1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Anonimen -> 1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (1.6.2007 14:45:09)

1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit ,...
Zanimajo me vaše iskušnje...
Naš pove sicer šele kako besedo...ampak bo že počasi...ker drugače pa veliko čeblja (o,ops,...)




eya -> RE: 1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (1.6.2007 15:20:30)

Načeloma so v večini otroci sposobni zadrževat urin/blato šele okrog 18 meseca, tako da pred tem ponavadi kahlica ni smiselna.

Z govorom je pa različno: naš 14mesečnik pozna par besed:dada (oči), mama, amam (hrana), teta. Pa zna oponašat kuža, muco, račko, kravo, konja. Aja, pa letalo je lelel ali nekaj podobnega. Sicer pa se dostikrat trudi in hoče za nami ponovit kako besedo.




thor -> RE: 1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (1.6.2007 15:24:54)

Moj ima dve leti, pa še ne gre na kahlo. Se sicer vsede gor in reče lulu, polula se pa rajši zraven kahle in z roko razmaže lužico , če ga prej ne ustavim. Govori kar precej, vendar pri enem letu je blo tudi samo ata, mama, jooooj, hvala, ...




LERO -> RE: 1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (1.6.2007 19:05:25)

Naša je stara dobro leto. Še niti enkrat je nisem uspela niti posadit na kahlico, kaj da bi ji dopovedala še kaj druga. Se zravna kot sveča, je ne morem upognt. Bom še počakala.
Pa govori tud mal: mama, ata, dada, baba. Oponaša samo smešne stvari, glasov pa ne.




rainbow -> RE: 1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (1.6.2007 22:01:33)

pri enem letu se s tema dvema akivnostma še ni treba ubadat; je zelo različno od otroka do otroka.
uživajte v malčkovem napredku[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




rose -> RE: 1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (5.6.2007 9:48:08)

naša je stara 1,5 leta, pa je zdej malo bolj viden napredek v govoru. sej že dolgo govori ata, mama, babi, dedi, zdej je pa začela še druge stvari. včasih nimam pojma kaj hoče povedat. ker so normalno bolj zlogi. drgač pa noče nič za mano ponavljat besed, ali pa če jo kaj popravim. pa je ne silim preveč, samo vsake toliko časa probam, če je pripravljena.
tudi kahlice še nismo osvojili. pred kakim mesecem je že šla lepo lulat na kahlico. zdej se pa raje afna, pa hoče it takrat, ko grem jaz na wc, pol mi pa okol naga beži [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  Za kakanje pa spolh ni variante, da bi šla na kahlico. pa jo vidim, ko se začne napenjat, pa noče it na kahlico. zdej ko je in še bo bolj toplo se bomo bolj trudli.

lp




Lenny -> RE: 1 letnik-kdaj na kahljo,gdaj začnejo govorit itd (5.6.2007 9:55:02)

Naš mini je star 13 mesecev, pa o kahli še pojma nima. Glede na izkušnje s starejšim mulčkom je še prehitro.
Kar se govora tiče, pa kliče mama, baba, papa, amam, toto (oči), jojo (Jure), več nove latinščine pa še nismo uspeli razvozljati. Ima še čas. Še prehitro bo tudi nazaj govoril [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Stran: [1]