zavrnitev računa (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Anonimen -> zavrnitev računa (26.9.2007 8:51:44)

Prosim za malo pomoči. Verjetno je tu gor kakšna iz računovodstva.
Zanima me namreč, kako se uradno zavrne račun, kaj vse mora vsebovati dopis, vem da razlog zavrnitve, datum.... in kaj še?
Pa če je kje kakšen link  tega primera.

Hvala lepa in lep dan.




ona -> RE: zavrnitev računa (26.9.2007 9:27:17)

kako to misliš zavrnit,kot podjetje ali kot fizična oseba?
Po moje je dovolj,da magari na en list napišeš dopis,da zavračaš račun št....,zaradi....
Malo več napiši,da ti bomo znali pomagat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




nuala -> RE: zavrnitev računa (26.9.2007 9:29:48)

Jaz napišem samo dopis, seveda z datumom
Zadeva: zavračilo računa št. ...
ampak nimam prakse v Sloveniji ( je pa verjetno povsod enako )

Potem napišem spoštovani, zavračam račun ta iz dneva tega in tega zaradi nepravilnosti. Potem navedem kaj je narobe, ali ni po pogodbi, ali je narobna postavka artikla, cena, narobe obračunan davek,...
Prosim za izstavitev pravilnega računa.

Priložim originalni račun, sebi pustim kopijo.
In vse skupaj pošljem priporočeno.

PS: oproščam se za nestrokovnost pri izrazih, saj ne poznam pravilnih slovenskih računovodskih izrazov




Anonimen -> RE: zavrnitev računa (26.9.2007 9:36:58)

Zakaj anonimnost???
Ok.
Ne kompliciraj. Napišeš, zavračamo račun št. zaradi tegaintega. Prosimo, če nam pošljete pravilen račun.
Če pa je kaj veliko narobe, je pa itak bolje, da pokličeš in se zmeniš. Pa potem napišeš, v skladu z ..., vam zavračamo ...




Taula -> RE: zavrnitev računa (26.9.2007 12:04:55)

Iz stališča firme....čas za zavrnitev računa je 8 dni od prejema. Kasneje ne velja več.Napišeš uraden dopis da zavračaš račun št. ta in ta in zakaj. Na njem seveda more biti podpis uradne osebe in štempelj. Dopisu priložiš originalen račun, kopijo shrani zase. Na original račun smo mi vedno tudi imeli gor datum prejema.
Pošlji priporočeno da imaš dokaz. Drugače pa lahko pokličeš na firmo in poveš da boš zavrnila račun in seveda zakaj,




Stran: [1]