Kenguru (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


ronja5 -> Kenguru (1.1.2005 15:35:29)

Zanimajo me vaše izkušnje! Ste oz. ga uporabljate? Katerega priporočate in zakaj?
Hvala! Lp! Ronja




spacey -> Kenguru (1.1.2005 15:40:56)

Na tem linku imaš nekaj info on kengurujčkih :) http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=24929&idk=100

Lp;
P 9nebesa 29t




Jančika_ -> Kenguru (1.1.2005 16:05:26)

Mi smo si sposodili Tomyja, pa je mali notri čisto nesrečen. Tak čudno sključen...ne vem, meni je hecno in pravzaprav ga sploh ne rabimo, zato je zdaj v omari in čaka na boljše čase.

Zato pa smo nabavili en hud nahrbtnik za nošenje otroka. Ati gre rad malo v hribe, pa bo malega kdaj s sabo vzel, meni bo ba tudi lažje nositi ga na hrbtu (zaradi moje hrbtenice). Spomladi bo že fajn sam sedel, pa bo šlo (zdaj ima 5 mesecev).

Lp, J.:zajcek::zajcek::zajcek:




Anonimen -> Kenguru (1.1.2005 16:14:49)

Mi smo imeli kengerujčka zelo radi:bravo:.Imeli smo od Chicota in Ni nam žal da smo ga nabavili.




KIRA -> Kenguru (1.1.2005 16:20:45)

Jaz imam tomy zanzibar, ampak rabljenega, ker je nov predrag. Je pa ful dober - otročka lahko nosim v 3 različnih položajih, pa đše zaščito ima zraven - neke vrste overall - ne vem kako naj to opišem. Mes se zdi o.k.




Gina -> Kenguru (1.1.2005 17:14:00)

Jaz ti pa priporočam, da ko greš kupit kengurujčka, da ga obvezno v trgovini sprobaš, s ta malim notri! Imela sem svoj kengurujček, ki je imel zlo fine naramnice in ni nič tiščal, ampak nisi mogel otroka toliko stisnit k sebi, da bi bilo ok.:(( Potem sem si sposodila tomijevega. Otrok je krasno sedel notri:love:, samo jaz sem pa mislila, da bom zgubila hrbtenico:((. Tako čudno so prišle tiste vrvice, da sem bila po 5 ih min. čist fuč.:sloncek: Potem mi je frendica posodila prastar keng., tam je pa vse štimalo. Je užival ta mali in jaz.:duda::bravo: Veliko boljše kot nahrbtnik. Še najboljše pa je, da si kupiš voziček z ogromnimi kolesi. Zanesljivo deluje po vrhu hribov. Mi skoz prakticiramo. LP




KIRA -> Kenguru (1.1.2005 21:38:42)

vidiš, pri meni je pa blo čist drgač. imam doma še 18 let star kengurujček, še od mojega brata, pa me je pri tistem bolel hrbet, pa križ. pri tem novem pa nič, ker ima drgačne naramnice, pa še oporo za križ, pa še prečno povezavo med naramnicami. to mi je ful razbremenilo hrbet.




Jančika_ -> Kenguru (1.1.2005 21:51:41)

Zvečer sem zaradi te debate šla še enkrat probat kengurujčka. Je bilo bistveno bolje kot zadnjič:bravo:. Torej mali se vsaj ni drl not, pa tudi zvit ni bil več tako, ampak vseeno za moje pojme še nima dovolj močne hrbtenice in glava mu še malo opleta. Ni pa šans, da bi bil obrnjen navznoter, je okoli preveč zanimivo:).

V našem primeru bo zgleda kar držalo priporočilo zdravnikov, da se počaka z nošenjem v kengurujčku do šestega meseca. Obema z možem se nama je zdelo, da je pritisk na hrbtenico še prevelik. No, spet bomo poskusili čez en mesec.

Punce, hvala za tole debato, tako bo tudi naš kenguru dočakal boljše čase:)-, drugače bi verjetno kar v omari obležal.




Gina -> Kenguru (1.1.2005 22:04:02)

Kengurujček mora biti tak, da se otroku prilega popolnoma, niti slučajno ne sme biti notri zvit. S pasovi si ga pritrdiš tako. Pritiska na hrbtenico skoraj ne sme biti. Če je pri otrokovih 5. mesecih situacija taka, imaš čuden kenguru, o katerih sem pisala! Keng. je namenjen majhnim otrokom od 2. mesecev in podpira glavo in hrbet ravno tako, kot bi ga npr. nosila v rokah v pokončnem položaju naslonjenega na tvojo ramo ali na trebuhu na svoji roki - če tega ne omogoča je zanič. Uh, sem se razpisala. Sploh pa kenguru nehaš uporabljati, ko otrok lahko samostojno sedi, ali pa ima toliko kil, da je za spredaj pretežek.:)Jaz ga po 6. mesecu nisem nikdar več uporabljala. LP




Ro-La -> Kenguru (2.1.2005 10:59:30)

Mi ga nismo imeli, pa ga nismo niti pogrešali:)-




KIRA -> Kenguru (2.1.2005 16:06:36)

ja, kakor kdo. jaz sem ga en cajt dosti rabla, ker je mala imel akrčke in sem jo cele dneve nosla. drgač je ni blo za pomirit. zadnje čase pa ne već.




