Varno krvodajalstvo? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


Anonimen -> Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:14:23)

Sicer sm iz stroke, sam vseeno mi že nekaj dni po glavi roji eno vprašanje(in nanj ne najdem odgovora)- ali krvodajalcu, ki da kri, naredijo kakšne preiskave na hepatitis, hiv, in podobno, ali ne? Če da, vsakič ko da kri, tudi če ni v kateri od rizičnih skupin?
 
Zanima me iz vidika človeka, ki kri prejme. Zanima me, koliko varna je kri v Sloveniji.

Res je, da nisem še slišala za okužbe s krvjo krvodajalca pri nas, pa vseeno. Malo sem skeptična.




Anonimen -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:15:39)

Jaz sem krvodajalka. Naredijo ti vse preiskave.Vsakič, ko daš kri, vse pregledajo.




Anonimen -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:17:20)

Torej tud na hiv, aids in podobno?
Bojim se, da ga lahko dobiš preko transfuzije, čeprav vem, da je to bolj malo možno, pa vseeno.




Anonimen -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:20:47)

Seveda pregledajo. Nič se bati, ker pri nas še nikoli ni bilo primera, ki bi se okužil z darovano krvjo.
Vsaj tako pravi statistika.Moraš pa pred vzemom izpolnit vprašalnik v katerem navedeš tudi to, koliko partnerjev si imel in podobno.......,ali si homoseksualec....




Blueberry -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:28:56)

Jaz bi tak rada dala kri, pa vedno ko pridem tja mam visok pulz.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 117. Saj vem da je malo nervoze pa straha vmes, samo nevem kaj naj naredim, da mi bo pa 1 x le uspelo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




trnuljčica -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:49:56)

Testirajo vedno. Se pa najde kdaj kakšen pameten, ki to ve, pa ga je strah če je okužen z HIV pa gre na transfuzijo namesto na infekcijsko ( čeprav je tam anonimno). Maš vsakih čudakov.




Anonimen -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:51:44)

O maj gat, trnjulčica. Upam, da ga odkrijejo. Da ne trpi kak revež.




trnuljčica -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:53:26)

Saj ti pravim, da testirajo. Takšne krvi ne dobi nihče. No, saj to je zelo redko. Sem pa slišala, da se je zgodilo.




trnuljčica -> RE: Varno krvodajalstvo? (1.2.2008 21:55:25)

Tako, da brez skrbi. Transfuzija je pri nas varna že nekaj časa.




katra55 -> RE: Varno krvodajalstvo? (2.2.2008 9:42:42)

Vso kri pregledajo. Če pa spadaš v rizično skupino pa te že prej zavrnejo.




tinatona -> RE: Varno krvodajalstvo? (2.2.2008 9:54:12)

Ja vsako kri pregledajo. Potem pa ta kri nekaj časa ˝stoji˝ in jo še enkrat sčekirajo. Tako da ni šans da bi kaj izpustili... Rizične pa itak zavrnejo že pred odvzemom.

LP




al1* -> RE: Varno krvodajalstvo? (2.2.2008 9:59:58)

Ja, vse pregledajo, pred odvzemom greš k zdravniku, zavrnejo vse, ki so v rizičnih skupinah, ki imajo virozo, ki imajo tatoo ali pirsing...
Jaz sem na naši šoli zadolžena za organiziranje krvodajalskih akcij in srednješolci pač grejo, ker dobijo prost dan[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Potem pa jih kakih 40% vedno zavrnejo.




Anonimen -> RE: Varno krvodajalstvo? (2.2.2008 10:03:31)

Pri nas je krvodajalstvo na vrhunski ravni,glede varnosti.Vsak je pred oduzemom sproti vsakič pregledan in kontroliran.Pa ne samo darovalec,vsakič preden dajo transfuzijo,ponovno pregledajo kri,ki je v vrečki.




mia-2 -> RE: Varno krvodajalstvo? (2.2.2008 13:22:53)

Lahko ti iz prve roke povem ker delam na transfuziji.Vsakega krvodajalca vsakič ko pride pregledajo na hepatitis B,C ,HIV in sifilis.Vsakič se tudi dela krvna skupina, ker danes ni pomembna samo krvna grupa in rh faktor ampak še druga protitelesa.LP




Anonimen -> RE: Varno krvodajalstvo? (2.2.2008 13:31:03)

IZVIRNO SPOROČILO: mia-2
Lahko ti iz prve roke povem ker delam na transfuziji.Vsakega krvodajalca vsakič ko pride pregledajo na hepatitis B,C ,HIV in sifilis.Vsakič se tudi dela krvna skupina, ker danes ni pomembna samo krvna grupa in rh faktor ampak še druga protitelesa.LP


Hvala. Si me potolažila.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozica.gif[/image]

Sej je takšna direktiva v vseh slovenskih bolnišnicah, kajne?




Anonimen -> RE: Varno krvodajalstvo? (2.2.2008 13:35:35)

Aja, pa da vam razjasnim, zakaj sprašujem. Lani sem bila štirikrat v bolnišnici, zaradi obilne ginekološke krvavitve, tudi po 27 dni skupaj sem krvavela(adenomioza). Bila sem slabokrvna. In grozilo mi je, da dobim kri. Pa je na srečo do danes še nisem potrebovala. Zdaj spet krvavim, in začela sem se spraševati o varnosti, če prejmem kri od nekoga drugega. To je to. Če ne bi dobila zagotovila, da je varna(zanima me za Maribor), ne vem, kaj bi nardila- vrjetno bi se odločila za avtotransfuzijo.




Stran: [1]