narkoza za CR (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


živa23 -> narkoza za CR (13.11.2007 8:36:46)

ojla

pripravljam se na drugi porod, ki bo CR (že vnaprej načrtovano). Prvič sem imela splošno narkozo, sedaj pa me zanima , ve ki imate izkušnje s tem, kaj je boljše - splošna ali samo lokalno? mislim na okrevanje po CR, kajti prvič sem bila zelo utrujena po narkozi, razmišljam pa, da mogoče ne bi bilo slabo, če bo seveda možnost, da bi prosila samo za lokalno, pa še dogajanje praktično spremljaš.. rodila bom v celjski porodnišnici, ima katera izkušnje tam v teh primerih?
Pa še nekaj.. nekje sem zasledila, da obstaja možnost kasnejše pojavitve materinega mleka pri vnaprej načrtovanem CR. Je to res ali je to odvisno od vsake posameznice?

lp




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.11.2007 8:43:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




racman2 -> RE: narkoza za CR (13.11.2007 8:49:49)

Lep pozdrav!
Če ne prenašaš splošne narkoze, bi bilo mogoče fajn, če bi probala spinalno. Si čist pri sebi, seveda ti dajo tudi blago pomirjevalo, je pa fino ker takoj veš zakaj gre in ti ni nič slabo zaradi prebujanja iz splošne narkoze. Ne vem, pogovori se pred operacijo z anesteziologom, noge pa so omertvičene kake 4 ure.
Pa srečno.




zoom zoom -> RE: narkoza za CR (13.11.2007 8:58:21)

Jaz sem imela prvič spinalno in je bilo super. Drugič sem pa tudi prosila, če bi lahko imela spinalno, pa je anestezist kratko in jedernato rekel ne, tako da sem imela splošno. Mi je bilo vse skupaj zelo čudno, ampak ...

Rodila obakrat v LJ.




kofetek2010 -> RE: narkoza za CR (13.11.2007 9:03:29)

Imela sem urgentni CR, a kljub temu možnost izbire. Odločila sem se za spinalni CR, rodila sem v PO (dec.05). [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




emaa -> RE: narkoza za CR (13.11.2007 10:10:13)

imela cr, sem se odločila za spinalni blok in mi ni žal, ker narkoze ne prenašam najbolje. 




cmokec -> RE: narkoza za CR (13.11.2007 10:13:45)

Jaz sem želela spinalno, pa mi niso ugodili. CR je bil že v naprej načrtovan. Sem imela pa od prej ene anomalije, zato tudi taka odločitev, da so lahko naredili še mal remonta. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Majabo -> RE: narkoza za CR (13.11.2007 12:43:01)

no jaz sem imela lokalno pa je nisem dobro prenasala in koncala z narkozo




živa23 -> RE: narkoza za CR (13.11.2007 12:56:55)

no zdaj pa res ne vem kaj naj, najboljše, da se pozanimam v porodnišnici, pa bomo videli kaj bo..




Stran: [1]