glavobol (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


lelčy -> glavobol (13.2.2008 14:07:32)

lep pozdrav!
imam chronovo bolezen in zadnje čase hude glavobole. bila sem pri gastroenterologu, ki pa pravi da naj vzamem lekadol ali pa panadol. vzamem te tablete pa nič-včasih vzamem kar po dve skupaj pa spet nič ne pomaga. zdaj pa me zanima ali je katera, ki ima ch. bolezen in kaj vzame pri glavobolu? jaz ne upam jemati kakšnih bolj močnih tablet ker imam nato močno poslabšanje.




mojsoncek -> RE: glavobol (13.2.2008 14:35:15)

Meni pri glavobolu dostikrat pomaga, ce prezracim prostor (ali grem ven), pijem se vec vode kot ponavadi ali pa si naredim kaksen svez sadni sok (npr. stisnem pomaranco,...). Pa malo pocitka si probam izboriti.

Sicer nimam chronove bolezni, ampak se vseeno izogibam tablet.






valentina2006 -> RE: glavobol (13.2.2008 16:47:03)

Lekadol in ležanje...takrat druzga ne prenesem.




gojska -> RE: glavobol (14.2.2008 16:43:15)

Meni pri glavobolu dostikrat pomaga, da si grem glavo oprat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Res.
Fino si zmasiram lasišče, pol si pa predstavljam, da je voda, ki mi spira šampon, zdravilna.
Pomaga v 90% spoh če si na začetku glavobola.




Peppa -> RE: glavobol (14.2.2008 20:29:42)

Uh, težko karkoli svetovat.
Jaz imam migreno, pa mi v začetni fazi pomaga Naprosyn (375 mg) ali pa občasno zelo močna grenka kava z veliko limone (to slednje sicer bolj redko), če pa zadevo zamudin in me razboli glava, pa moram it po inekcijo v ZD (eno proti bolečinam, eno proti slabosti, ker imam take bolečine, da bruham).

Sem pa potrebovala kar nekaj časa, da sem ugotovila, katere tablete mi najbolj odgovarjajo. Fajn je, če ti kakšna dobra farmacevctka (farmacevt) svetuje kakšne novosti so na trgu in potem se s svojim osebnim zdravnikom odločita za ene.




Lianna -> RE: glavobol (14.2.2008 20:50:12)

Jaz mam migreno in vzamem Aspirin migran (2 tableti hkrati). Sam sem imela v tork tako hudo migreno, da mi ni nič pomagalo. Sicer sem pa malo prepozno vzela.




Peppa -> RE: glavobol (14.2.2008 21:59:18)

Meni pa Aspirin ne odgovarja. Zaenkrat moj želodec še prenese Imigran sprint, samo kot sem že rekla od bolečine bruham in je potem to začaran krog, ker tableta ne utegne prijeti.
Lp




Lianna -> RE: glavobol (14.2.2008 22:03:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Peppa

Meni pa Aspirin ne odgovarja. Zaenkrat moj želodec še prenese Imigran sprint, samo kot sem že rekla od bolečine bruham in je potem to začaran krog, ker tableta ne utegne prijeti.
Lp


Avamigran je tudi vredu. Jaz na srečo ne bruham, samo grozno slabo mi je. Bruham pa nikoli, ampak to tut če mi je noro slabo ne.




Stran: [1]