|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tanaja 22t 580g
14.1.2008 14:44:09   
ocka33
lep pozdrav vsem smo novi se seznanjeni z malo informacijami o nasih  nedonosenckih nasa tanaja se je rodila 15 decembra torej bo jutri stara en mesec.rojena je v 22tednu zanimajo me vse inf.ce je kdo rojen tak hitro kako je potekalo kako so vse prebrodili vsem pa ki ste ze dali vse skozi pa cestitamo .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 14:46:30   
rija
joj, ocka....čestitke za tako malo borko....user posted image user posted image user posted image  ta vam bo še peruti strigla user posted image

sem dobila kar solzne oči, ko v misli prikličem vajino malo pikico.....in jaz sem vedno molila, da naj donosim vsaj do 24 tedna....

upam, da vam bodo šli naslednji meseci čim hitreje in čim bolj srečno user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ocka33)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 14:50:35   
Anonimen
Pozdravljeni.

Detece je res malo, vidim pa, da je velika borka. Tukaj gor je kar nekaj mamic z nedonošenčki, ki vam bodo lažje svetovale.

Jaz vam želim le vse dobro.user posted image

aspirinčica

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 14:51:11   
Hans
Najprej čestitke user posted image , tudi meni gre kar na jok, ostanite pogumni in pozitivni, vsak dan bo bolje in lažje. Držimo pesti! Navadno so otroci, ki se rodijo veliko pred PDP, pravi borci.
Napišite nam še kaj več, seveda ko boste imeli čas. user posted image

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu ocka33)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 15:01:28   
Anonimen
Očka, čestite ob rojstvu hčerkice.

Sama izkušenj z novorojenčki nimam, sem pa zasledila zgodbo o eni malčici, ki je bila podobno težka kot vaša, ki se je rodila.

Tule gor boš najbrž kaj lahko prebral, kar vas trenutno zanima:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1496057

Držite se.

(odgovor članu Hans)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 15:44:22   
Noseckica
Pozdravljen, ocka33.

Tudi jaz sem mamica nedonošenke in sicer rojene v 32 tednu.

Rada bi ti rekla le to, da prve kritične dneve in tedne ste dali skozi, zdaj pa le še pogumno naprej. In verjami, naši nedonošenčki so res pravi borci. Tvoja Tanaja je to že dokazala in še bo! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa javi nam, kako Tanaja napreduje........veselile se bomo s tabo!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 16:04:58   
biba 78
Pozdravljen očka33, tudi sama sem mamica nedonošene Aline, ki se je rodila s 24 t. Več o nama si lahko prebereš pod naslovom Pikica Alina, drugače pa če te karkoli zanima, mi lahko pošlješ ZS in z veseljem ti bom pomagala z nasveti. Verjemi pa, da je vajina pupika velika borka in da je tisto kritično obdobje že za njo.

Vse dobro vam želim.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 17:26:42   
melani99
Čestitamo!user posted image
Tudi sama sem mamica punčke rojene v 28 tednu, in glede na to, da je vaša pupika stara že mesec dni, vam lahko rečem, da so ti prvi dnevi najhujši, te pa ste dali skos, tako da le pogumno in z optimizmom naprej, ker ti otročki- nedonošenčki, so pravi borci!
Veliko uporabnih informacij boste pa našli tudi na RR-forumih.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 17:34:36   
* Mateja *
POzdravljen očka!
Tudi jaz sem mamica nedonošenča, rojenega v 28 tednu, sedaj pa ima že pasane 3 leta.

Najhujše je že za vami. Če ste preživeli prve dneve in tedne, bo gotovo vse uredu. Mislim, da je ena tle gor, ki je rodila tako zgodaj. Če se ne motim.  Me bomo držale pesti, poročaj nam kako ste in kako napredujete. Če imaš kako vprašanje smo tu pa itak vse na voljo, tiste že mal z zastarelimi izkušnjami in tiste ta frišne.
Nas je veliko, preberi si kakšen star post, da dobiš mal občutek in zaupanje v svojega otroka. ker če so ostali prišli domov, bo tudi tvoj!!

In ne pozabi, nedonošenčki so BORCI!!!!!!! Ne vdajo se, nikoli in nikdar, tudi ko so že starejši.


