Vaje za krepitev vratnih mišic (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


pt -> Vaje za krepitev vratnih mišic (10.2.2008 21:45:26)

Živjo,

če poznate kakšne vaje za krepitev dojenčkovih vratnih mišič, da drži glavico pokonci mi jih prosim napišite, če so vam jih pokazali fiziatri ali nevrofiziatri ali fizioterapevti.
Hvala.
P.




tina1976 -> RE: Vaje za krepitev vratnih mišic (13.2.2008 21:04:38)

baje ni nobenih vaj za krepitev vratnih mišic (vsaj tako je meni zdravnica rekla). najboljše je, da otrok čimveč pase kravice.




PIŠKICA -> RE: Vaje za krepitev vratnih mišic (14.2.2008 21:09:32)

Pasenje kravic je najboljše za krepitev vratnih mišic.




sonchek -> RE: Vaje za krepitev vratnih mišic (15.2.2008 21:14:02)

Kdaj pa naj bi jo dala pasti kravice..a lahko že zdej npr. 2,5meseca je stara..al je tud kaj odvisno od starosti otroka?

..sicer smo že probali..in je kr lepo držala glavico dor..sam se bojim da ne bi kaj prezgodaj, da je ne bi sforsirali...kaer vem da vse rabi svoj čas...




tina1976 -> RE: Vaje za krepitev vratnih mišic (18.2.2008 15:37:04)

ni prehitro. meni je pediatrinja rekla (in tudi v razvojni ambulanti), da naj ga kar dam na trebuh in to čimvečkrat na dan, star je bil pa tri mesece. ko mu ni več všeč (ponavadi je to po 5 minutah), ga spet obrnem na hrbet.  v glavnem ga pustim toliko časa, kolikor sam želi, kakšen dan dalj, kakšen pa samo za minutko. pazi edino, da je res v pravilnem položaju in da ne dviguje nogic (se ne zvija ).




Stran: [1]