Kateri mesec na dopust? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Izleti in počitnice >> Počitnice na Jadranu



Sporočilo


PIAF -> Kateri mesec na dopust? (30.1.2008 23:13:54)

Kdaj menite je najbolje iti z malim otrokom na dopust, da ni fejst gužve, d aje voda topla in ne preveč vroče? Junij ali konec avgusta?




rija -> RE: Kateri mesec na dopust? (30.1.2008 23:16:56)

potem definitivno avgusta, ker junija je voda še mrzla....

pa tudi ni vzet za ziher, mi smo lani meli z našimi dopusti totalni peh....še najbolj toplo je bilo v sredini maja....pa mali se je takrat že kopal v morju....no, kopal pa se je tudi v začetku oktobra....

kdo bi vedel [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




lex -> RE: Kateri mesec na dopust? (30.1.2008 23:39:58)

mi smo lani z 2 mesečko in 2,5 letnikom šli sredi julija in ni boljšega termina. ponavadi je avgusta vreme že vedno fuč - vsaj zadnja leta




Majabo -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 7:09:08)

drzi, zadnja leta je avgusta zanic.
odvisno je tudi kam greš, voda je v marsikaterem zalivu lepo topla ze pred avgustom

meni osebno je vsec september :-)




cicido -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 8:56:32)

Rija, mi gremo vsako leto na morje okrog 15.6. - 20.07 in moram povedat, da morje mogoce se rabi par dni, da se malo bolj segreje, ampak proti koncu meseca je pa tolk topla, kot jo v avgustu se nismo imeli. Najlepsi dopust je od srede junija do srede julija in septembra. Ni guzve, dnevi so topli, tudi voda, tko da ni lepsega.
PIAF, ce pa bi zbirala namesto tebe, bi se definitivno odlocila za konec junija.




cicido -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 8:57:40)

Aja, nasa destinacija je ze sest let PAG, avtokamp Strasko. Zakon!




bučkabb -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 9:00:40)

jaz pa hodim že 4 leta na morje zadnji teden v juliju in smo mel vedno ful dober vreme, vroče in toplo vodo, se mi zdi da je to res najboljši termin, sam je pa problem, ko je takrat kr gužva in moreš res najdit fajno lokacijo, ki pa jo seveda teško najdeš, ko je vse fajn zaseden, tak da že moreš kr kmal rezervirat.




Marogica -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 9:04:42)

Odvisno, koliko je otrok star. Če je majhen in ga še ne boš kopala v morju, vsaj mi nismo našega pollletnika, ker je bila voda pač prehladna zanj, greš lahko komot junija. Ni takšne vročine ali pa nekje v septembru. Mi smo vzeli poleg majhen bazenček, res mini izvedbo, zjutraj natočili vodo vanj, ki se je čez dan segrela. To je bilo čofotanje....




PIAF -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 13:42:23)

Lani smo bili konec junija in imeli 6 dni od 7 dež!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
Zato si letos želimo drug termin, pa voda je bila takoooo mrzla, v bazenu tudi.
Gre bolj za 3-letnika, ki se bo kopal, za tamalo (takrat bo stara 8 mesecev) imamo bazenček in čolniček...Avgust je pa res zadnje čase ful grd, kaj pa vem?!




Strawberrie Cherrie -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 13:47:28)

Mi gremo junija in avgusta. smo pač vezani na to, kako kdo dobi fraj v službi.




Anonimen -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 18:27:23)

Od 15. do 30.junija. Zadnjih 10 let idealno vreme, toplo morje, pretirane gnece pa se ni. Ne vem, ce je bilo eno od zadnjih let s slabim vremenom; mislim, da ne.

Konec avgusta, zacetek septembra je pa tako tako. Zna biti se zelo lepo, pa tudi ze zelo dezevno.




ThinkPink -> RE: Kateri mesec na dopust? (31.1.2008 22:27:08)

Ko sva bila še sama, sva hodila začetek juilja ali začetek septembra. Lani, ko sem bila noseča, sem v 32t šla na morje konec junija - vreme super, ne prevroče, ampak prijetno toplo, tudi voda je bila topla, saj se v Istri prej segreje in tudi prej postane mrzla. Letos z bebo pa greva isti termin tudi v Istro.

Po mojih izkušnjah je tako: V Istro se gre junija (topla voda), v Dalmacijo in na otoke pa kasneje, ker se voda kasneje segreje, je pa dalj časa topla, torej je to primerno tudi septembra.




Stran: [1]