prilagojeno mleko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Carmen -> prilagojeno mleko (12.1.2005 17:50:40)

Pozdravček!
Naša mala je stara 1 mesec in ker se je rodila precej velika (čez 4 kg), ji moram že od rojstva dodajati prilagojeno mleko. Zanima me, kako dajati otroku mleko, če moraš npr. za več ur od doma in je potrebno vzeti s seboj otroka in mleko. Kakšne so vaše izkušnje s tem.
Hvala za odgovore!




janjja -> prilagojeno mleko (12.1.2005 18:58:51)

V flaško nalijem precej toplo do vročo vodo in jo dam v termosko. zraven še vzamem prilagojeno mleko, seveda v posodici primerni za to in merico ter ko potrebujem naredim hrano. toploto drži kake tri ure.




Anonimen -> prilagojeno mleko (12.1.2005 19:10:38)

Jaz sem kupila 2dl termos posodo, ki jo doma napolnim z vročo vodo. V posebni posodici imam prilagojeno mleko v prahu, to pa skupaj z merico v drugi posodi. Seboj imam tudi eno do dve sterilizirani steklenički. Ko je otrok lačen, vzamem stekleničko, vanjo nalijem vodo s termos posode in v vse skupaj s pomočjo merice vsujem ustrezno količino mleka v prahu, premešam in obrok je pripravljen.
Vse skupaj imam v nahrbtniku, v katerem nosim tudi ostale potrebne stvari.




Anonimen -> prilagojeno mleko (12.1.2005 20:54:44)

Punce, v lekarni se kupi ekspanzijska posodica s prekati, vanje natrosiš potrebno količino mleka v prahu, pokrovček se vrti in ima odprtino, pripravljeno količino potem v vodo samo še streseš. To sem jaz uporabljala tudi doma, da mi ni bilo vsakič sproti treba z merico vsipati prahu v vodo.




Blink1 -> prilagojeno mleko (13.1.2005 10:06:13)

Jaz delam takole...

Pripraviti moram hrano z 180ml vode in 6 žličk mlekca...

V termoski imam toplo vodo, v posebej steklenički pa hladno. Tako najprej nalijem 90 ml v eno stekleničko, primešam mlekeca, zmešam, dodam 90 ml hladne vode, premešam in že jemo...




Anonimen -> prilagojeno mleko (13.1.2005 13:39:32)

U, Splišni, hvala ta informacijo. Meni gre fajn na živce, ko moram prekladat tisti mlečni, vse skupaj se mi zdi tako nehigienično, zato tudi dvojna posoda.
Bomo nabavili!




ajda11 -> prilagojeno mleko (14.1.2005 9:39:23)

LP

Avent ima disperzijsko posodo, ki ima tri prekate, stane tam okoli dva jurja in se dobi v Arielovih trgovinah. Za tam vem da sigurno, ker so uvoznik Aventa, drugače pa mislim, da jo imajo tudi druge otroške trgovine. Videla sem jo že tudi v DM.

Suzana




Stran: [1]