OTROŠKI, PREŽIVNINA-PROSIM ZA POMOČ (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


@ŽOGICA@ -> OTROŠKI, PREŽIVNINA-PROSIM ZA POMOČ (7.12.2004 12:00:09)

Zanima me, katere dohodke mi bodo šteli-za katero leto-za višino otroških dadatkov za 2 otroka, glede na to, da imam rok 14.3.05, vlogo pa bom oddala v aprilu?!

Pa še to me zanima, kako se sedaj ureja preživnina?! Jaz semprvič rodila 1.8.2003 in sva s fantom glede preživnine urejala na CSD in sva sama določila višino preživnine-takrat 10.000sit. Zdaj pa od vsake slišim,da gre vse preko sodišča-prosim razložite mi, kako je s tem.
HVALA ZA ODGOVORE VSEM!!!!:kuza::sloncek:
Super ste!!!




Gina -> OTROŠKI, PREŽIVNINA-PROSIM ZA POMOČ (7.12.2004 14:18:19)

Poglej kaksen teden ali 14 dni nazaj, se je ful o tem pisalo. lp:)




janjja -> OTROŠKI, PREŽIVNINA-PROSIM ZA POMOČ (9.12.2004 13:14:58)

Zdravo!
dala ti bom moj primer za otroške doklade - Ker sem študentka in nisem zaposlena se je gledal le Alešev (fantov) dohodek, ki pa se potem porazdeli na tri člane in tako so dobili osnovo za izračun. ;)
Dobim jih 18.000 sit, če pa bi urejala preživnino, ki pa je nisma pa okoli 22.000. Tak da po moje nič ne prefitiraš in ne vem sploh če se ti to splača urejati, ker so menda ceramonije okoli tega. Točno pa ne vem ker nisem bla na tem.

Glede preživnine se ti nič ne pozna drugje kot tiste 4 jurje pri dokladih. :fis:
po moje se nima smisla s tem jezit. Dobiš pa itak otroške, starševsega 40.000, če si bila zaposlena pa porodniško, no jaz dobim še štipendijo - 30.000 ker sem zadnji letnik študija.:bravo:

p.s. - Adela oglej si moj album če ga še nisi videla, pa lepo se imej. Kako kaj trebušček?:roza:




Stran: [1]