Šivi (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


žiža -> Šivi (1.11.2004 14:55:35)

Ne vem koliko kaj daste na "zdravljenje šivov" ampak jaz bi samo povedala, kako sem jih sama pocelila v 12 dneh. V porodnišnici sem se redno večkrat na dan tuširala in to mi je takrat res zelo pomagalo. No doma sem si pa delala kopeli in sicer: Zavreš liter vode daš noter eno žlico hrastovega lubja in vreš 20 minut na majhnem ognju. POtem dodaš eno žlico kamelic in malo manj kot eno žlico rmana, vse skupaj pustiš stati 10 minut, potem svojo rito namočiš v ta mlačen zvarek in sediš notri 10 minut. Nato nežno obriši s plenico in namaži šive z šentjanževim oljem ( z bebi palčko točno na šiv) Tukaj je skoraj potrebna pomoč. To delaš 2x na dan.
Jaz sem to "kuro" delala 5 dni in kot bi odrezal nisem več čutila nobenega šiva, nobene bolečine... Lahko bi šla kolo vozit :)- Naj povem še da sem bila dvakrat prej že šivana (operacija) pa je vse celjenje takrat trajalo precej dlje pa tudi kasneje me je še dolgo časa bolelo (recimo pri spolnih odnosih)
No tako tole moje nakladanje je zaključeno. Sicer pa itak želim vsem čim manj šivov, če bodo sploh potrebni...
poljubček Žiža




nikitta -> Šivi (1.11.2004 18:40:03)

HVALA! Ni ga čez zelišča...




Soncnica -> Šivi (2.11.2004 8:46:41)

Hvala Žiža! Ker imam PDP šele 24.03.05, sem si tvoj post kar shranila.

lp

Sončnica




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.11.2004 10:28:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Annny -> Šivi (2.11.2004 13:21:21)

Vse se dobi v lekarni...rman lahko nabereš tudi sama..ga ne moreš zgrešiti na travniku (poleti:))..




dory -> Šivi (2.11.2004 13:50:16)

Zmer sem bla za naravne stvari in ce pomagajo tolk bols...superca :)




beba76 -> Šivi (2.11.2004 20:24:20)

Lahko potrdim Žižino izjavo - sama sem namreč šive tudi pozdravila s podobno koprljo - brez rmana.
Bravo, tete Pehte!!!:bravo:




marita -> Šivi (2.11.2004 21:49:02)

Šivi so res ena smotana stvar. Mene so bolj zdelali kot pa porod. Sem si jih pa zdravila s sprejem iz aloe vere (tudi naravno) in to vsakič po obisku wc. Najprej sem se vedno stuširala, posušila s fenom in potem uporabila ta sprej. Sem mislila, da ne bo temu konca. No, po 14 dneh sem bila odrešena te nadloge.

Lp




Stran: [1]