Ločitev - v korist družine in ne države (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


Patriška -> Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 15:49:08)

No, pri nama je pa ta zadeva že nekaj časa na tapeti....
Vse več ljudi okoli sebe vidim, da se ne poročijo samo zaradi tega, ker le na ta način malo ogoljufajo državo. Saj je vse lepo in prav se poročit (meni osebno je bil to eden izmed najlepših dni v življenju), ampak pol, ko pa dobiš prvega otroka, pa vidiš, da naša ljuba država kljub nizki rodnosti prav nič ne spodbuja mladih družinic. Itak, da če imaš malo boljšo plačo, se za kakšen otroški dodatek že pod nosom obrišeš; vrtec plačuješ, ko da je mali tam tretiran kot kralj; vsi vemo kako drago je vse, kar otrok rabi....
No, pa sva si malo preračunala koliko bi nama v primeru, da sva ločena in jaz mama samohranilka, kateri mi še vedno daje oče otroka solidno preživnino, prišparala v letu dni na račun otr. dod., ki bi ga v tem primeru dobila in na račun nižjega plačila vrtca...vsako leto bi šla lahko za 2 tedna na "medene" na Bora Boro, pa še malemu bi dodatno dala jurja evrov na račun...pač v tem času (5 let), dokler je v vrtcu, ker za potem naprej, ko gre v šolo, še ne vem, kakšni stroški nas čakajo... Men se računica sploh ne zdi slaba....
No, ko bi se pa zadeva drastično spremenila, ne bi bila več tako "donosna", bi se pa nazaj poročila. Vsa fora je itak papirnata, dokler se imava tako rada in se imamo lepo skupaj in se zrelo oba odločiva za ta korak izključno zaradi "dobička" iz tega naslova, menim, da se splača it v ta "biznis"....
Razmišljate kdaj podobno???





Anonimen -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 15:59:25)

Raje imam čisto vest kot počitnice na Bori Bori.
Zaradi takšnih, ki to počnejo nasrkajo tisti, ki so pomoči potrebni.S tem mislim, da so prave samohranilke na udaru, zaradi lažnih samohranilk.
Ker pa tukaj ne moreš biti več anonimen, ne boš dobila odgovorov od tistih, ki to počnejo.




*tajda* -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:00:25)

Verjamem da se nekaterim splača,meni osebno se ne ker imam za državo še vedno tako plačo da bi tudi kot mati samohranilka mastno plačevala vrtec[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




tjaga -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:00:53)

IZVIRNO SPOROČILO: Patriška

Razmišljate kdaj podobno???


Ne.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.1.2008 16:02:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




piščanc -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:02:47)

ampak kok so eni glupi. če nisi poročen še ne pomeni, da si samohranilec ali da ti država sploh kaj da. in da ti otroški takoj zrasejo v višave. pa preživnina ti gre tudi v dohodek. in ker se tvoj dohodek potem deli samo na dva (ne na tri), si spet na slabšem.

ne si želeti, da boš postala samohranilka, ker šele takrat boš videla, koliko ti država 'da'. in če ne boš sama hodila v službo in zaslužila, tudi bora bore ne boš videla.

če so ti pa otroci odveč, ker ti jemljejo denar (zakaj gledamo samo na to?), jih pa ne imej.




pikalonca -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:03:58)

Se strinjam s tvojim razmišljanjem o dobičkonostnosti samohranilstva itd. čeprav sama tega ne podpiram. S parterjem že 5 let živiva na istem naslovu, nisva poročena (čeprav se tretirava kot bi bila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]) imava dva otroka in v vseh primerih izpadeva kot da bi bila poročena.
Mi je že marsikdo rekel, da sem neumna, ker se ne znajdem in se prijavim kot samohranilka, ampak kam bi pa to peljalo, če bi vsi tako delali. Vem, da ni prav, da je država tako mačehovska do nas, ampak z malce zlobe bi pa kaznovala vse tiste, ki se švercajo na tak način!
Pa brez zamere.




jade1 -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:27:29)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Da bi se zato ločila? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Svašta.




Anonimen -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:43:33)

Seveda se loči.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
To pa res ni nč tacga da kradeš državi(državljanom v bistvu no ma...), k je pa res tako nesramna k nas ne nagrajuje k smo tko fejst pa smo/ste ji otroke nardil.

