kupovanje preko e-baya (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


mischka* -> kupovanje preko e-baya (14.12.2004 10:49:40)

Lepo pozdravljene:)-,

al mi lahko prosim katera razloži,kako se kupuje
preko te spletne trgovine:(( (vem, da so nekatere preko e-baya kupovale vozičke, sam zdej ne najdem nobene, da bi mi lahko pomagala).
Zanima me, kakšni so pogoji nakupa(kako naročiti, čas dobave, način plačila...).
Hvala za vse podrobne informacije:angel:

pa pa




ava -> kupovanje preko e-baya (14.12.2004 12:31:10)

Pozdravljena!
Jaz sem na e bayu kupila voziček, ker sem si zelo želela, da bi bil rdeč trikolesnik pa da ne bi stal celo premoženje. Tako sem dobila Quinny-ja freestyla, s košaro dreami, spalno vrečo, prevleko za dež za košaro, prevleko za cel voziček, mrežo proti komarjem, dodatno torbico,vse nastavke in vse seveda novo, za okol 90.000,00sit. Za ta artikel sem na e bayu licitirala, to pomeni, da postavljaš ceno, ki je višja od prejšnje najvišje ponudbe, vse se pa razpleta v zadnjih minutah. Prodajalec ti postavi plačilne pogoje, jaz sem se odločla za Western Union, ki je sicer malo dražji, lahko pa svoj denar, v primeru, da ga prodajalec v določenem roku ne dvigne, v celoti dobiš nazaj, izgubiš samo provizijo. Svetujem ti,da si prebereš feedbacke tega prodajalca, tam kupci ocenjujejo, če je prodajalec korekten, kako so bili zadovoljni z artiklom pa z dostavo in si lahko malo ustvariš mnenje, s kom imaš opravka. Pozanim se tudi, kolikšni so stroški dostave, ker znajo bit kar zasoljeni, vem da se nam iz slo najbolj splača kupovat preko nemškega e baya, je najcenejša dostava. Veliko sreče!




KIRA -> kupovanje preko e-baya (14.12.2004 12:33:10)

e-bay ni trgovina, pač pa avkcijska hiša. najprej to.
potem pa imaš na razpolago 2 verzij - nkateri prodajalci ti dajo na voljo opcijo SOFORT KAUFEN, to pomeni, da kupioš takoj po tisti ceni, ki jo je določil trgovec.
druga opcija pa je ko ponudiš pri avkciji -BIETEN.
pri vsakem artiklu piše zraven opis, pogoji in čas dobave itd, ter če pošilja v tujino.
Opozarjam te pa, da vsi trgovci niso resni, najprej se pozanimaj, če o čem dvomiš: FRAGE AN DEN VERKÄUFER.
Nekateri trgovci sprejemajo gotovino, ampak pri večjih vsotah ti svetujem da denarja ne pošiljaš okrog. Raje naredi nakazilo preko banke. ali pa, če imaš tračun v tuini, preko Pay-Pal, to so neke vrste posredniki. Možnost je tudi Western Union, ampak pri vsakem trgovcu je drugače, zato se prej pozanimaj.
Aja - pa pri vsakem artiklu bi naj pisalo če je NEU - to je novo. Če pa piše Gebraucht ali neuwertig, POMENI DA JE ARTIKEL ŽE RABLJEN. v TEM PRIMERU SE POZANIMAJ O MOREBITNIH POŠKODBAH IN OKVARAH.
čE TE ŠE KAJ ZANIMA, KAR VPRAŠAJ - JAZ SEM ŽE STARA MAČKA...lp




Gina -> kupovanje preko e-baya (14.12.2004 13:45:22)

Kira je tako fajn razložila. Mi smo tudi že večkrat kaj kupili in plačamo preko banke ali Pay-pala. Samo še to bi dodala, da sicer razumemo Nemško ampak pišemo pa vedno tja v Angleščini, ko se o določenem artiklu bolj natančno pozanimamo, pa ni nič narobe. LP:)




KIRA -> kupovanje preko e-baya (14.12.2004 14:02:03)

:rozica:hvala Gina. upam, da nisem kaj pozabila. kupovat je eno, pisat pa drugo. sicer pa rada pomorem, če lahko. zadnje čase je tudi dosti neresnih prodajalcev gori in če se s tem lahko takim izgonemo, vsaki tudi po 10 krat napišem, kako je treba.:rozica::rozica: pa prišparat se da tudi na ta račun. mi navadni smrtniki - mislim take ki ne moremo razmetavat z denarjem - smo vedno veseli, če želeno stvar dobimo kje ugodneje, pa naši malčki na ta račun dobijo kako igračo ali pa čokolado več..


