S.P. in krajši del.čas (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Maggie -> S.P. in krajši del.čas (17.1.2008 12:22:47)

Tiste, ki imate s.p. in ste uveljavljale delo s krajšim del. časom do otrokovega 3 leta, me zanima kakšen je postopek.

Na CSD so mi namreč rekli, da se je potrebno najprej 1/2 odjaviti iz zdr. zavarovanja, potem pa prinest vlogo, da oni potem prijavijo.

Računovodja pa pravi, da nikakor ne tako, ampak da mora najprej CSD odobrit vlogo, s to odločbo pa greš potem urejat dalje.

Tako da me zanima, kako je pri vas izgledalo, da ne bom komu po krivici pamet solila... Lepo prosim!





Anonimen -> RE: S.P. in krajši del.čas (17.1.2008 14:32:54)

Nimam pojma, ker bom to urejala čez par mesecev, se pa priporočam za odgovor, ko katera nagrunta, da bom vedla.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




aluš -> RE: S.P. in krajši del.čas (17.1.2008 14:46:21)

kOLIKOR JAZ VEM, ČE SI NOSILEC SP. (ALI DIREKTOR IN LASTNIK D.O.O.), sploh ne moreš delat s krajšim delovnim časom 4 ure (ali več) dnevno do otrokovegaa tretjega leta starosti. Vsaj tako je bilo pred tremi leti, upam sicer, da je zdaj že kaj drugače, ker je to živa svinjarija.




CatJa -> RE: S.P. in krajši del.čas (17.1.2008 15:08:40)

Maggie, na CSD so ti prav povedali. Najprej se odjavi in z novim M1/M2 prijavi na 4 ure. Brez skrbi, sem sama do lani maja bila na 4 ure (s.p.).




Maggie -> RE: S.P. in krajši del.čas (18.1.2008 21:34:03)

Najlepša hvala za odgovor!




mami_miki -> RE: S.P. in krajši del.čas (22.1.2008 23:28:01)

jaz sem zaposlena pri nekom, ki je sp..

pa lahko baje 3 leta delam polovični delovni čas, pa še stroški so nižji za delodajalca...

a to misliš? to bom jaz tud...ne še...čez par mesecev...




Stran: [1]