Zaprtost (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


žoži -> Zaprtost (30.11.2007 14:42:10)

Ker nimam svojega mleka smo na adaptiranem. Najprej smo imele aptamil 1, potem je dobila krče smo probale Aptamil comfort, ji ni odgovarjal, smo šle na Novalac proti krčem, jo je zaprl. Krči prenehali in smo nazaj na Aptamilu in je ponovno zaprta. Pijemo sladkan kamilični čaj, termometer ji dajem v ritko in jo ne odpre. Kakamo pa vsak tretji dan in to tako trdo da je le kaj. Joče kot dež in strašno jo boli. Ali naj zamenjam mleko in katero naj probam?




katra55 -> RE: Zaprtost (30.11.2007 16:06:38)

Kar se tiče mleka ti ne vem pomagat. Za zaprtost pa je meni pediater svetoval glicerinske svečke, ki jih kupiš v lekarni. 




tančica -> RE: Zaprtost (30.11.2007 16:16:38)

Pa probajta Novalac proti zaprtju, nam je pomagal.




ursy78 -> RE: Zaprtost (30.11.2007 18:07:56)

tudi pri nas smo imeli novalac ,pa ga je zapiral.poj smo pa probal beba H.A1,pa je blo  boljše,no sam je pa tud veliko čaja moral spiti.zdej pa kaka 1x na dan ali pa na dva dni,prej pa ni 3-4 dni




erna14 -> RE: Zaprtost (30.11.2007 20:13:11)

za mlek ne vem ti pa lahko svetujem
1.sladke kamilice na tesce zjutraj
2.slivova kasica(skuhana iz suhih sliv)
3.glicerinske svecke(vendar ni uredu vsak dan)
4.pojdi k pedijatru po recept za sirup prorektal(uravnava prebavo)
5,2 zlicki donata




erna14 -> RE: Zaprtost (30.11.2007 21:07:35)



za mlek ne vem ti pa lahko svetujem
1.sladke kamilice na tesce zjutraj
2.slivova kasica(skuhana iz suhih sliv)
3.glicerinske svecke(vendar ni uredu vsak dan)
4.pojdi k pedijatru po recept za sirup prorektal(uravnava prebavo)
5.2 zlicki donata
6.hipp caj za prbavo
7.cim vec tekocine




alesha -> RE: Zaprtost (30.11.2007 21:15:39)


Glede mleka ti jaz svetujem definitivno BEBA H.A.1.
Tudi mi smo imeli razno razne probleme (krči, napenjanje) in samo mleko BEBA ji je edino odgovarjalo. Ker ima refluks smo uporabljali Aptamil AR, ki je katastrofalno, vsaj za našo tamalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image]. Celo noč ni spala, skos jo je napenjalo, jokala,.... v glavnem katastrofa. Ker nisva mogla več tega prenašat sva probala še z mlekom BEBA, ki je pravo nasprotje. Seveda ga moramo mi mešati z rižolinotom, ker ima pač refluks. Po tem mleku je vsak dan odvajalo mehko blato... ne se pa ustrašit, ker je drekec take čudno zeleno-(modre) barve.

Za zaprtost lahko probaš tudi sok od kuhanih sliv, mogoče bo pomagalo.






karla 04 -> RE: Zaprtost (30.11.2007 21:45:07)

Tudi jaz uporabljam Aptamil AR zaradi refluksa in je zelo zaprta. Ampak odkar ji dajem 1 zlicko laktoze (mlecni sladkor) 1x na dan v mleko, kaka lepo normalne konzistence. So mi svetovali v lekarni laktozo.
Prva hcerkica je prav tako pila to mleko, ampak ona ni imela tezav z odvajanjem. Uf, kako so si razlicni....[sm=zmeden.gif]

LP,Karla

Aja se to. Pomaga tudi caj od HIPP-a. Gor pise CAJ ZA PREBAVO (kamilica, janez, komarcek). Je ze sladkan in instant




kšpela -> RE: Zaprtost (30.11.2007 22:53:44)

jaz imam mleko milumil 1 in kaka 3 na dan.sem ful zadovoljna z tem mlekom.stara je pa slabe 4 mesece.drugace pa ni dobro skos mleko menati.




december06 -> RE: Zaprtost (1.12.2007 23:18:02)

Mi smo uporabljali Novalac proti krčem in nas je zapiral, prav tako tudi navaden Novalac. Sedaj pa smo probali še Novalac proti zaprtju in je vredu. Nam je pa tudi pediatrinja svetovala proti zaprtju veliko tekočine med obroki in mlečni sladkor (laktoza). Upam, da boste čimprej odpravili neprijetno težavo.




Marogica -> RE: Zaprtost (1.12.2007 23:42:13)

Obvezno dodaj tekočino, torej čaj ali vodo!!! PRi kamilicah pa je tudi tako, da lahko zapirajo, če jih pustiš predolgo noter. Max 1 minuto, takoj ven, pa na ca. 1 dlc čaja ca. 5 žlic sladkorja. Samo tako pomaga, drugače ga daješ brezveze.

Če pa vse to ne pomaga, pa daj svečko. Vendar verjemi, da se bo to z dodajanjem tekočine uredilo. Otrok, ki pije samo adaptirano mleko MORA piti še tekočino...

Pa lepo porihtajte...




sandra85 -> RE: Zaprtost (2.12.2007 12:05:54)

v lekarni se kupi plantex čaj
je tudi za dojenčke in je za odvajanje plinov in za krčke
Enej je imel na začetku probleme z plini[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], pol mi je ena fajn RR-jevka svetovala ta čaj, sem takoj poslala dragega v lekarno po ta čaj in ko ga je spil, se je že čez par minutk fajn sprdel, pol pa še fajn pokakal...ta čaj se mu dajala vse do 3 meseca  čim sem videla, da ga kej napenja (recimo 3x na teden po 40ml), zaj pa je hvala bogu to že mimo...

resno probaj ta čaj! js sem mu ga začela dajat nekje pri 1 mesecu




sandra85 -> RE: Zaprtost (2.12.2007 12:07:31)

glede mleka pa ti ne znam svetovat, ker ne dodajam...vem pa da hvalijo BEBO




Stran: [1]