(odgovor članu melani99)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 17:43:39   
bibyzan
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Res ste menda krizo dali že skoz, čeprav mamice in očki trepetamo, dokler pač naši malčki niso doma (pa še potem). Naša Tjaša je bila rojena s 27 tedni imela je 755g-vaša Tanaja je torej pri 22 tednih prava "debeluška". Kje pa ste? V LJ na EINT? Koliko pa že zdaj tehta?Res je prava borka! To je že dokazala, pa tudi še bo. Zaupaj ji in verjemi vanjo!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 17:50:37   
ocka33
nasa tezava je da smo vse skozi do zdaj nekako premagovali ovire sedaj pa je prislo do nekaksne krvavitve v glavici sedaj so  opravili drenazo da je odtekla in ma vstavljeno cevkico v zgornjem predelu glavice sami ne vemo kaj to pomeni dokler se jutri ne pogovorimo z zdravnikom zanima me ce je kdo imel kaj podobnega .do danasnjega dne nikdar nisem pisal na to stran ker mi je bilo dovolj da sem prebiral in sem si ze znal pomagat se potolazit in nabrat novih moci sedaj sem obupan in prosim za kakrsnekoli podatke

(odgovor članu ocka33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 17:55:02   
ocka33
IZVIRNO SPOROČILO: ocka33

nasa tezava je da smo vse skozi do zdaj nekako premagovali ovire sedaj pa je prislo do nekaksne krvavitve v glavici sedaj so  opravili drenazo da je odtekla in ma vstavljeno cevkico v zgornjem predelu glavice sami ne vemo kaj to pomeni dokler se jutri ne pogovorimo z zdravnikom zanima me ce je kdo imel kaj podobnega .do danasnjega dne nikdar nisem pisal na to stran ker mi je bilo dovolj da sem prebiral in sem si ze znal pomagat se potolazit in nabrat novih moci sedaj sem obupan in prosim za kakrsnekoli podatke

(odgovor članu ocka33)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 18:39:59   
anajmad
Mama mija,kako zgodajuser posted image user posted image user posted image user posted image .Iskrene čestitke k rojstvu.
Najci je rodila svojo Vesno v 22T.
Naša Ula se je rodila v 26.T in se mi je zdela tako mičkena,po moje mora biti vaša še blj.
Ja ka j jst vem. Mi na sreči nismo imeli krvavitev,sam bottallov vod se ji ni zapiral. Po dobrem mesecu se je tudi to uneslo.Pa zlo dolg smo bili na kisiku. 
Katerga dohtarja pa imate,oz.kje pa ležite v LJ ali v MB?
V glavnem sam dohtarje vprašite pa vam bodo vse povedali.Držimo pa pesti za malo pikico,da bi se čimprej vse uredilo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu ocka33)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 19:35:34   
biba 78
Tudi mi nismo hvala bogu imeli drugih težav, razen pljučk seveda, saj je naša pupa že 9 mesecev na kisiku, zato ti glede tega res ne znam pomagat. Vem pa, da se bo tudi to pri Tanaji uredilo. Z mamico samo trdno verjamita vanjo, nikoli ne obupajta ter vedno poslušajta samo tisto, kar vama povedo zdravniki, ker vsak otrok je edinstven in vsak drugače premaguje ovire. Vedi pa, da so punčke zelo velike borke. To mi je dokazala moja 535 g punca, ki me iz dneva v dan preseneča.

Držim pesti za Tanajo, vama z mamico pa veliko optimizma in pozitivne energije.


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 20:38:58   
katjes
Da te pomirim -vsaj malo: zdravniki so delali drenažo zato, da ne bi prišlo do prevelike poškodbe možgančkov (pa s tem ne mislim, da jo že ima). Z cevko poskrbijo, da se možganska tekočina odvaja iz možganov, in z tem, ne more pritiskati na možgančke, da bi lahko prišlo do dodatnih poškodb možgančkov.  Poznam punčko, ki ima že 5 let  cevko v glavci, pa je danes zelo navihana, brihtna in zdrava punčka. Imam dvojčka nedonošenčka, ki sta res dala veliko skozi, že pred 8 leti, bi ti lahko še veliko napisala, pa danes nimam časa.
Pravijo, da so sploh punčke res velike borke - zato,  veruj vanjo in zaupaj njej in vsem ljudem, ki se trenutno ukvarjajo z njo.
Pa še to: pazi tudi na mamico in nase seveda!
Srečno!

(odgovor članu ocka33)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 22:35:05   
* Mateja *
MOj je imel tudi krvavitev , mislim, da dvakrat, vendar so jo hitro izolirali in ni bilo nobenih poseldic. je pa s temi krvavitvami tako, da pomagajo, da do posledic nebi prišlo, je pa sama krvavitev že dovolj da pusti posledice. Ni pa nujno. Krvavitve so pri nedonošenčkih pogoste, zato se ne sekirat in raje počakajta, da vama zdarvniki natančno povejo kako je. 