Še več boste pa pršparal če boste hodil tankat, pa ne plačal, k ta petrol je res katastrofa, kakšne cene....
Pa v mercatorju sm pa tja sunte hrano, obleke, čistila....k to si pa ja zaslužjo, k take marže nabijajo.....
Pa k greste na pico, k pojeste hitro tečte...boste pršparal, pa še kondicijo si bo cela familja nabirala.
V šihtu pokradte tipkovnice, miši, ekrane, material...itak vas obirajo, pa premal plačajo.
Ipd..

Pa mogoč boste šli pol lahko celo dvakrat letno na bora boro, pa še smučat. Kul ne?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Vse za družino. K družina pa ja ni srečna če si ne praži riti na bora bori. Brezveze ne bit kriminalc, otroci poštenih ljudi zihr niso srečni.




Anonimen -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:45:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Patriška

No, pa sva si malo preračunala koliko bi nama v primeru, da sva ločena in jaz mama samohranilka, kateri mi še vedno daje oče otroka solidno preživnino, prišparala v letu dni na račun otr. dod., ki bi ga v tem primeru dobila in na račun nižjega plačila vrtca...vsako leto bi šla lahko za 2 tedna na "medene" na Bora Boro, pa še malemu bi dodatno dala jurja evrov na račun...pač v tem času (5 let), dokler je v vrtcu, ker za potem naprej, ko gre v šolo, še ne vem, kakšni stroški nas čakajo... Men se računica sploh ne zdi slaba....


Samo tole: ti bi s prišparanim denarjem bi vidva šla na dopust v daljne kraje in varčevala za otroka. Zaradi takih lažnih samohranilk pa je mariskatera prava samohranilka prikrajšana za finančno pomoč, ki bi jo bila deležna, če bi se sredstva iz te malhe delila na manj koncev. In potem taka mami nima dovolj za v pisker dat, ali pa za otroka oblečt. Kje je še dopust. O varčevanju pa še pri črki v ni... Pomisli na to, da s takimi dejanji jemlješ nekemu drugemu otroku denar za golo prežvetje.







willma -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 16:55:02)

meni osebno je bil to eden izmed najlepših dni v življenju


Meni tudi in zato mi ni vreden tega drobiža, ki ga potem dobim, če se prijavim kot samohranilka.
Vsa fora je itak papirnata, dokler se imava tako rada in se imamo lepo skupaj in se zrelo oba odločiva za ta korak izključno zaradi "dobička" iz tega naslova, menim, da se splača it v ta "biznis"....

Meni zakon pač predstavlja veliko več kot "papirnato foro", ker se potem sploh ne bi poročila.
Tudi zakon prinaša svoje določene prednosti in upam, da jih bo vedno več. Denar pa bi itak sproti porabila in nebi na koncu tudi ne šla na noben Bora Boro - ampak to sem jaz.

Vem, da ni prav, da je država tako mačehovska do nas, ampak z malce zlobe bi pa kaznovala vse tiste, ki se švercajo na tak način!


Ja, problematika tega narašča in upam, da bodo čim prej našli kakšno pametno rešitev.
Meni tudi ni vseeno, ko gledam nekatere, ko se s tem hvalijo, toda ljudje smo si različni, nekomu odtehta denar, nekomu zakon.

karin24 [sm=smiley36.gif]
[sm=bravo.gif]




vaney -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 17:37:36)

pa kaj ste tako kritične in sarkastične[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ženska je samo vprašala, če se splača...in po moje je to kar soliden kupček denarja in to še ne pomeni, da mora krast v službi in po merkatorju, ne?!?
jaz osebno tega ne bi naredila, je preveč zakomplicirano (sem poročena). je pa res, da če imata vidva z možem urejene odnose in sta obadva sigurna v tak korak, je pa to čisto vajina stvar. in da smo si na jasnem, država nam res pokrade ogromno denarja, po drugi strani je pa kao "radodarna".
in še toliko za info: moja znanka  živi s fantom že 3 leta, prijavljena sta na ločenih naslovih, oba hodita v službo, imata plačo malo pod slovenskim povprečjem, njuna hčerka je stara 2,5 leti in vrtca plačuje 40€, midva sva poročena, z plačami malo nad slo. povprečjem, čaka naju najmanj 250€ vrtca...in potem se čudite, da se pari ne poročijo oz. razmišljajo o ločitvah? saj jim sploh ni za zamerit... je pa to v končni fazi še vedno stvar posameznika, tako da...




sneguljčica -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 17:37:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Patriška

Men se računica sploh ne zdi slaba....
No, ko bi se pa zadeva drastično spremenila, ne bi bila več tako "donosna", bi se pa nazaj poročila. Vsa fora je itak papirnata, dokler se imava tako rada in se imamo lepo skupaj in se zrelo oba odločiva za ta korak izključno zaradi "dobička" iz tega naslova, menim, da se splača it v ta "biznis"....
Razmišljate kdaj podobno???




