Prekuhavanje dude (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


Vittel -> Prekuhavanje dude (24.11.2004 16:09:57)

Pozdravljeni!
Za mojega težko pričakovanega malčka :duda:(rok v nedeljo 28. nov.) sem kupila dudico. Zdaj pa me zanima ali jo lahko pred prvo uporabo prekuham in s tem kao steriliziram? Ji vroča voda ne bo razjedla gume ali kaj podobnega? Jo lahko na tak način kakorkoli poškodujem? Imam jo od NUK-a tisto za tamičkene. Enako me zanima za stekleničko. Oba cuclja sta iz lateksa. Kakšne so vaše izkušnje s tem?
Hvala za odgovore in uživajte.:sloncek:




Anonimen -> Prekuhavanje dude (24.11.2004 16:16:57)

Ja, dudice moraš prekuhati, vroča voda pa gume ne poškoduje. V dudo bo šla verjetno voda, poskusi jo čimveč stisniti ven. Mi smo imeli sicer (in jih imamo še) Nukove silikonske dude, ki so bolj trpežne, pozneje se izrabijo oziroma začnejo smrdeti. So pa res bolj trde.




Anonimen -> Prekuhavanje dude (24.11.2004 17:06:32)

Ja, Splišni ima prav, definitivno prekuhat in s tem razkužit. So narejene tko, da jih to ne uniči. A ni bilo zraven nič napisano, da se jih tako sterilizira?
Čudno! :zmeden:




kimi -> Prekuhavanje dude (24.11.2004 17:06:36)

meni je patronažna sestra rekla naj jo prvič prekuham potem pa le malo namočim cucelj v vrelo vodo...da se kao nebi prehitro uničila no jaz jo kar prekuhavam nukovo so full dobre kvalitete




TARA in MAJ -> Prekuhavanje dude (24.11.2004 18:35:27)

se strinjam s kimi;)
lp in srečno;)




Stran: [1]