mleko in gosta hrana (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


MSSD -> mleko in gosta hrana (17.12.2007 16:28:16)

Mene pa zanima, koliko mleka je potrebno, da spije otrok med 5 in 7 mesecem, ki ima že samostojne obroke goste hrane. Prebrala sem namreč, da ga potrebujejo vseeno med 600 ml in 800 ml. Kaj to drži? Meni osebno se to zdi dosti. Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]  ga spije 600 ml pri samo enem gostem obroku. Prosim za kakšen nasvet, ker mi s tem uvajanjem goste hrane ni vse jasno...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Strawberrie Cherrie -> RE: mleko in gosta hrana (17.12.2007 16:37:54)

Glej,preprosto: recimo tvoj otrok ima 9kg - se pravi potrebuje dnevno 900ml vnosa tekočine+hrane. če ima en gosti obrok, katerega poje recimo 150ml, potrebuje še 750ml dodatka, oz dojenja. simpl kot pasulj.
s tem pač, da boš ščasoma dodala tudi kakšne skutike, jogurte, ki bodo nadomeščali mlečni obrok. 




MSSD -> RE: mleko in gosta hrana (17.12.2007 16:48:06)

hahaha, ja sej se res sliši enostavno, samo ker vsi tolko povdarjajo, da je potrebno otroku vseeno dajat dosti mleka... jest bi čimprej prešla na več gostih obrokov, ker moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]  dosti poliva, po gosti hrani pa ne.




Strawberrie Cherrie -> RE: mleko in gosta hrana (17.12.2007 16:53:00)

Logično je, da če ti otroku ponudiš 100ml keksolina, ki vsebuje adaptirano mleko, da je to vsekakor tudi mlečni obrok. saj imaš tudi mlečne kašice, pa kašice sadje + jogurt itd. po 6m lahko počasi začneš uvajat skutike, jogurte, potem tudi skutike s sadjem...vse to so tudi mlečni obroki.




ajdaN -> RE: mleko in gosta hrana (17.12.2007 19:56:38)

Do enega leta naj bi dobivali minimalno 0,5l mleka ALI mlečnih izdelkov dnevno. Če poje en jogurt, je to že skoraj polovica, če mu narediš še kakšen -lino si pa že zelo na tisti minimalni količini. Če mu pa daš še 1x flašo mleka ima pa več kot dovolj.




MSSD -> RE: mleko in gosta hrana (17.12.2007 20:05:40)

Obema hvala, pa še nekaj, kateri linoti razen rižolinota še pridejo v poštev pred dopolnjenim 6 mesecem?




Strawberrie Cherrie -> RE: mleko in gosta hrana (17.12.2007 20:11:14)

Od milupe imaš en kup kašic - jabolko z vanilijo, banana .... idi v Mullerja tam je najboljša izbira.







ajdaN -> RE: mleko in gosta hrana (17.12.2007 21:47:43)

Jaz veliko uporabljam kašice od Alnature iz DM-a. Ampak je mal kompliciran, ker je treba najprej mleko naredit. Najbolj simpl so pa od Milupe kot je S-C napisala. Müller ima ful pestro izbiro. Rižolina jaz nisem nikoli uporabljala, ker je čisto brez okusa.




kaya2007 -> RE: mleko in gosta hrana (18.12.2007 11:39:42)

men se zdijo te kašice od alnature brez ukusa-zato so ok za začetek, ko se privaja, potem pa ne več tok, vsaj naši niso več všeč.




MSSD -> RE: mleko in gosta hrana (18.12.2007 13:19:17)

Katere so potem najboljše, da bi jih vmešala kar v Novalac 2?




ajdaN -> RE: mleko in gosta hrana (18.12.2007 14:00:30)

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007
men se zdijo te kašice od alnature brez ukusa-zato so ok za začetek, ko se privaja, potem pa ne več tok, vsaj naši niso več všeč.


Men se pa sploh ne zdi - tisto proseno kašo si še jaz včasih naredim z mlekom in mi je ful dobra.

MSSD če boš delala z Novalacom, ti pridejo v poštev vse Alnaturine, pa vse od Milupe v modri škatli (rumene se mešajo z mlekom). Ostalih pa ne poznam toliko.

Kar se kvalitete tiče pa definitivno Alnatura.




Stran: [1]