Učenje črk! Pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


slavica* -> Učenje črk! Pomoč (19.11.2007 19:05:53)

Sem mamica sedem let starega sina in rahlo obupana, saj ne vem kako naj pomagam svojemu sinu pri pisanju črk. Ni razlog, da jih nebi poznal ampak, da ne ve kako naj napiše besedo, ki jo sliši ker ne sliši črk. Smili se mi, ker ga s tem mučim vsak dan in včasih se začne prav nemilo jokat, takrat popustim in končama. Vendar vem da ni prav, saj bo moral znati. Zato prosim za nasvet mamice, ki ste že imele to izkušnjo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Učenje črk! (19.11.2007 19:15:24)

Poiskusi z igrami:
  • kaladont-na zadnjo črko v besedi tvoriš noo besedo, in drug spet pove besedo na zadnjo črko- dokler se beseda ne zaključi na črko k, in mora "zmagovalec" reči kaladont
  • nariši mu cel list stvari, pod njimi naredi črtice za črke, in naj otrok vpiše njihova imena
  • lahko se greta obešanje- zmisliš si eno ebsedo, nardiš črtice, in otrok ugotavlja po črkah abecede- če ne ugotovi črke, se rišejo vislice
  • otrok naj veliko poje, posluša pravljice, bere na glas

Upam, da vam uspe. Drugače pa to stvar omeni zdravnici.




slavica* -> RE: Učenje črk! (19.11.2007 19:25:29)

Hvala!
Sem že poskusila na tak način. Vendar besede, ki jih pozna že iz šole hitro spozna, oziroma si jih je zapomnil, ne zna pa črkovat novih besed, ki mu jih napišem ali pa povem iz črk katere so do sedaj jemali. Dogaja se, da ne zna črkovat besed, ki jih je znal že preden so začeli jemat določene črke. Sedaj je tako kot, da ni poznal nobene črke.




al1* -> RE: Učenje črk! (19.11.2007 19:29:53)

Kaj pa pravi učiteljica? Mogoče lahko zaprosiš za pomoč svetovalno delavko na šoli, ki ti lahko pomaga s kakšnimi vajami. Zagotovo obstajajo vaje, ki ti jih pokaže svetovalna delavka in potem delaš doma s pomočjo teh vaj. 




žigolino -> RE: Učenje črk! (19.11.2007 19:32:05)

V papirnici se kupijo takšne ploščice ali pa puzzle,ali pa abeceda puzzle,kjer so narisane gor črke in potem sestavljaš besede.To je pri nas dobila za četrti roj. dan in kar hitro osvojila vse, tudi črkovanje ni bil potem noben problem.Sedaj smo pa mi kupili to tudi nečakinji ki gre drugo leto v prvi razred in je tudi že kar veliko osvojila na ta način.Poizkusi




slavica* -> RE: Učenje črk! (19.11.2007 19:33:13)

Učiteljica pravi, da v šoli obvlada, ker delajo v skupini oziroma ves razred. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Samo čudi me, da doma pa mu ne gre, čeprav vidim da se trudi.




orhideja75 -> RE: Učenje črk! (20.11.2007 8:09:49)

v MK ali DZS se dobi taka stavnica ali nekaj takega se reče. tudi našedva sta jo imela. in sta se iz nje veliko naučila. so jo pa imeli tudi že v vrtcu (pri 5-6 letih so to delali). povprašaj v kakšnih založbah.




saratanja -> RE: Učenje črk! (20.11.2007 8:45:34)

Nisem noben strokovnjak, imam samo tri leta starega otroka, tako da ne bit huda če bom čisto mimo vdarila z vprašanjem....

Praviš, da učiteljica pravi, da v šoli mu pa gre, kaj pa če ti mogoče preveč pritiskaš? Kaj pa če poskusiš veliko bolj skozi igro..recimo da ti recitiraš kakšno kratko pesmico, ki jo ima rad in jo rad posluša velikokrat... potem pa poudarjeno črkuješ kakšne lahke besede. šele potem začneš s pisanjem?




Stran: [1]