Cepljenje proti noricam (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


caillou -> Cepljenje proti noricam (13.10.2007 10:54:01)

Včeraj mi je Lenny dala krasno idejo in sicer, da bi dala svoja otroka cepiti proti noricam. Seveda sem šla takoj v akcijo in jih prijavila. Cepivo je sicer precej drago in samoplačniško, vendar se mi zdi tole vseeno dobra ideja, ker če ni treba da jih imata, jih pač ne bosta imela.

Me pa zanimajo tudi vaša mnenja. Koliko vas je takih, ki razmišljate o tem in koliko vas je takih, ki zato sploh niste vedeli ?

Je pa to mrtvo cepivo, ki je v Ameriki bojda obvezno in kakšnih težkih stranskih učinkov ni. Do trinajstega leta dobi otrok eno cepivo, po trinajstem pa dve dozici. Človek je potem na norice imun vse življenje.
Meni je tole odlična zadeva.




bumerang -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 11:16:52)

Jaz sem svojega že cepila takoj, ko je bil goden. Ne toliko zaradi noric kot zaradi vseh virusov herpesa, na katere si kasneje imun (zoster) oz. se če se ti pojavijo, se pojavijo v zelo mili obliki (simplex).
Pa tudi sicer se mi zdi miselnost, naj otrok preboli vse otroške bolezni, sto let za kačami!




Petraa -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 11:23:42)

Sem vedela in ga ne bom cepila.
uspešnost cepiva je 95% in 90% doživljenjska imunost,če se ne motim[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ElaM -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 11:42:35)

Jaz jo pa proti noricam ne bom cepila, se mi zdijo dokaj blaga otroška bolezen in, če jih preboli je otrok 100% imun.
Že tako me je strah vseh teh cepljenj, tako da jo ne bom cepila še za tisto kar ni obvezno.




CatJa -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 11:45:32)

Nisem razmišljala o cepljenju. Zdaj jih ravno preboleva in jih bo rešen za vselej.




Anonimen -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 12:06:21)

Jaz bi tud,
kdaj se pa lahko cepi,
kaj pa cena?




Magi* -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 12:26:17)

nop, rajši se povabim na kak party z noricami, da jih tamala zdaj preboli in ne, ko bo starejša.

ni vse, kar je sodobno, nujno tudi boljše od tistega, kar smo poznali 100 let za kačami.




planinc1978 -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 12:39:40)

Poznam, vendar otrok nebi cepila, ker ni nekih pretiranih problemov pri prebolevanju- naš jih je imel sedaj pri enem letu  in ni bilo panike. Bi pa priporočala cepivo starejšim, ker ti težje prebolijo otroške bolezni in je v nekaterih primerih celo kar nevarno ( imam kolegico, ki jih je dobila pri 25 letih in ji je bilo menda ful grozno...nekaj cajta ni prišla k sebi)




Putka -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 12:51:46)

Kakšna je cena cepiva? Ker je imela ta starejša precej hudo obliko, bi ta drugič preskočili, če se da.




bumerang -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 13:12:28)

IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
ni vse, kar je sodobno, nujno tudi boljše od tistega, kar smo poznali 100 let za kačami.


Ne nujno, velikokrat pa!

Ne vem, jaz sem ga cepila v Italiji, kjer je del rednega cepljenja (neobveznega, ker obveznega jasno ni), pa ne samo proti tem ampak tudi proti pnevmokokom.
Plačali pa smo, se mi zdi, okoli 40 eurov.




Anonimen -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 13:43:54)

Ko takole večkrat berem, kakšne hude norice so imeli eni otročki ... če jih Tuibor še ne bi imel, bi resno razmišljala o cepljenju. Če jih pa sama še ne bi prebolela, pa Tibor tudi ne, pa bi se vsaj sama definitno cepila.




Anonimen -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 13:45:19)

Prvič slišim za cepivo....

Verjetno je ne bomo dali cepit, saj kakšno bolezen pa tudi mora dat čez.




altati -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 13:55:21)

Nikoli in  nikdar ne bi dala cepit!

Ne proti noricam, še manj obvezna cepljenja.
A se sploh zavedate možnih posledic cepljenja?
Norice so normalna otroška bolezen, ki jo otroci prebolijo brez posledic.
Kaj pa doživljenjske posledice cepljenja?

Ne vem, če se zavedate, da so tudi določene komplikacije pri raznoraznih blagih otroških boleznih posledice OBVEZNIH CEPLJENJ!

