bolečine v zgornjem delu trebuha (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


ursy78 -> bolečine v zgornjem delu trebuha (7.8.2007 13:43:43)

pozdravlljene.zanima me če je katera imela podobne probleme kot jaz.občutim močno zbadanje  v zgorjem delu trebuha(med prsmi-malo nižje)pa nevem a je možno da mi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]tako pritiska gor da me zato tako zbada,a bi bilo lahko kaj drugega.sem pa v 32 tednu.hvala za odgovor




Mokka1 -> RE: bolečine v zgornjem delu trebuha (7.8.2007 15:57:19)

Trenutno sem v 36 t 2/7. Prejšnji teden sem se od bolečin v zgornjem delu trebuha oz. žlički zbudila. Sem šla h ginekologinji pa mi je rekla, da bo to po vsej verjetnosti želodec oz. da mi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] pritiska nanj. Bolečina se še občasno ponovi - najpogosteje proti jutru. Je imela moja svakinja enake "probleme" kot jaz. Pomagaš si težko - žal - majhni obroki, negazirana pijača,... tako kot pri zgagi. Mogoče poizkusi z rooibus čajem... spodaj ti kopiram debato iz Čvekanja v pričakovanju - Septembrke.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

Mokka, sem šla malo po internetu brat in za bolečine v želodcu in zgago priporočajo pitje Rooibos čaja. Je pa zelo dober tudi, če si kaj slabokrvna. Jaz bom jutri naročila mojemu, da ga kupi v Mercatorju. Vidim, da se dobro obnese tudi pri krčkih pri dojenčkih - lahko v njem mešaš adaptirano mleko (na mesto vode) ali pa ga piješ med dojenjem, da otročka ne zvija pa še povečuje količino mleka. Sem ful vesela, da sem to odkrila, da grem zdaj malo spat. Bom čez kakšen teden poročala o učinkih

Rooibos ("rojboš")Njegovo ime je nekoliko popačena različica nizozemskega izraza za "rdeči grm" oziroma angleškega "red bush". Je majhen grm, ki zraste do višine 1,5 m. Pravokotno iz vej poganjajo kot igla tanki, centimeter dolgi listi. Najdemo ga le na gorovju Cedarberg, ki leži blizu glavnega mesta Južnoafriške republike, Cape Town-a. Zanimivo je, da so rdeči grm poskušali vzgajati že v marsikaterem okolju, vendar to tudi največjim strokovnjakom ni uspelo.
Rooibos so prvi odkrili domačini in ugotovili, da njegovi listi dajejo okusen, aromatičen čaj, intenzivno rdeče barve. Začeli so sistematično nabirati divje rastočo rastlino in jo predelovati. Postopek predelave se danes bistveno ne razlikuje od prvotne, le da so sanitarne zahteve višje in je obdelava strojna. Liste skupaj s tanjšimi vejicami oberejo ročno, nato jih s stroji narežejo na približno 4 mm dolge koščke, jih navlažijo z vodo in pustijo fermentirati 8-24 ur, odvisno od klimatskih razmer. Pri tem naravnem kemičnem procesu se v čaju sprostijo sestavine, ki mu dajo značilno sladko aromo. Trženje rooibos čaja seje začelo na prehodu v 20. stoletje. V razmeroma kratkem času je postal izjemno priljubljen zaradi svojevrstnega, osvežujočega okusa, bogate mineralne sestave in blagodejnega delovanja.
Rooibos čaj vsebuje magnezij (1,67 mg na 200 ntl), ki deluje na živčni sistem in pomirja, pomaga celo pri blagih depresijah. Ker ne vsebuje kofeina, njegov sproščujoč učinek lahko opazimo tudi pri težavah s spanjem in pri glavobolih. Priporočajo ga tudi slabokrvnim ljudem, saj vsebuje železo (0,07 mg na 200 ml) in vitamin C, ki pospeši absorbcijo le tega v naše telo. Zaradi te kombinacije ga priporočajo ljudem z osteoporozo, nosečnlcam in doječim materam ter vrhunskim športnikom. Kalcij (1,09 mg na 200 ml) in fluor(0,22 mg na 200 ml) igrata pomembno vlogo pri krepitvi kosti in zobne sklenine, kalij (7,12 mg na 200 ml) in baker (0,07 mg na 200 ml), ki ju tudi najdemo v čaju, sta potrebna pri uravnavanju metaboličnih procesov v telesu. Čaj lahko pomaga pri lajšanju različnih prebavnih motenj, želodčnega vnetja, črevesnih krčev in čira. Novorojenčkom blaži kolike v prvih mesecih življenja. Lahko ga pijejo tudi dojenčki, ki so alergični na mleko.





Ana Luna -> RE: bolečine v zgornjem delu trebuha (7.8.2007 18:33:12)

Če dovolite, da se malo vrinem ... sama sem pred kratkim imela rano na želodcu, tiščanje v žlički je bilo verjetno podobno kot pri vaju. V pozni nosečnosti je baje to sploh normalno, saj plod pritiska na prebavila ...
Jaz roibos čaja nisem prenesla, povzročil mi je še hujše bolečine, da sem celo bruhala. Najbolj me je pomiril rmanov čaj. A morda katera ve, če je pitje rmanovega čaja dovoljeno v času nosečnosti? Na tržnici mi je branjevka rekla, da ne, nisem pa tega nikjer drugje zasledila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ursy78 -> RE: bolečine v zgornjem delu trebuha (7.8.2007 19:50:37)

najlepša hvala za odgovor,bom probala z čajem,potem bomo pa vidl kaj bo,namreč ker me zmeraj bol boli sploh na otip




Laubica -> RE: bolečine v zgornjem delu trebuha (7.8.2007 20:47:06)

Mokka 1 to si pa fajn kopirala-si bom zapomnila za kolike[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




loncica -> RE: bolečine v zgornjem delu trebuha (8.8.2007 7:28:39)

Jaz sem imela mislim, da v 19. tednu zelo hude bolečine v želodcu. Pomagala sem si s čajom za dojenčke od Hippa (komarčkov čaj) in mi je pomagalo. Če me zdaj še kdaj tišči, ga spet pijem in je boljše.

Lp




Natasa-6 -> RE: bolečine v zgornjem delu trebuha (8.8.2007 8:05:41)

Rman je v n osečnosti res prepovedan, večina zdravilnih zelišč se odsvetuje, ker še ni dovolj raziskan vpliv na otroka. Lahko pa piješ janežev čaj ali pa komarčkov za pomiritev.




Ana Luna -> RE: bolečine v zgornjem delu trebuha (8.8.2007 9:04:42)

Nataša-6, hvala za odgovor! Bom upoštevala tvoj nasvet, če bo v naslednjih mesecih potrebno ... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1]