Hiperaktivni otrok (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


Trebnje -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 9:50:22)

Zanima me,ali je imela katera izmed vas kakršnokoli izkušnjo s hiperaktivnostjo otroka in s tem povezanim posvetovanjem pri otroškem psihologu?Zanimajo me predvsem izkušnje.Hvala že vnaprej.




kofetek2010 -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 9:53:48)

na tem linku je bilo nekaj govora o tem!

lp
jana73
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?msg=224509&id=26489&idk=97




kofetek2010 -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 9:54:18)

še enkrat http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?msg=224509&id=26489&idk=97




Trebnje -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 10:46:05)

Super,hvala.




hruškica -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 11:00:07)

Brala sem, da naj otrok pred drugim letom starosti ne bi smel gledati tv ali računaknika, ker je še preveč dojemljiv za vse te aktivne slike in to. Potem so posledice tkašne kot hiperaktivnost in kasneje v šoli nezmožnost koncentracije. Skatka ko so snekateri starši navdušeni, joj naš pa že tv gleda, risnake in računalnik igra... To vbse otroku kasneje prej škoduje kot pa koristi, da naj bi bil ne vem kakšen genij...
Toliko za intermezzo.




Gina -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 12:44:21)

Hruškica, hiperaktivnost je motnja, ki nima veze z računalnikom. Velikokrat tako označimo otroka, ki to sploh ni. Če je zelo živahen, radoveden, po domače živ, še ni hiperaktiven. Slednje ima "podporo" v možganih, ker je v resnici prizadet določen center, ki otroku onemogoča dolgo koncentracijo in druge reči, s tem povezane. Dostikrat pride do takih poškodb med porodom ali v nosečnosti, ali so prirojene. Hiperaktivnost se z leti lahko do določene mere umiri ali pa ne. Vendar pri odraslih tega ne označujemo tako, ker nas je toliko različnih karakterjev, da potem pripišemo to kakšnemu koleriku in podobno. Moraš pa vedeti, da so vsi otroci pomalo sangviničnega temperamenta, ki potem šele preide v tisto, kar otrok postane. Vsekakor se strinjam s tabo, da TV lahko dela otroke nervozne.
O hiperaktivnosti pa vem samo toliko, kot vem iz prakse, marsikaj teoretičnega sem pa že pozabila, tako da me lahko katera popravi, če nisem dovolj natančno napisala.




niki5 -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 14:54:39)

Meni je logopedinja pa ravno svetovala, da gledanje risank ni tako napačno in je dobro za urjenje koncentracije. Da je otrok določen čas skoncentriran na eno stvar in da je to preko risanke najbolj učinkovito. Sicer je pa moj stAR 6 let..




Trebnje -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 15:05:32)

Televizija,računalnik...Gledamo oddaje,ki se nama z možem zdijo o.k.,nikoli pa po osmi uri zvečer.Čas na računalniku je omejen.Pa tudi se mi zdi,da ni vzrok v tem.Rada bi predvsem zvedela,kako se starši s tem spopadate,kako rešujete težave,ki zaradi pomanjkanja koncentracije nastanejo v šoli(vedenje,ocene so o.k.).




Gina -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 16:16:08)

Lej, meni se zdi, da če nima težav pri učni snovi, da je vedenje še najmanj. Poskusi se pogovorit z učiteljico, pa ji povej, kako delate doma, mogoče ji bo pomagalo.




hruškica -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 19:40:18)

To o gledanju tv-ja in o računalniku naj bi veljalo tja do drugega leta. Seveda lahko otrok pri 6ih letih že gleda risnake, če ne že prej.




Trebnje -> Hiperaktivni otrok (25.1.2005 20:52:24)

Gina,hvala.Upam,da bo pomagalo.Vseeno pa bova šla tudi na posvet k psihologu,saj škodit nama ne more.




ronja5 -> Hiperaktivni otrok (26.1.2005 15:48:22)

Mi smo hodili k psihiatru zaradi motnje koncentracije oziroma suma na HA. Največ lahko narediš sama s pravilnim odzivom na njegove "eksplozije". Spomnim se kako je svetoval dr. Phil.Uporabljajte košare A,B in C.

A-po tvoje bo, tako kot ti delaš, želiš

B-sklenima kompromis, dogovoriva se, izbirajva med večimi možnostmi

C- po moje bo in pika!!!

Največkrat uporabljamo košaro B.Tako otroka učimo pogajanja, popuščanja in mu hkrati dajemo možnost izbire.

Košaro A uporabljamo takrat, ko počne ali si želi stvari, ki so popolnoma neškodljive, nepomembne. Recimo trikotne sendviče-nič lažjega, izpolnimo mu željo.

Košaro C uporabimo samo v skrajni sili, kadar otrok ogroža svoje življenje in zdravje, ali svojih bljižnjih.

Sicer pa bodi zelooo potrpežljiva! Vso srečo!

:rozica::rozica::rozica: Ronja




vesnica -> Hiperaktivni otrok (27.1.2005 12:40:38)



pametno.....treba je otroka gledat ko malega človeka, ki se neizmerno trudi uveljavit svojo voljo, tko ko me same ko se matramo možeku dopovedat da ni tko ampak drugače. Seveda je pa treba postaviti meje do katerih bomo otroka spustili iz vajeti. Te košarce so krasna ideja.

:bravo:




Stran: [1]