No, kaj potem še čakaš??




Anonimen -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 17:44:47)

Očitno imate za sodildno življenje dovolj, zato se jaz ne bi lagala. Če bi resnično škripalo in bi težko živela, da ne bi zmogla stroškov, potem ja,  za počitnice na Bora bora pa nikakor.




sneguljčica -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 17:50:49)

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

pa kaj ste tako kritične in sarkastične[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  ženska je samo vprašala, če se splača...in po moje je to kar soliden kupček denarja in to še ne pomeni, da mora krast v službi in po merkatorju, ne?!?
jaz osebno tega ne bi naredila, je preveč zakomplicirano (sem poročena). je pa res, da če imata vidva z možem urejene odnose in sta obadva sigurna v tak korak, je pa to čisto vajina stvar. in da smo si na jasnem, država nam res pokrade ogromno denarja, po drugi strani je pa kao "radodarna".
in še toliko za info: moja znanka  živi s fantom že 3 leta, prijavljena sta na ločenih naslovih, oba hodita v službo, imata plačo malo pod slovenskim povprečjem, njuna hčerka je stara 2,5 leti in vrtca plačuje 40€, midva sva poročena, z plačami malo nad slo. povprečjem, čaka naju najmanj 250€ vrtca...in potem se čudite, da se pari ne poročijo oz. razmišljajo o ločitvah? saj jim sploh ni za zamerit... je pa to v končni fazi še vedno stvar posameznika, tako da...


Torej, če kradeš državi, to itak ne pomeni krast, ker oni tud kradejo nam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  V merkatorju in službi nam pa nič ne ukradejo?? A si se kdaj vrašala, zakaj nam država mora toliko "pokrast"?

Glede tvoje znanke - koliko je to malo pod povprečjem? In koliko je tvoja - vajina plača višja? Napiši točne zneske, pa bomo potem primerjali, koliko imata onadva manj.

Tudi midva nisva poročena in sva prijavljena na različnem naslovu - a misliš, da plačava kaj manj? Povsod naju štejejo kot poročen par (oz. izvenzakonska zveza).




Anonimen -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 17:51:25)

pa kaj ste tako kritične in sarkastične ženska je samo vprašala, če se splača...in po moje je to kar soliden kupček denarja in to še ne pomeni, da mora krast v službi in po merkatorju, ne?!?


Ja seveda ne pomeni. Sam zakaj bi kradla sam na enem koncu. Brezveze. Nej krade pol kjer je možno. Se splača, za dvakrat letno rit pražit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Drgač pa.....kakšna je pa razlika al kradeš državi al pa mercatorju[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Oba nas obirata.
Pa povsod se nam splača krast. Torej? Kje je razlika?

Aja, pa splača se to narest najbl ženskam k so doma in imajo dedci ful dobre plače. Te največ profitirajo. Pa sanjarijo o bora bori ipd. sranju. Namest da bi sanjale o službi, pa bi mogoč si same lahko prvoščle bora boro, brez da kradejo iz malhe, kjer je denar za ženske z otroki, ki resnično nimajo nič.




tinatona -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 17:55:17)

Jaz sem v resnici prava samohranilka, pa ti povem da nisem prav nič na boljšem. Otroških dokladov dobim celih 27€, vrtca plačujem pa 100 €, ker sem imela preden sem rodila boljšo plačo. Pa mi ti povej koliko se splača bit samohranilka.




lutka -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 17:59:38)

Seveda se splača, da se ne poročita. Sicer sva midva poročena ampak ko takole poslušam punce kakšne denarje"kasirajo" ti pa da malo mislit.