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tanaja 22t 580g
14.1.2008 23:04:59   
najci
Pozdravljena pogumna družinica!
Vajina Tanaja je stara že mesec in močno upam, da je vse tahudo že za vami... Čeprav se še predobro spomnim intezivne in tega, da je skoz nekaj narobe in se zdi ta začaran krog nekaj dni dobro, nekaj dni slabo, pa spet dobro in spet slabo,... večen! Ampak verjemita mi, ni večen! Enkrat se tudi vse slabo konča in ostane samo pri dobrem!!! Enim prej, drugim pozneje... Imejta upanje še naprej in verjemita v vajino punčko, ker je prava borka in si želi živeti! Takšne so naše punčke user posted image

Ko sta se rodila naša Vesna in Samo, sem bila noseča točno 22t in 6dni. Fantek Samo nažalost ni preživel, Vesna pa je bila borka od prvega dneva naprej. Imela je 500g, na EINT v LJ pa smo bile 5 mesecev in v tem času doživele marsikaj... Na respiratorju je bila 128 dni, zaradi odprtega Botallovega voda je morala tudi na operacijo in zapiranje voda, vmes je prišlo do dodatnih komlikacij... Kakšnih možganskih krvavitev pri nas ni bilo. Sem se pa v tem času naučila ogromno kar se dihanja in pljučk tiče, tako da me lahko karkoli vprašaš in ti z veseljem odgovorim! Po petih mesecih smo odšle domov s kisikom, po dveh mesecih doma pa tudi tega ni več potrebovala. Zrasla je v zdravo, nasmejano, zelo pridno in vedno dobrovoljno punčko, stara je 18 oz. korigirano 14 mesecev in se že dobra dva tedna postavlja na noge.

Glede drenaže drži to, kar je napisala Katjes. Zdravniki naredijo drenažo v primeru, če se možganska tekočina nabira v možganih in ne odteka naprej, kot bi morala. V času, ko sva bile z Vesno na intenzivni, je bil tam tudi en fantek, ki so mu to drenažo potem večkrat morali ponoviti - z njegovo mamico sva bile cimre. To ugotovijo z rednim merjenjem obsega glavice in če le-ta začne močno rasti, vejo, da se tekočina ponovno nabira. Včasih se povezava naravno ne vzpostavi in potrebuje otroček stalno drenažo, ki pa ni noben bav-bav, kakor pravi mamica tega fantka, ki jo ima. Ampak kot sem napisala, to bi bilo v primeru, če se to večkrat ponovi. Vse upanje še imate, da tega Tanaja ne bo potrebovala!

A ste v Ljubljani? A je mami še v porodnišnici?
Držim pesti, da bo lepih dni z dobrimi novicami čim več!!! Ostanite pogumni in predvsem pogovarjaj se z mamico, stojta si ob strani, skupaj jočita in se skupaj smejta, ker te močno potrebuje. Jaz sem tudi mojega moža in si sploh ne predstavljam, kako bi vse to preživela brez njega...
Lahko mi pišeš tudi na ZS, če želiš.


_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tanaja 22t 580g
15.1.2008 9:05:35   
Nenya
Čestitke za Tanajo.user posted image user posted image user posted image

Pogum in pa zaupanje v vajino malo borko in v zdravnike.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
za vajino punčko od naše Brine.

Cevke, igle, respiratior ... zgledajo grozno, pa še sam EINT človeka deprimira včasih, a tam je v najbolj varnih in strokovnih rokah.

Veliko sreče in zaupanja mamici in tebi, očka33. Pa se z našimi srčki vidimo na pikniku v Mostecu.

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tanaja 22t 580g
15.1.2008 16:16:53   
Janeja
Pozdravljen očka33. Najprej čestitke za malo borko Tanajo. Najtežji prvi mesec je za vami in verjemem, da se bo Tanaja tudi naprej borila in pogumno premagovala vse ovire, ki se še lahko pojavijo na njeni poti. Nedonošenčki - še posebej punčke so izredno močni in borbeni. Samo verjemita v vajino Tanajo in vse bo še dobro. Ne jutri, pa tudi naslednji teden še ne, sigurno pa bo prišel dan, ko jo bosta tudi vidva ponosno odnesla domov. Jaz sem na ta dan čakala celih 99 dni, amapk ves strah, solze in občutek nemoči so bili v tistem momentu pozabljeni.

Lea se je rodila v 24 tednu, imela pa je le 520 gr. Torej je vajina Tanaja res kar "težka" za svoje tedne. Glede drenaže ti ne znam svetovat, ker je to menda edina stvar, ki je nismo imeli. Vem pa, da se možgani dojenčkov še dolgo razvijajo, sploh pri nedonošenčkih je ta razvoj v prvih tednih in mesecih dokaj intenziven in manjše krvavitve največkrat kar sami možgani "povozijo" in pozdravijo. Upam, da bo pri vas tudi tako. Zdaj že verjetno veš kaj več - javi kako je mala Tanaja.

Predvsem pa ti polagam na srce: stoj ob strani Tanajini mamici, pogovarjajta se in ne zadržujta solz. Tudi ti - ne misli, da moraš biti pogumen za svojo ženo, saj dobro ve, da je tebi prav tako hudo. Jokajta skupaj, skupaj bodita pogumna in ponosna na Tanajo. Tako kot bosta potem, ko bo vse to za vami skupaj srečna.

Če ti lahko kakorkoli pomagam samo povej. Meni je na začetku najbolj pomagal pogovor z mamicami, ki so to že dale skoz.



(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?