5 minut, dovolj ali premalo? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


nky 23 -> 5 minut, dovolj ali premalo? (2.7.2007 9:24:16)

najprej vsem enlep pozdrav.
Imam en manjši problemček. Moj sin star  1 mesec pri dojenju vleče samo dobrih pet minut. Ali se pri tem naje ali mu primankuje hrane? Mleka imam dovolj vendar ne vleče, če mu ponovno želim dati dojko pa plane v jok. Ali tudi vaši otroci jejo tako kratek čas in se pri tem dobro redijo??????????

hvala za odovore in lep dan!!!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Naja30 -> RE: 5 minut, dovolj ali premalo? (2.7.2007 9:42:22)

Dojenčki jedo različen čas. Če te skrbi, ga stehtaj pred in po obroku. Ampak verjetno ni razloga za skrb. Če bi bil lačen, bi jokal.




kjava -> RE: 5 minut, dovolj ali premalo? (2.7.2007 9:50:59)

Če ti mleko v velikem curku teče, se lahko tako hitro nasiti. Sicer pa-čez koliko časa pa hoče naslednji obrok?




moci -> RE: 5 minut, dovolj ali premalo? (2.7.2007 9:55:31)

meni je jedla manj kot 5 minut. patornažna pa mi je zagotovila, da se naje, ker se sliši kako požira. torej je mleko teklo hitro in mala je bila hitro sita. sicer pa - moje izkušnje - čim manj skrbi in vse bo v najlepšem redu.




eva1 -> RE: 5 minut, dovolj ali premalo? (2.7.2007 9:58:18)

Luka je pil od rojstva do takrat ko sva prenehala z dojenjem ca. 20 minut...Alja pa že od začetka vleče max 10 minut, ponavadi okoli 5 in se naje! Otroci so si različni! ni kaj!




amy26 -> RE: 5 minut, dovolj ali premalo? (2.7.2007 16:35:07)

Moja že od samega začetka je max 8 minut, najbolj pogosto pa na 3-6 minut, na teži pridobiva dovolj in tudi zadovoljna je, tako da očitno je 5 minut čisto dovolj.
Stara je pa 3 mesece.




nky 23 -> RE: 5 minut, dovolj ali premalo? (2.7.2007 17:36:00)

hvala za vaše odgovore. moj sin je star 1 mesec in 4 ni. Ste me kar potolažile. imam pa še eno vprašanje kolikokrat na dan pa vam jejo, ker pravijo naj bi 8x, moj je tolikokrat, če štejem nočnepodoje zraven saj je na tri do štiri ure.




eya -> RE: 5 minut, dovolj ali premalo? (4.7.2007 21:43:49)

Ja, čisto fajn vama gre, dostikrat je. Sicer pa boš videla v posvetovalnici, ko ga bodo stehtali, če dovolj pridobiva.




Stran: [1]