Sama imam problem hudo bolnega otroka doma. Kot posledico obveznih cepljenj.




altati -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 14:18:27)

aja, sam to še:

tole se malo preberite

http://www.kid-pina.si/~svod/

http://www.avtizem.com/forum/viewtopic.php?t=238&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=




ElaM -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 14:22:02)

Altati, če ni preveč osebno, katero cepljenje je pa škodilo tvojemu otroku?




altati -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 14:30:16)

Tuberkuloza, ki je zdaj, hvala bogu ni več.

In OMR (ošpice mumps in rdečke).




dory -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 14:32:10)

Jst pa niti ne razmisljam o tem,da bi dala tamalga prot cim cepit...bi ga prot trmi,ce bi kej blo :)...tko pa, cimprej nej preboli,da bo pol mir :)




bumerang -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 14:34:29)

Poznam oba linka, sem jih večkrat pregledovala še pred otrokovim rojstvom.
Mene ni prepričal ne eden ne drugi, sem pa otroka peljala cepit tja, kjer cepijo z novejšimi cepivi.
Cepila sem ga pa zato, ker se zavedam posledic NECEPLJENJA!





altati -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 14:50:14)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Poznam oba linka, sem jih večkrat pregledovala še pred otrokovim rojstvom.
Mene ni prepričal ne eden ne drugi, sem pa otroka peljala cepit tja, kjer cepijo z novejšimi cepivi.
Cepila sem ga pa zato, ker se zavedam posledic NECEPLJENJA!




a res?
Kaj pa posledic cepljenja?
Kaj pa je posledica NECEPLJENJA proti OMR?
Ošpica, mumps, rdečke so normalne otroške bolezni.....
Prav rada bi slišala tvoje mnenje, ko bi se soočila s posledicami cepljenja, s katerimi se soočamo mi.




Magi* -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 15:26:51)

posledice necepljenja proti noricam - otrok mora preboleti norice, ki niso za otroke čisto nič nevarne. potek je lahko lažji ali težji. starejšim pa so nevarne - vendar samo cepivo ne zagotavlja 100% doživljenske imunosti, prebolela bolezen pa JO.

jaz pač gledam na vse z vidika cost/benefit - pa s COST ne mislim na ceno cepiva.




dory -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 15:32:47)

IZVIRNO SPOROČILO: teja.

Jst pa niti ne razmisljam o tem,da bi dala tamalga prot cim cepit...bi ga prot trmi,ce bi kej blo :)...tko pa, cimprej nej preboli,da bo pol mir :)


aja da se ne bo ktera vsajala:)...bil je cepljen,kar je treba,da bi ga dala pa prot noricam mi je pa smesno...sej ni nevarna zadeva in prej ko jo da skoz, bols zanj :)...




bumerang -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 16:20:12)

IZVIRNO SPOROČILO: altati
a res?
Kaj pa posledic cepljenja?
Kaj pa je posledica NECEPLJENJA proti OMR?
Ošpica, mumps, rdečke so normalne otroške bolezni.....
Prav rada bi slišala tvoje mnenje, ko bi se soočila s posledicami cepljenja, s katerimi se soočamo mi.


Ma glej, ne da se mi tukaj s tabo hajkat. Ti si predstavila svoj vidik, jaz pa svojega. Vsak starš naj se odloči tako kot najbolje ve in zna.

Posledice mumpsa so zelo hude, pri dečkih večkrat neplodnost oz. zakrnitev enega od testisov (kar nekaj takih moških poznam, ki imajo samo enega), tudi gluhota, ošpice in rdečke, predvsem, če jih preboliš kot odrasel, pa lahko pustijo hujše posledice na srcu, da ne govorimo o kozavosti kože. Če bi si kak internetni link odprla, bi zagotovo našla še kaj, ampak - kot rečeno - se mi ne da!




Anonimen -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 16:22:53)

a res?
Kaj pa posledic cepljenja?
Kaj pa je posledica NECEPLJENJA proti OMR?


Večna tema......




caillou -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 16:55:04)

ga dala pa prot noricam mi je pa smesno


Me zanima tvoje mnenje, da bo še nam smešno.




Anonimen -> RE: Cepljenje proti noricam (13.10.2007 18:01:56)

Jaz sem tudi še 100 let za kačami. Čim manj teh cepljenj... Naj preboli, kar je za preboleti.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>