S katerim živilom uvajanje glutena? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


zelva -> S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 13:37:46)

No kot že naslov teme pove me zanima s katerim živilom ste začele uvajati gluten in kdaj?




Strawberrie Cherrie -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 14:19:37)

Pri 8m s kašicami, ki imajo nizko vsebnost glutena. tako za poizkusit sem mu dala good night kašico s keksom. In ker ni bilo posledic, sem mu začela dajat tudi druge stvari. Kakšne bebi kekse, košček kruha, itd itd




2 Sraki -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 16:16:34)

Kar gres sem mu skuhala z sadjem.




blue sky -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 17:22:38)

Čisto na začetku sem dala piškot z glutenom in skorjico kruha, pa ni bilo kakšne reakcije. Zdaj je vse, kar vsebuje gluten.




eva1 -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 17:34:11)

Če mene kdo vpraša se itak ful pretirava z vsem tem uvajanjem-pač ponudi jo malo kruha pa boš videla,al pa med sadje zmiksaj pol keksa...




Putka -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 22:35:05)

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
Če mene kdo vpraša se itak ful pretirava z vsem tem uvajanjem-pač ponudi jo malo kruha pa boš videla,al pa med sadje zmiksaj pol keksa...
Določene alergije rabijo leta, da se razvijejo. Če otrokova prebavila niso pripravljena na hrano z glutenom, zakaj bi jih (po nepotrebnem) obremenjevali? Če že mora kaj glodat, je to lahko kos sadja ali rižev vafelj.

Moja teta je imela letos zelo hude zdravstvene težave, po več kot pol leta je dobila diagnozo celiakijo. Po parih mesecih diete je kot nova (prej osteoporoza, hujšanje, slabosti, vrtoglavice..). To kar dajemo otroku za jesti danes, se bo lahko poznalo na njegovem zdravju čez desetletja.

Priporočila niso modna muha, ampak rezultati novih znanj in spoznanj. Vsaka mama želi otroku najbolje in previdnost pri uvajanju živil ni nobena neumnost.




frufru -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 22:43:59)

s pirino kašico, ovseno kašico. Riževi vaflji so se našemu pogosto zaletele




eva1 -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (15.10.2007 22:53:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Putka


Priporočila niso modna muha, ampak rezultati novih znanj in spoznanj. Vsaka mama želi otroku najbolje in previdnost pri uvajanju živil ni nobena neumnost.



Ja sej čez 5 let bo spet vse drugače vrjemi! Spremlajm tole prehrano že kakih 10 let in vsako leto kaj novega naumijo...in če se bo čez 20 let razvila alergija ne vrjamem, da se bo ravno zato, ker eni so  jedli gluten od 6 meseca, drugi pa od 8 meseca-ubistvu pa so ga uživali že 15 let brez problema...




Bubilu -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (16.10.2007 13:21:34)

Jst sm mu dala baby keks v kašico pr ene sedmih mesecih.




urskas -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (16.10.2007 13:54:48)

jest sem tudi začela z glutenom kar pri keksih.

Sicer pa, VSI pa res ne morejo biti alergiki. Nekaj nas je (bo) tudi normalnih!!!
to je izjava naše P. in se kar strinjam z njo.




triša -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (16.10.2007 14:02:38)

Jaz sem ji dala pri 6.5m žemljo v roko pa je blo.




Naja30 -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (16.10.2007 15:05:04)

Keks, skorja kruha, kašice z glutenom...




NRMM -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (17.10.2007 13:19:59)

Pri prvi je pediater pri 5,5 mesecih rekel,da lahko papca vse (odsvetoval je le beljak),tako da ko sva prišli domov,sem ji dala med sadje keks in ni bilo alergije.Od takrat naprej jemo vse.Je pa rekel,da če v družini ni alergij,da se ni za bati,da bi jih tudi otrok imel in res je tako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Zdaj pri drugi bo pa enako,čeprav je pediatrinja zagovornica,da se začne dajat GH pri 6 mesecih.Ni pa nasprotovala,da ji bom začela dajat že prej.In tako smo stari 3m3tedne in smo že sprobali korenček in jabolko [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




nežek -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (17.10.2007 13:52:50)

Jest se pa strinjam s Putko. Mojemu bratu so odkrili celiakijo pri 15.letih. Tega je zdaj 15.let, takrat je bila celiakija še dokaj nepoznana, kruh in testenine se je dal dobit samo v 1 rgovini v LJ, nismo sploh vedeli, kaj mu kuhat,... Ampak preden so jo odkrili, je bil 14 dni v bolnici, pa nič, nato pa čez eno leto 2 meseca da so končno odkrili razlog zakaj ni rastel, po dieti pa se je potegnil v pravega fanta.

Res ni samo modna muha tole uvajanje. Dobro, kaj daš prej, sadje al zelenjavo, pri 4 oz. 6 mesecih se najbrž ne pozna, ampak na stvari, ki pa povzročajo alergije se pa mislim da splača počakat mesec ali dva. Če otrok toliko časa pije samo mleko, se res ne bo poznalo . Midve bova z glutenom prav zaradi tega počakali do 1 leta. Raje to, kot da ji bom pol 20 let mogla posebej kosilo kuhat, pa zmer razmišljat kaj pa njej dat jest itd. Pa še to, dieta brez  glutena ni tako poceni stvar, pejte pogledat kolk stane kruh , pa moka.
NO ja sicer pa vsak po svoji presoji.
Ciao




Anonimen -> RE: S katerim živilom uvajanje glutena? (17.10.2007 22:28:32)

Čisto malo pred 8. mesecem sem ji dala kašico z baby keksom, potem naprej pa kašico s pšeničnim zdrobom.




Stran: [1]