ješprenj (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


zanna -> ješprenj (5.2.2008 10:58:08)

jaz bi pa danes kuhala ješprenj s suhim mesom in bi vas prosila za recept, kako to naredite ve. Ali se da to samo kuhati skupaj, ali je potrebno še kaj dodati

lep pozdrav in hvala za odgovor




nudim -> RE: ješprenj (5.2.2008 11:11:28)

Hmm,jaz dam vse skupaj v en lonec.zraven dam še krompir pa začimbe in to je to




zanna -> RE: ješprenj (5.2.2008 11:14:29)

Katere začimbe pa?
Jaz dam malo čebule, česna in lovor. Je to vse ali je potrebni še kaj drugega? Koliko časa se pa kuha?

Lep pozdrav




nudim -> RE: ješprenj (5.2.2008 12:40:53)

Jaz dam samo poper,sol,malenkost peteršilja in malo rdeče papike in en lovorjev list[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: ješprenj (5.2.2008 13:05:22)

pa še malo korenčka, paradižnika in fižola paše notri.
Bisvena začimba je česen.




Anonimen -> RE: ješprenj (5.2.2008 13:27:12)

Pa menda moraš meso notri v kosu kuhat, pa ga na koncu šele potem ven vzameš in razrežeš. Drugače izgubi ves okus.

Jaz dam v ričet še korenje in fižol. Pa včasih zeleno v gomolju, na koščke narezano.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.2.2008 14:50:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: ješprenj (5.2.2008 17:45:49)

Ješprenj prejšnji dan namočim, drugi dan odlijem, zalijem z veliko vode in kuham. Notri dam sol, prepraženo čebulo, česen, malo vegete. Eno uro pred koncem dam notri prekajeno meso (ne kuham v kosu, ampak narežem, da lahko mešam, ker se rado prismodi), pol ure pred koncem pa zelenjavo: cvetača, korenček, brokoli-kar imam. Po želji pa še fižol iz konzerve. Vse skupaj se kuha ca 2 uri ali več. Krompirja ne dajem notri, ker pri nas jemo še za večerjo ali drugi dan. LP




Stran: [1]