[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.10.2007 12:55:38)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: boter/botra (1.10.2007 13:20:32)

Pri nas imamo samo enega botra.

Poznam pa par ki ima 3 otroke in imajo vsi 2 botra. To pa so prijetelji in prijateljice od staršev. In vsak otrok ima eno brtco in botra.




Anonimen -> RE: boter/botra (1.10.2007 13:27:09)

Seveda sta lahko dva botra. Moj mož je bil boter hčerki od moje naj prijateljice, potem pa je bila še ena botrica od prijateljice prijateljice ki nima nobene veze z nama. In oba sta napisana v krstnem listu.
Aha pa še tole sem se spomnila. Moja prijateljica je krstila sina in je imela dve botrici, obe njeni babici.

Tako da ja, lahko imaš dva botra, po želji.




NATAŠI -> RE: boter/botra (1.10.2007 14:04:41)

Pri nas imamo dva botra, moj brat in brat mojega moža




Anonimen -> RE: boter/botra (1.10.2007 14:12:54)

Pri nas ima botra in botrco. Izbirala sva pa tako, da sva izbrala iz njegove strani botra, iz moje strani pa botrco.




sončnica13 -> RE: boter/botra (1.10.2007 14:22:15)

V knjigi, ki jo je župnik podaril pred krstom piše, da je lahko boter eden, alien par-torej moški in ženska. tako uradno, sicer pa sta bili pri nas moja mami in moja sestra-je tukaj okoli kar v navadi, da sta 2 botra




Nika v službi -> RE: boter/botra (1.10.2007 15:09:31)

Ena od vlog botrov je tudi v tem, da (po)skrbijo za tvojega otročička, če bi se očku in mamici kaj zgodilo.... zato po novejših pristopih priporočajo, da sta botra - če sta dva - partnerja. Seveda pa imaš lahko brez problema samo enega ali pa dva, ki si nista v sorodu oz. nista povezana. Nič ni predpisano.

Naši princeski sta bila boter in botrca moj bratranec z ženo.




Udb -> RE: boter/botra (1.10.2007 15:12:05)

1. 2
2. zakonski par - pač vidim ju kot 2 človeka, ki bosta mojemu otroku lahko za zgled in v podporo
3. mož in žena, nismo v žlahti




ally1 -> RE: boter/botra (1.10.2007 16:46:35)

za našga Matica smo imeli 2 botra in to iz vsake strani enega. Pri nas je tak običaj, drugače pa tudi jaz poznam družine ki imajo samo po enega botra. Mislim da je to odvisno od posameznika.




kjava -> RE: boter/botra (1.10.2007 18:46:32)


IZVIRNO SPOROČILO: ally1

2 botra in to iz vsake strani enega. Pri nas je tak običaj, drugače pa tudi jaz poznam družine ki imajo samo po enega botra. Mislim da je to odvisno od posameznika.



Pri nas enako. Poleg tega je v naši familiji običaj, da imajo otroci iz ene družine iste botre.




Jessy -> RE: boter/botra (1.10.2007 20:14:16)

Moja hči ima 2 botra: mojo sestro in njenega moža. Zakaj? Ker sta oba primerna za to vlogo in ker po moževi strani nihče ne hodi v cerkev.
Moja sestra pa je izbrala na eni strani mene, na drugi pa moževo sestro, tako da ima njen sin dve botri. Zakaj sta tako izbrala, pa ne vem.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.10.2007 11:32:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Nika v službi -> RE: boter/botra (2.10.2007 13:12:45)

Res ne vidim nobene zadrege, zakaj ne bi izbrala obeh. Saj to je pa ja povsem vaša odločitev, kaj te briga, kakšna je praksa pri vas in pri drugih.




Stran: [1]