Zaprtje-kako dolgo? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


ALEKSA13 -> Zaprtje-kako dolgo? (22.10.2007 12:44:39)

Pozdravljene,

kako dolgo je "normalno", da dojenček ne kaka, če pije samo prilagojeno mleko??
Moj fantek je star 2,5 meseca(je nedonošenček), in sva šla iz Aptamil Prematil na Aptamil Pre, ta pa ga zdaj zapira. Prej je normalno kakal 2x na dan, zdaj pa že 2 dni ni, pa tud  zvija ga (sicer ne tako fejs), prej pa ga skoraj ni. Pravijo, da pomagajo sladkane kamilice. Ali ima katera kaj izkušenj s tem? Lep dan. Aleksa




Majabo -> RE: ZAPRTJE (22.10.2007 13:01:51)

sladkaj jih z laktozo - dobis jo v lekarni

pri nas ni pomagalo veliko dokler nisem zamenjala mleko v tistega za "zaprte otroke", vendar je imel takrat ze menda 5 mesecev




ALEKSA13 -> RE: ZAPRTJE (22.10.2007 13:08:58)

Tudi jaz sem poskusila z Aptamil Comfort 1 (proti zaprtju in za prebavo), pa je dobil po njem drisko in krče. Razmišljala pa sem, da bi mogoče mešala Aptamil Pre in Aptamil Comfort 1. Mislim, da lahko mešam dva različna mleka, a ne???




emina83 -> RE: ZAPRTJE (22.10.2007 13:15:32)

naši malecki je pa ful pomagal novalac proti zaprtju. pa janežev čajček sem ji kuhala.




ašun -> Zaprtje-kako dolgo? (22.10.2007 14:00:55)

Se ubadam z istim problemom. Pri nas kamilice ne pomagajo. Zdaj sem kupila mleko novolac proti zaprtju. Bomo videli kako bo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Zaprtje-kako dolgo? (22.10.2007 20:33:36)

Do enega tedna je baje normalno.

Poskusi s telovadbo, z nogicami, preden sprobaš vsa mogoča mleka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




butt3rfly -> RE: Zaprtje-kako dolgo? (24.10.2007 10:24:30)

na splošno je znano, da aptamil zapira. jst ga sploh nism hotla preizkusit, ker ful berem, kak majo mali težave s kakanjem. mojemu malemu devam novalac 1 IT, ki odpravlja težave z zaprtjem. nama je zlo fino pomagal. tud po navadnem novalacu nima težav. poskusi znamko zamenjat, pa boš videla, kako bo učinkovalo.




Anonimen -> RE: Zaprtje-kako dolgo? (25.10.2007 8:53:31)

Moj je sicer dojen in je sedaj bil zaprt 13 dni. Čisto zares. Pa sem 2x probala s sladkanimi kamilicami, pa z termometrčkom v ritko in nobenega učinka. Potem pa mi je pediatrinja predlagala postan topel Donat in glej ga vraga, pokakal se je tako da ga je bilo treba skopat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




ALEKSA13 -> RE: Zaprtje-kako dolgo? (25.10.2007 13:14:14)

Srček, prosim povej mi kakšno količino Donata pa si dala svojemu otroku?
 Tudi jaz sem namreč že poskusila (včeraj) z Donatom in sicer 2x  - pa nič ni pomagalo. Enkrat sem mu ga zmešala v čaj (30 ml čaja in 30 ml Donata), čez nekaj ur pa sem ga dala po žlički (kar nekaj žličk). Sem ga malo pogrela, da ni imel več mehurčkov. Mogoče sem mu ga  dala premalo, ne vem. Me že kar skrbi, ker že 5 dni ni kakal, razen 1x je, ko sem mu termometer dala v ritko, pa še to bolj malo. LP, Aleksa




lenček -> RE: Zaprtje-kako dolgo? (2.6.2009 12:32:02)

Ojla,
moj polno dojen fantek tut ne kaka. Najprej po petih dneh mičkeno, zdaj pa spet dva dni nič. Strašno ga napenja, je pa sicer, kot vedno, noro živahen, mogoče malo slabše volje. Mečave nima vdrte, tako da dehidriran izgleda ni, na dan zna spiti tudi po pol deci vode, druge hrane noče. Koliko so bili vaši pikci stari, ko ste jim dale Donat? Moj mišek je bil prej "mega kakalec", tut po 4-5 krat na dan je vse prekakal, ne glede na velikost pleničk.




Stran: [1]