heterogen oddelek (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


viv_ -> heterogen oddelek (23.1.2008 8:35:52)

Kolikšna mora biti starostna razlika med otroki v skupini, da je oddelek heterogen?




PBJ -> RE: heterogen oddelek (23.1.2008 8:41:51)

LAhko so v razponu od1-3let ali v razponu od od 3-6 let.

Če pa so zajeti otroci iz obeh starostnih obdobij je pa že kombiniran oddelek.




Gordana-3 -> RE: heterogen oddelek (23.1.2008 9:10:22)

tako naša laura že drugo leto hodi v skupino 2-4 kombiniran oddelek. cene pa so pri nas takšne:
jaslice 405,65 evrov, kombinirani oddelek 328,6 in skupina 3-6 let 293,37 evrov.




Anonimen -> RE: heterogen oddelek (23.1.2008 9:37:08)

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Kolikšna mora biti starostna razlika med otroki v skupini, da je oddelek heterogen?


To se jaz tudi že nekaj časa sprašujem. Po mojem morajo biti v skupini trije letniki, če sta dva, je še homogena. Nisem pa prepričana. Sploh ne.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




PBJ -> RE: heterogen oddelek (23.1.2008 10:24:47)

Homogen je oddelek v razponu enega leta. Npr. samo letniki 2004 v oddelku- homogen oddelek




viv_ -> RE: heterogen oddelek (23.1.2008 12:54:15)

Jest dobivam pike od tele naše pedagoške vodje in oblikovanja skupin... Mislim, a je to res taka umetnost? Sem na svetu staršev to izpostavila, pa je rekla, da je bilo toliko novih 3-letnikov vpisanih, da ni šlo drugače. Ja mater no, dej najprej poglej kaj imaš v vrtcu, pa potem vpisuj kar lahko vpisuješ. Grrrrrrrrrrrrrrrrr...

Pa tudi pri nas je sistem, da naj bi v 2. starostnem obdobju bili otroci od začetka do odhoda v šolo v eni skupini pri eni vzgojiteljici. Pri nas Mirna menja skupino iz vzgojiteljice vsako leto. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Meni je to totalno mimo. In potem je eno leto najmlajša v skupini, pa mal premejšajo in je naslednje leto najstarejša v skupini, ker jo ruknejo k tamalim (je december 2003) in vsako leto se potem uči hodit na sprehod, pa uči se uporabljat vilico... Ja to mi je pa tok bolano! In ko sem to povedala, sem dobila zagotovilo, da se s starejšimi dela posebej, z mlajšimi pa posebej. OK, mogoče... Na govorilnih pa cel plaz, da se dolgočasi, pa da moti ostale, ker vse razume in zna in bla bla bla... In kaj bo drugo leto pojma nimam. Načeloma bo drugo leto zadnje leto v šoli, 2009 gre v vrtec, pa pojma nimam iz katere skupine bo šla v šolo... Ah, bo že...




Gordana-3 -> RE: heterogen oddelek (23.1.2008 15:21:59)

pri nas je pa ta kombiniran oddelek super, al smo pa imeli srečo, kaj pa vem. prvo leto je laura bila v jaslicah, skupina 1-2 leti. drugo leto, ko je imela 2,5 leti septembra, so jo dali v kombiniran oddelek, pri 3,5 letih je spet ostala v kombiniranem oddelku, ampak je menjala vhod vrtca. pri nas so tri skupine na treh vhodih - na prvem so malčki, na drugem so ta srednji, na tretjem vhodu so 5-6 letniki. tudi vzgojiteljico ima že tretje leto isto. nam na roditeljskih vedno poudarjajo to, prav tako na svetu staršev, da se skupine oblikujejo po tem, ko vidijo, koliko novincev se je vpisalo aprila, ko so vpisi, koliko so ti novinci stari in da glede na to delajo skupine. vem pa, da v nekaterih enotah našega vrtca so tud bili problemi, ker so skupine premešali tako, da  ojojoj ....




Stran: [1]