Izredna socialna pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Pilar -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 10:27:54)

Vem, da se je o tem že nekaj pisalo, ampak me vseeno zanimajo vaše izkušnje( če jih ima katera,ali pa če je kaj slišala).

Hvala že vnaprej in lep pozdrav ;).




Teni_ -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 10:32:27)

Jaz sem ta mesec oddala in upam, da bodo čimprej kaj javili. Kolegica pa je ta mesec že dobila denar, in sicer 20.000,00. Ni ne vem kakšno bogastvo, nekaj pa je.

Povej kaj te zanima.

Lp,
Mojca:rozica:




Pilar -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 10:39:11)

Najbolj enostavno: s čim naj jih prepričam na tistem obrazcu, da bom dobila to pomoč in koliko časa potem čakaš.
Pa pa.




Teni_ -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 10:46:28)

Baje je najboljše, da napišeš, da potrebuješ za kurjavo(po možnosti olje, ker je dražje) ali pa če otrok potrebuje za knjige. Imam teto na socialnem, pa mi take stvari prišepne. Mislim, da dobiš denar čez kak mesec ali dva, odvisno katerega v mesecu oddaš.

Lp,
Mojca:rozica:




FAILA -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 13:55:46)

Upravičenci do socialne pomoči so:

družine in posamezniki, ki so upravičeni do denarne socialne pomoči po Zakonu o socialnem varstvu ali pa za malenkost presegajo cenzus,
družina ali posamezniki, ki zaradi socialne nekomunikativnosti niso vložili prošnje za uveljavitev katere do socialnih pomoči, do katere bi bili sicer upravičeni,
družina ali posamezniki, ki so trenutno ostali brez vsakega dohodka in čakajo na uveljavitev denarne socialne pomoči ali druge socialne pomoči.

Na CSD izpolnis vlogo (ista kot za navadno soc. podporo), prilozis potrdilo o prijavi na zavodu za zaposlovanje in se obrazlozitev svojega trenutnega stanja. Verjemi mi, da skoraj vsako vlogo pozitivno obravnavajo. Najbolje pa je, kot sem ze zasledila, da napises da nujno rabis denar za nakup kurilnega olja. To pali.. Ne kurilno olje, ampak ta "laz"..:metulj:

faila




ronja5 -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 15:03:34)

OJLA!
Pole za izredno socialno pomoč so skoraj enake kot tiste za redno,vendar ne veljajo! Preveri, če piše na njih VLOGA ZA IZREDNO DENARNO POMOČ! Kot vzrok pa lahko napišeš vse kar je za življenje nujno potrebno, torej ne samo kurjava ampak tudi plačilo položnic, ozimnica, šolske stvari,..ipd.Samo obleka in obutev ne štejejo, ker jih lahko dobiš na RK-ju.
LP! Ronja




Pilar -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 17:39:23)

Ja jaz to polo imam, ni pa mi jasno to v zvezi z družinskimi člani. A to pomeni, da moža štejem za družinskega člana in napišem njegove prihodke v zadnjih treh mesecih, pri meni pa pustim prazno, ker itak ne dobivam nič...Upam, da nisem preveč zamorila in da mi boste znale svetzovat oziroma pomagat.
L. P. vsem :rozica:




ronja5 -> Izredna socialna pomoč (26.10.2004 18:27:16)

Tako je kot si napisala Pilar!¨

LP! Ronja




Stran: [1]