LP




babylove -> kupovanje preko e-baya (14.12.2004 14:20:42)

Živjo!

Tudi mi2 sva kupila voziček in avtosedež preko e-baya, in sva zelo zadovoljna. Sploh zato, ker sva zanj odštela polovico manj kot v trgovini!
Priporočam, da o vseh vprašanjih glede posameznega artikla pošlješ prodajalcu mail in počakaš na odgovor, preden sploh kaj kupiš. To pa zato, ker se pogoji lahko razlikujejo, če gre za prodajo v tujino; sploh kar se tiče poštnine in načina plačila. Za primer naj navedem, da sva mi2 kupila preko nemškega e-baya in je bilo navedeno, da je možno plačilo po povzetju, ampak po kontaktu s prodajalcem sem izvedela, da za tujino to ne velja, ampak je bilo treba denar vnaprej nakazat.

Sicer pa je fajn pregledati statistiko ocen prodajalca - tako si lahko ustvariš sliko o njegovi zanesljivosti.

Fajn nakupovanje, pa ne preveč zapravit!




mischka* -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 0:02:06)

joj, hvala vam vsem za vaša pojasnila!!!:bravo:
sem že mal prebrskala po ebayu in bi se kr našlo neki zanimivih stvari.
Zanima me, kako je s tem pay-palom? Kako to poteka?

hvala vsem!
nočko:zaspan:




KIRA -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 9:50:44)

za pay-pal moraš imeti tvoj TR v tujini. pri nas žal tega še ni.
deluje pa tako: ti plačaš denar posredniku, ki mu prodajalec zaupa. prodajalec tipošlje blago. ko blago prispe in si zadovoljna z njim, spročiš posredniku in ta prodajalcu nakaže denar. seveda si odtegne nekaj provizije, koliko pa ne vem.
če pa blago ne pride ali nisi zadovoljna, pa ti posrednik denar vrne, da nisi na zgubi. nekako tako to gre...
LP




Annny -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 17:28:09)

NOOO, Kira..a si res naletela na kakega neresnega prodajalca na Ebayu ali kako? Sama sem tako naredila že več kot 100 nakupov, pa nisem 'srečala' nobenega takega:):) Zdaj pa ne vem- ali imam jaz srečo ali pa ti smolo:)-




KIRA -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 17:31:33)

nič nimam smole. ti imaš srečo. dostije takih, ki te probajo samo okrog prinest. to je pri e-bayu velik problem. onise tega zavedajo, ampak če ljudje takih osebkov ne prijavljajo, se tudi ne da nič naredit. sicer sem pa že dosti dalj časa zraven kot krodkoli, ki ga poznam in imam zato tudi več izkušenj...
LP




lidia -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 17:41:47)

Sinoči je bila na temo umetnega navijanja cen na e-bayju na eni nemški TV reportaža, dejansko se dogaja marsikaj, zato previdnost ni odveč, e-bay ma prav agente, ki delajo na tem, da skušajo odkriti nepridiprave, ki skušajo ogoljufat kupce.




KIRA -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 17:44:03)

uf, fajn da še katera take stvari gleda - sem mislila, da sem edina. e-bay je zelo povečal svoj trg se je pa povečalo tudi število takih "lumpov".
včeraj nisem zasledila celotne oddaje - a mi lahko bolj podrobno napišeš, kaj so govorili - možu sem urejala nekek papirje, pa sem videla vmes samo odlomke..
LP




lidia -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 17:56:11)

En nemški Verkaufsagent in njegova žena sta imela svojo Verkaufsagentur, pri čemer pa se je izkazalo, da sta na e-bayju imela več kot 10 accountov, preko katerih sta licitirala, nabijala cene...
Nisem gledala od začetka, ampak to je bistvo.

E-bay je takoj, ko so to ugotovili, zaprl accounte, ne morš verjet, kako se je tip čudil pred kamero in ni hotel priznat. Čez teden dni ni bilo na tisti lokaciji o njem, njegovi zblajhani in od solarija ožgani ženi in firmi ne duha ne sluha več...

E-bayjevi hekerji so povedali, da si lahko kot potrošnik downloudaš program "sellers best friend", (kako pomenljivo ime, a ne)ki pomaga pri odkrivanju povezav med licitatorji, tako so tega falota namreč odkrili.
Ja, število goljufij je v zadnjem času zelo naraslo, ker se je prodaja na e-bayju zelo povečala, tak da so faloti zavohali denar.




