CSD (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


KIRA -> CSD (25.10.2004 18:34:00)

ZAkaj center za socialno delo oz. "Das Sozialamt" v Nemčiji, družinam kupuje pohištvo¨, pri nas pa ne?
Ravno sem gledala na PRO7, da je prišla inšpektorica z njihovega CSD k eni družini, ker so dali vlogo za nujno potrebno pohištvo. Ker so živeli iz škatel in posodo pomivali v kopalnici, jim je odobrila vse: od kompletne kuhinje, do postelj in omar, skratka vso stanovanjsko opremo!! Kolkor sem vidla družina ni imela drugega kot pralni stroj, nekaj žimnic, ter hladilnik.
Zakaj pri nas kaj takega ne delajo???!!!!




ZARA -> CSD (25.10.2004 18:43:15)

oh Kira...sej ves,ker smo se tko zaostali...ja pa denarja ni sej res...:zmeden2:




Abby -> CSD (25.10.2004 20:04:02)

Saj zdaj, ko smo v EU, se bosta tudi pri nas cedila med in mleko. Meni ne bo več treba vsak dan likati možičkove uniforme, ker mi bo socjalamt kupil kakšen strojček, ki bo to naredil namesto mene. Pa če bom lepo prosila, mi bojo kupili še strojček za rit brisat.
Hura!!!
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:




Donja -> CSD (26.10.2004 8:42:01)

Zelo zanimivo. Ampak raje kot da mi CSD kupuje stvari imam da je leto dni porodniške, da lahko grem na bolniško ko je mali bolan, da mi zavarovanje krije zdravstvene stroške. Socialna kar lepo deli pri nas pomoč, če se poglobiš v to, samo na žalost jo dosti krat dobijo tisti, ki je ne potrebujejo.
Sedaj ko smo v EU pa bo vse samo slabše.




Abby -> CSD (26.10.2004 21:56:26)

Tako je. Dejstvo je pa, da je treba razlikovati med državno ustanovo, ki je vezana na omejena proračunska sredstva, ter med dobrodelnimi organizacijami, ki lahko kupujejo pohištvo s sredstvi donatorjev.




Stran: [1]