Zmrznjena zelenjava (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Nadja_23 -> Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 10:04:40)

   Mene zanima, ko ponudite otroku zelenjavo a ponudite tudi zmrznjeno, kupljeno v vrečki ali škatli? Pa še to da ne odpiram nove teme, kakšne namaze pa dajete 11-mesečnikom za zajtrk, malico ali pa večerjo?

LP[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]                     




blue sky -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 10:09:28)

Od zamrznjene zelenjave kupujem trenutno samo špinačo, in še to v lističih, ter grah. Drugače vedno kupim svežo zelenjavo.

Namazov pa skoraj ne dajem malemu za jesti, kaj pa vem (če že, je to sirni namaz).




kristinaj -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 10:15:57)

jaz naši ne dajem nobene kupljene zmrznjene zelenjave. raje sama skuham in dam v skrinjo. glede namazov pa, naša ima šele 9m in ji kakšenkrat dam sirček na majhnih koščkih kruha in mislim, da ji tudi marmelada ne bi škodila.




Nadja_23 -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 10:19:23)

A daš kar navadno belo štruco?




blue sky -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 10:30:56)

Mi belega kruha ne jemo, zato ga tudi mali ne je. Dam mu koruzni kruh, rženi, pirin, ajdov, včasih polnozrnatega.




Naja30 -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 10:36:19)

Na začetku uvajanja sem dajala samo svežo zelenjavo, res pa je da je bilo poletje in vsega dovolj za dobit. Zdaj pa dajem tudi zmrznjeno. Včasih je taka še bolj zdrava.

Od namazov je najprej jedla sirne namaze ali maslo (kiri in kakšen otroški ali philadelfija). Zdaj je tudi marmelado in občasno evrokrem.




Nadja_23 -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 10:58:42)

Hvala vsem. Zdej mi je lažje kajti, nisem vedla kaj da ji še dam namesto -linotov. Zjutraj in zvečer ji dam adaptirano mleko z -linotom. Tako da ji bom tudi vmes med večerjo in kosilo dala rezino kruha s kakšnim namazom. Zdej pa se morava počasi uvajat na alpsko, kajti zdej kmalu pa na šiht je treba it[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]. Ste že dajale svojim alpsko? Katero 1.6 ali 3.5? Kako ste pa ponudle, ste prej prekohale pa pol podudle ali samo pogrele? Če ste 3.5, ste razredčle? Se opravičujem za toliko vprašanj, sam malček me je strah za alpsko pa nevem zakaj, čez en mesec bo 1 leto. Hvala!

LP[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




blue sky -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 11:15:47)

Otrok mora vsaj do 2. leta starosti uživati polnomastne mlečne izdelke, torej 3,5 mleko. Boljše je navadno mleko, ki se prekuha. Če boš dajala alpskega, ga samo pogreješ.

Moj je tudi star 11 mesecev in je še adaptirano mleko in ga bo še naprej. Mu pa včasih naredim pire krompir kar z alpskim mlekom, čokolino in ostale mlečne kašice pa z Novalacom.




Nadja_23 -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 11:32:20)

Tudi jaz delam pire z alpskim kot z a naju z možem.Kašice ji tudi delam z Novalacom. Rada pa bi ji začela uvajat navadno mleko. Ker verjamem da v vrtcu nebojo dobijali adaptiranega.

LP




kaya2007 -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 17:51:40)

jaz kar dosti uporabljam zamrznjeno zelenjavo, ker drugače skos stran mečem, pa brokolija se trenutno sploh ne dobi lepega...večinoma kupim mešanico kjer je brokoli, korenje in cvetača.




Naja30 -> RE: Zmrznjena zelenjava (15.1.2008 18:33:22)

Seveda alpsko mleko. 3,5.

V vrtcu pa res ne dajejo adaptiranega.




Padme -> RE: Zmrznjena zelenjava (16.1.2008 8:37:10)

Jaz kupim enkrat na štirinajst dni na trgu zelenjavo, jo očistim, zrežem, zapakiram v male lončke (ravno dovolj velike za en obrok) in jih dam v skrinjo zmrzniti. Temu potem vsak dan med kuhanjem sproti dodajam krompir, riž, meso,...






Stran: [1]