lakota ali požrešnost (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


prolet -> lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:08:00)

Stvar je taka, naši pikici smo morali zadnje dni dodajati hrano ker sem izgubila na kvaliteti mleka. Mleko se sedaj izboljšuje tako, da postopama prehajamo nazaj na samo dojenje. Opazila sem, da si po hranjenju ne glede na to ali se po joški ali flaški, (ko podreva kupčka ponavadi polije) tlači pesti v usta in jih sesa.  Ko jo poskusim zopet pristaviti nekajkrat potegne potem pa začne jokati. Poskusila sem z dudo in malo pomaga. Kaj mislite?




Anonimen -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:11:34)

IZVIRNO SPOROČILO: prolet

Stvar je taka, naši pikici smo morali zadnje dni dodajati hrano ker sem izgubila na kvaliteti mleka. Mleko se sedaj izboljšuje tako, da postopama prehajamo nazaj na samo dojenje. Opazila sem, da si po hranjenju ne glede na to ali se po joški ali flaški, (ko podreva kupčka ponavadi polije) tlači pesti v usta in jih sesa.  Ko jo poskusim zopet pristaviti nekajkrat potegne potem pa začne jokati. Poskusila sem z dudo in malo pomaga. Kaj mislite?


Predvsem me zanima, kako veš, da si izgubila na KVALITETI MLEKA? Mislim, kako se to ve? Vse ostalo je pa O.K., mislim, če se otrok naje pa to ji potem komot daš dudo, če ima pač močan sesalni refleks. Kar naj jo ima, ni panike.




Naja31 -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:15:56)

To, da si roke tlači v usta, ni nujno znak da je še lačna. Če sprejme dudo, je to ok.




prolet -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:22:40)

spumpala sem si mleko in je v roku ene ure pojedla po flaški 190 ml mojega mleka, zaspala je za pol ure in se zbudila lačna. Nato sem ji dala aptamil, pojedla ga je 100ml in zaspala ko top za 4 ure.




Naja31 -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:25:18)

Zakaj si pa mleko pumpaš? A se noče dojiti pri tebi?
S pumpico ne moreš nikoli "ven spraviti" toliko mleka, kot ga otrok lahko sam povleče.

Sicer je pa adaptirano mleko težje prebavljivo, tako da so že zaradi tega bolj siti.
Ne vem, no, jaz ne bi kar tako probala z adaptiranim, če imaš dovolj svojega mleka. A dojenček lepo napreduje, se redi?
To, da ne spi 4 ure v kosu po dojenju, ni nujno znak, da tebi primanjkuje mleka.





prolet -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:36:53)

Napumpala sem si zato ker sem hotela vedeti koliko dejansko poje. Sumila sem, da je lačna zato ker se je štiri dni non stop jokala. Poleg tega pa je po enem mesecu pridobila minimalno. Stara je dva meseca.Sedaj je situacija veliko bolša. Tudi več se smeji in čeblja.




Anonimen -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:38:36)

Prolet(arac) ti samo pristavljaj, kadar otrok hoče, pa bo vse v redu. Na pumpanje pa kar pozabi.




BLAŽIKA -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 10:44:37)

Nekvalitetnega materinega mleka ni in to pove tudi vsaka patronažna.. Boljšega nadomestka ne najdeš, adaptirano pa je res težje prebavljivo. V materinski šoli razložijo to debato o nekvalitetnem materinem mleku in to ne obstaja. Je pa vsako materino mleko na začetku vodeno in šele nato pravo. Zato pa pravijo, da se otrok pri dojenju najprej odžeja šele nato se nahrani in zato naj dojenčki nebi rabili dodatne tekočine. Je pa res da ti sama to pravo mleko ne boš mogla izčrpat ampak bo to lahko naredil samo otrok z sesanjem.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Seven* -> RE: lakota ali požrešnost (30.10.2007 19:39:08)

IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

Nekvalitetnega materinega mleka ni in to pove tudi vsaka patronažna.. Boljšega nadomestka ne najdeš, adaptirano pa je res težje prebavljivo. V materinski šoli razložijo to debato o nekvalitetnem materinem mleku in to ne obstaja. Je pa vsako materino mleko na začetku vodeno in šele nato pravo. Zato pa pravijo, da se otrok pri dojenju najprej odžeja šele nato se nahrani in zato naj dojenčki nebi rabili dodatne tekočine. Je pa res da ti sama to pravo mleko ne boš mogla izčrpat ampak bo to lahko naredil samo otrok z sesanjem.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Jaz bi ti mogoče priporočala, da kaj na to temo prebereš. Drugače je pa BLAŽIKA lepo napisala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]

Nekvalitetnega mleka NI.

Nujno si preberi vse članke na strani: www.dojenje.net





Liona -> RE: lakota ali požrešnost (31.10.2007 8:30:48)

Naš tlači v usta vse. Igračke, sesa pleničko, rokice... ampak ni nujno lačen.




Stran: [1]