KIRA -> kupovanje preko e-baya (15.12.2004 19:05:59)

ja ja, to pa to. goljufov je čedalje več. hvala da si mi napisala, jaz sem samo nekaj delcev oddaje zasledila , ampak običajno take stvari spremljam. tega je dosti. enkrat so govorili o snakecity, kjer so si oškodovanci ustanovili neko skupino za samopomoč, ker je dosti ljudi kupljeno blago plačalo, pa ga nikoli dobilo. ko pa so klicali prodajalca, pisali pisma in ga osebno hoteli najt, pa so naleteli le na poštne nabiralnike. firme na tistih naslovih nikoli ni bilo. spomnim se enega tipa, ki je kupil zelo drago savno, jo plačal vnaprej (kar je sicer običajna praksa pri nemcih), pa je nikoli ni dobil. ko pa je poskusil prodajalca najt, pa ga nikjer ni bilo, noben ga ni poznal, firma je obstajala samo preko poštnega nabiralnika. pa ni mogel nobenemu nič, niti tožbe vložit, ker je bil prodajalec pač neznan.
Lp




Annny -> kupovanje preko e-baya (16.12.2004 19:03:44)

Okrog prinest? Ne bi rekla.
Kot prvo je treba prebrati prodajalčeva priporočila-'Bewertungen'- in ne kupovati od sumljivih osebkov.
Kot drugo ima Ebay veliko varoval, ki preprečujejo goljufije- to si lahko vsak prebere v 'Ebay vodniku'..npr. povrnitev določenega % stroškov kupcu ali prodajalcu, ki je 'sklenil slabo kupčijo'.
Če se pa nekdo zafrkne in tega ne prijavi, je pač neodgovoren.
Sama sem z nekaterimi prodajalci tako zadovoljna, da sem postala kar njihova stalna stranka...zasebno mi pošiljajo celo boljše ponudbe, kot jih nudijo na Ebayu- to so zasebni nakupi brez vsakršne garancije...ampak še nikoli me kdo od teh ljudi ni okrog prinesel. Nisem nakazovala tako majhnih vsot denarja...in to vse vnaprej- vedno prejela izdelke BP!

Tako da...jaz ne bi strašila ljudi z Ebayem:)
Res je...dogajajo se tudi goljufije, jih je pa zelo majhen % in vsakdo ima možnost svoj denar dobiti nazaj, če se pozanima, kako.

LP




Annny -> kupovanje preko e-baya (16.12.2004 19:18:01)

Se strinjam- dogajale so se tudi hujše stvari.
Ampak to so bili redki primeri... mediji pa seveda vso stvar vedno napihnejo:)
To je isto, kot da bi gledali reportažo o strašnih prometnih nesrečah in se zato odločili, da pač ne bomo vozili avta...ker je nevarno.

Na Ebayu se na določeno populacijo kupcev zgodi mnogo manj goljufij oz. težav, kot je smrtnih primerov v isti populaciji voznikov :)




KIRA -> kupovanje preko e-baya (16.12.2004 22:50:10)

Tiste Bewertungen se dajo tudi ponaredit. Se večkrat prijaviš, pa vsakokrat po 4, 5 krat spremeniš nik, pa imaš še nekaj resnih kupcev poleg, kite dobro ocenijo, pa se da. Previdnost je lepa čednost. E-bay lepo in prav, ampak ne vse na lepe oči.

jaz sem že dalj čas poleg in vem za njihove štose. Najprej si vse prebrat, pol pa presodit, če prodajalcu zaupaš. Ravno zadnjič sem prijavila eno avkcijo, ki je bila v bistvu piramida, samo malo predelana. So kupce uvrstili na čakalno listo za čisto novi, originalno zapakirani Notebook, zelo zmogljiv, po zelo ugodni ceni 30 EUR. Je bla pa finta, da si prišel na vrh liste in do svojega notebook samo, če si na e-bayu in podobnih straneh oglaševal za tisto firmo - kar pa pomeni, da si plačal za vsako avkcijo nemalo provizije. Kar pa tudi ni bila garancija da notebook dobiš - prejel ga je tisti, ki je bil na vrhu z največ oglasi. in če so bili to eni in isti, so ti dobivali laptope, drugi pa ne.

Ogromno ugodnih priložnosti je na e-bayu, so pa tudi kake čudne vmes, tak da je treba pazit, pa če imaš še kako dobre izkušnje. Si pač imel srečo, če nisi na kako tako čudno avkcijo naletel in ponudil. Ponudba je namreč pri njih obvezujoča, razen če se s prodajalcem oba strinjata glede umika, za kar pa morajo biti tehtni razlogi.

Lp




Stran: [1]