Primer: imam kolegico, ki ima tri otroke. S partnerjem živita skupaj, vendar sta prijavljena vsak na svojem naslovu. Dva otroka imata zastonj vrtec ta večji zastonj malico, dobiva polne doklade, socialno odporo, "alimente " pa še na črno dela ( če se ji ljubi ). Vsega skupaj dobi čez 1000 EUR.
Sva se o tem tudi pogovarjali in njene besede so bile " pa kaj misliš, da sem nora ,da bom delala za tako malo denarja. Zdaj sem lepo doma , denar pa tudi imam".

No potem me je pa res malo zvilo, če sem pomislila, da imam tri otroke, 130 EUR dokladov, vrtec plačam 134 EUR, moja plača je pa 600EUR.

Zdaj mi pa povejte kaj se bolj splača? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




lara larissa -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 18:13:52)

Jaz se ne bi ločila zarad tega, to je zame kot - prodat zakon za nekaj eurčkov več na mesec.Nočem popolnoma nič obsojat ali pa kaj niti pribljižno, ampak sta študirala o tem kaj predenj sta se poročila oz predenj sta spočela otroka?  Zraven tega pa mislim da na koncu koncev niti ni tako velike razlike, da bi se splačalo to delat. Pač otrok oz družina je strošek to je treba vedet in pač včasi je treba stisnit zobe - če že ne gre. Pač ljudje imamo različne poglede na zakon in druge stvari, meni se pač zdi zakon več kot samo finta na papirju-in še to da  ko bi se razmere izboljšale da bi se nazaj poročila. Pol boš po moje kr na "koruzi" živela, vse življenje. Razmere se ne bodo izboljšale, vsaj jaz  močno dvomim v to , po moje bo še kvečjemu samo vedno težje.
To je pač moje mnenje...pa brez zamere




visnjaaa -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 18:14:34)

Ja kaj tako napadate??? Pa sej je samo lepo vprašala in pač naredila računico, koliko bi prihranila, če bi se pač prijavila kot samohranilka.

Jaz se čist lepo strinjam z njo, da bi bilo fino državo obrat...ker zame ni lepšga kot to....pa soryy, če sem kateri na rep stopla. Ampak za čist vsako ****rijo je že treba plačat tej naši "predragi" državi, pa še draži se vse z nadzvoćno hitrostjo.

Pol pa se nekatere tlele gor še pritožujete, da kaj bi bilo, če bi vse prijavljale kot matere samohranilke? Kaj, kaj? Mal več denarja bi imele na razpolago in bi lahko s tem več nudile družini. Država pa bi v tem primeru poostrožila nadzor...
Bora Bora je pa mislila kot prispodobo...jojjj kake avše ste nekatere.
Tole me prav pogreje ko vas berem....nekatere ste ko take piranje...samo čakate na vprašanje, pol pa spuščate take bolane odgovore? Prav "občudovanja" vredne ste.
Jaz sem poročena in se zaradi tega ne bi ločila. Ne bom trdila, da bi v obratnem položaju izkoristila položaj samohranilke. Vendar se pa status samohranilke definitivno splača, sicer pa jo to stavar posameznika.





Anonimen -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 18:16:55)

Avše?Piranje?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 
Ti pa imaš besedni zaklad.Vsak pove svoje mnenje.




Anonimen -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 18:17:10)

pa še draži se vse z nadzvoćno hitrostjo.


Ja res je. Zato se pa splača tud v merkatorju krast.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sneguljčica -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 18:17:25)

IZVIRNO SPOROČILO: lutka

Seveda se splača, da se ne poročita. Sicer sva midva poročena ampak ko takole poslušam punce kakšne denarje"kasirajo" ti pa da malo mislit.

Primer: imam kolegico, ki ima tri otroke. S partnerjem živita skupaj, vendar sta prijavljena vsak na svojem naslovu. Dva otroka imata zastonj vrtec ta večji zastonj malico, dobiva polne doklade, socialno odporo, "alimente " pa še na črno dela ( če se ji ljubi ). Vsega skupaj dobi čez 1000 EUR.
Sva se o tem tudi pogovarjali in njene besede so bile " pa kaj misliš, da sem nora ,da bom delala za tako malo denarja. Zdaj sem lepo doma , denar pa tudi imam".

No potem me je pa res malo zvilo, če sem pomislila, da imam tri otroke, 130 EUR dokladov, vrtec plačam 134 EUR, moja plača je pa 600EUR.

