaje za krepitev mišic v rokah (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


Natali07 -> vaje za krepitev mišic v rokah (24.5.2007 17:36:32)

Ali katera ve katere vaje je potrebno delati z našimi hipotonimi malčki, da bi dobili močnejše rokice. Moj mali Urban se kar naprej prekotali na trebuh, ampak dvigniti se mu pa ne uspe, da bi pasel kravice. Tudi nobene igrače ne potegne ali močno prime. Tako, da bi rada delala kake vaje, saj je pri naši fizoterapevti grozna gužva in nas ta teden še  ni poklicala. Upam, da bomo naslednji teden imeli vaje, saj je zdravnica rekla da je nujno in do sedaj smo bili dvakrat in nam je pokazala pravilnega rokovanja in vaje za trebušne mišice.
Če katera ve in mi lahko razloži bi bila zelo vesela, saj vidim da odkar pridno telovadiva zelo napreduje pri obračanju na bok in tudi že skoraj mu rata držat glavico.




bubica9 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:19:34)

Koliko je pa star?




Natali07 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:29:17)

kmalu bo 5 mesecev. Zakaj?




bubica9 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:39:56)

Ja zato, ker je imel tudi naš šibke mišice v rokah, pa sva delala vaje, samo je bil že malo starejši, pa ne vem, če so te iste vaje primerne za to starost.




bubica9 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:42:03)

Nama je fizioterpaevtka npr. pokzala naslednjo vajo: malega daš na s trebuščkom na žogo (tisto srednje velikosti, za napihnit, za v vodo) in potem ga po žogi zaziblješ naprej, tako da se mora ujeti z rokami), upam da sem dovolj nazorno opisala, kaj mislim.




bubica9 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:46:13)

Aja, pa tole, ko že sedi; igrač mu ne daješ spredaj, ampak ob strani, npr. na desno stran telesa, in potem ga opreš na tisto rokico, na kateri je igrača, se pravi v tem primeru na desno roko, in ga spodbujaš da z drugo roko,  se pravi z levo, sega po igrači (preko telesa na desno stran). 




Natali07 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:46:35)

To vajo je delala samo fizoterapevtka ali si jo tudi ti doma?
Mogoče nam pa naslednjič že pokaže kako vajo.
Daj povej, a potem ko sta vadila se je pa to popravilo?




Natali07 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:49:47)

Mah ja, naš se ne sedi. Mogoče pa prehitevam in bomo to začeli čez nekaj časa. Vseeno hvala. Si bom zapomnila. Kdaj sta pa vidva hodila na fizoterapijo? Koliko je bil star, ko sta delala te vaje?




bubica9 -> RE: vaje za krepitev mišic v rokah (25.5.2007 21:53:40)

Seveda da sva te vaje delala tudi doma. Pa ne skrbi preveč, naš tudi sploh ni vedel, zakaj ima roke, sploh se ni znal opreti na njih, potem pa je kar naenkrat "dojel" in sedaj jih veselo uporablja pri kobacanju ipd. Sedaj se sicer ista zgodba ponavlja še z nogicami, se ne postavlja na njih (star je dobrih 11 m), ker je še premehek, ampak jaz verjamem, da se bo ob svojem času že postavil nanje. Brez skrbi bodi, hipotoni otroci so bolj počasni pri osvajanju mejnikov v razvoju, ampak glavno, da jih dosežejo.  




Stran: [1]