Pupica -> Kenguru (3.1.2005 14:24:29)

jančika, mene pa zanima kakšen nahrbtnik imata?

Midva nmreč zelo veliko hodiva, sicer ja najin voziček super tudi za gozdne poti(sprobano), pa vseen bi šla rada sem pa tja tudi kam bolj v hribe...




Jančika_ -> Kenguru (3.1.2005 17:45:12)

Nahrbtnik je Jack Wolfskin.

http://www.jack-wolfskin.com/

Link se ne da naredit drugače kot začetna stran. Poišči Kiindertragen.

V K2 Alpinistu sem dala 20 jurjev v akciji, sicer je 30. Nisva ga še preizkusila, lastnosti pa ima podobne kot recimo Deuter Kid Komfort II.

Tule boš našla še nekaj informacij:

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?msg=80422&id=10959&idk=100

LP, Jana:zajcek::zajcek::zajcek:




niki5 -> Kenguru (3.1.2005 20:12:23)

Jaz esem nega danes super videla,majhen dojenček je bil notri gledal naprej, okoli glave pa je imel nekakšno oporo, v bistvu je bil cel nekako faksiran. A katera ve katere firme bi lahko bil?




Pupica -> Kenguru (3.1.2005 20:22:39)

jančika mislim da sem ga našla(he he sicer v angleški verziji). a strehica se pa posebej kupi? 18€?




Jančika_ -> Kenguru (3.1.2005 20:42:07)

Ja, posebej (razen seveda pri deluxe modelu). Samo mi je nimamo zaenkrat, bo treba naročit, ker so takrat imeli samo rukzak, pa še to samo en komad. Pa tisto oporo za glavo se po moje tudi splača met.




Pupica -> Kenguru (3.1.2005 21:29:24)

a je opora tut na tej strani?
j imajo tudi v tej trgovni k sta ga vidva kupila?
Kje pa je pravzaprav ta trgovina?




Jančika_ -> Kenguru (3.1.2005 22:14:05)

Ja, opora je tista črna reč polkrožne oblike, kids neck pillow. Po moje je v K2 Alpinistu nimajo, jo pa sigurno naročijo (lahko pa naročiš tudi sama direkt na strani, kolikor sem videla).

Trgovina je v LJ ob Ljubljanici, če greš od FF dol mimo arhitekture in tik pred Ljubljanico zaviješ desno, takoj tam. So ful prijazni. Jaz sem z njimi govorila samo po telefonu, po nahrbtnik je šla prijateljica. Dali so mi ga na stran, čeprav so imeli en sam nahrbtnik in so imeli samo mojo besedo po telefonu, da bo prijateljica res prišla.

Po moje je fajn, da jih pokličeš in vprašaš, kaj imajo na zalogi. Takrat niso imeli Deuterja, ki sem ga pravzaprav želela, so ga pa naročili. To je bilo decembra.

Jaz jih bom ob priliki prosila, če lahko naročijo oporo in strehico (trenutno je dedek Mraz ves denar odnesel:)- ). Čeprav opora se po moje lahko uporabi katerakoli, tudi tista napihljiva iz Baby Centra. Glavno, da mu glava ne pade na stran, ko zaspi.




Pupica -> Kenguru (3.1.2005 22:40:39)

wow, ja fino.Hvala ti za vse info...maš mogoče še številko?no ni je treba iskat, samo tko vprašam, dugače jo bom sama poiskala...





Jančika_ -> Kenguru (3.1.2005 22:52:14)

Sem mislila, da bom našla še tisti listek s številko, pa ga žal nisem.

Sem pa našla 100 drugih listkov....recimo enega, na katerem so plusi in minusi raznih kengurujčkov. Mora bit že kaka 2 meseca star:)-. Pa enega, na katerem sta dve cifri, pa pojma nimam, od česa :)-.




Pupica -> Kenguru (4.1.2005 11:19:37)

he, he...in kaj so minusi in plusi?.)
a to za vse kengiruje al sam za tega vajinega?:zmeden:




Jančika_ -> Kenguru (4.1.2005 11:39:14)

Mah kar sem našla tu na RR komentarjev, recimo da ja Tomy vredu, sam da gre barva dol, da je za križ najboljši Babybjorn in da Hauck ni za nikamor. Imava sposojenega Tomyja, pa saj si prebrala - al ga ne znam naštimat, al pa ni to za mene:)-.




KIRA -> Kenguru (4.1.2005 11:41:26)

to je pa res - glede barve - ampak pri pranju. sem ga oprala, ker je že bil rabljen, zdaj se pa malo pozna, kot če bi malo zbledel na soncu, ampak nič strašnega.




Pupica -> Kenguru (4.1.2005 19:58:42)

aha.A Hauck pa ni good???Men se je pa tko dokaj dobra firma zdela:zmeden:




Jančika_ -> Kenguru (4.1.2005 20:01:24)

Ja ne vem, to sem našla tu na forumu, dej poglej z iskalnikom:zmeden:.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>