Zdaj mi pa povejte kaj se bolj splača? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


No, glih dost znese za na bora bora... oba z možem + 3 otroci, all inclusive?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Gina -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 18:19:03)

Najprej: karin, strinjam se![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

1. najvišji otroški dod. je193eur, najnižji, če imaš skoraj 300% povprečno skupno plačo obeh partnerjev pri treh članih gospodinjastva, pa 37eur. Razlike je torej 156eur. Vendar jo v praksi ponavadi ni, ker če imaš tako veliko plačo, nimaš težav iti na boroboro, niti če plačuješ najvišji vrtec, če ne imaš pa manjšo razliko med tem, koliko bi dobivala sicer, pa koliko dobivaš zdaj, torej najbolj verjetno govorimo o razliki tam nekje 60eur, a ne, ki bi jih več dobila, če ne bi bila poročena in če bi lagala na sodišču, da to ni tvoj partner

2. najvišje plačilo vrtca sega tja nekam do 300eur za 1. starostno obdobje, se pravi prvi dve leti vrtca, ob 90% plači na člana gosp., se pravi pri 270% plači pri treh članih. V tem primeru 300eur ni tako strašno velik strošek, da ga vi ne bi zmogli. Če imate najnižje plačilo vrtca za 1. starostno obdobje, plačate 40 eur, razlike je res 260eur. Vendar je najbolj verjetno, da ti ne padeš v najnižji tarifni razred, če si samohranilka, ker preživljaš dva člana gosp., najverjetneje s povprečno plačo padeš v 4. ali 5. plačilni razred, kjer plačaš še vedno 150eur vrtca, za 1. strostno obdobje, če si zaposlena, oz najbrž še višje, ker se ti v dohodek šteje tudi preživnina, ki jo plačuje tvoj ex. Poleg tega je težko verjetno, da danes plačuješ 300eur vrtca, najverjetneje plačujete če imate dve povprečni plači, tam okrog 225 eur. V resnici je najbolj verjetno razlike za najdražjo skupino vrtca, se pravi prvi dve leti cca 70eur.

3. če seštejem zdaj najbolj verjetne razlike pri povprečni plači, je to 60eur+70eur= 130eur na mesec. Upoštevaj dejstvo, da v primeru, da si ti brezposelna, mož ne more uveljavljati tebe kot davčne olajšave več, se pravi, da izgubi vsak mesec v tem hipotetičnem primeru cca 100eur, no to je zgolj, če si brezposelna, ampak vzami v zakup. Upoštevaj tudi to, da on ne more na bolniško več za otroka, da ne more na bolniško za tebe, če sta oba z otrokom bolna, da moraš lagati na sodišču, da obstaja možnost, da te kdo prijavi, ker to se dogaja, da v primeru, če bi se v resnici kasneje ločila, težko uveljavljaš svoje pravice, ker na papirju bi si že vse razdelila, urejeno bi imela preživnino, ki ti morda takrat ne bo več povšeči, urejene bi imela na papirju stike z otroki, ki ti tudi morda ne bi več bili povšeči, upoštevaj tudi to, da se utegne zgoditi, da boš imela še kakšnega otroka z možem, s katerim boš hipotetično ločena, kako boš to zagovarjala....ne vem, meni se zdi, da ko sešteješ ena in ena, da se ne splača. Pa gotovo sem še kako dejstvo pozabila.

4. strinjam se z dejstvom, da država nima pojma o družinah in še manj, kako bi spodbujala rodnost, ker ji to ni v interesu. Strinjam se, da je to, kar počno z družinami, kako jih nič ne zaščitijo, totalna beda in strinjam se da je težko živeti v današnjih časih, ko imaš otroke. Stroški so nenormalno visoki. Zaščite od države nimaš pa niti socialne, kaj šele kakšno drugačno. Strinjam se, da bi bilo treba za te reči narediti en pošten štrajk, iti na ceste....ker tak mačehovski odnos države do ljudi, ki jim dolgoročno nosijo njihovo penzijo, saj je vendar logično, da bodo ravno otroci vzdrževali in živeli državo in nas vse, je neodgovorno na celi črti. vendar to, o čemer pišeš, zame vseeno ni sprejemljiva stvar. Morda bi te razumela, če bi bila ti npr. v neki strašni stiski in bi bilo to način za preživetje. Sicer pa te ne. Za 130eur meni to ni cena za vse ostalo, kar potegne za sabo.




lutka -> RE: Ločitev - v korist družine in ne države (12.1.2008 18:19:23)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>