Bolniško nadomestilo (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Anonimen -> Bolniško nadomestilo (19.2.2008 19:33:36)

Dajte mi lepo prosim povedati kako se obračunava bolniška (cel mesec) -

1.) povprečje zadnjih treh bruto plač oz. 80-90% od tega povprečja ali
2.) povprečje plač celega prejšnjega leta

??

Najlepša hvala




Antilopa -> RE: Bolniško nadomestilo (19.2.2008 19:35:56)

Najprej odvisno od kolektivne pogodbe dejavnosti, v kateri je podjetje... potem pa še odvisno od tega, če je bolniška refundirana.




Anonimen -> RE: Bolniško nadomestilo (19.2.2008 19:39:46)

Je gospodarska dejavnost, kaj pa naj bi pomenila refundacija bolniške pa ne vem natančno...lahko morda poveš kaj več o tem??


Hvala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Bolniško nadomestilo (19.2.2008 19:56:39)

Refundacijo naredi vsak delodajalec, če ima zaposlenega na bolniški več kot 30 dni. Ker po 30 dneh nisi več v breme delodajalcu, ampak ZZZS. Narejena je na podlagi povprečja preteklega leta zaposlenega glede na plačanih prispevkov.




Anonimen -> RE: Bolniško nadomestilo (19.2.2008 20:06:53)

A tako... Ja to je pa stvar delodajalca ali bo refundiral strošek ali ne...




Anonimen -> RE: Bolniško nadomestilo (19.2.2008 20:23:34)

Ponavadi kar vsi refundrajo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Zakaj bi bil strošek delodajalcu, če si na bolniški?




tajtaja -> RE: Bolniško nadomestilo (20.2.2008 13:35:32)

Se pravi, če si na bolniški več kot 30 dni, lahko refundira tudi za prvih 30 dni?
Jaz sem vedno mislila, da od 30 dni naprej.




Anonimen -> RE: Bolniško nadomestilo (20.2.2008 13:57:39)

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Se pravi, če si na bolniški več kot 30 dni, lahko refundira tudi za prvih 30 dni?
Jaz sem vedno mislila, da od 30 dni naprej.



Refundacija začne teči 31.delovni dan, štejejo se samo delovni dnevi brez sobote in nedelj.
Prvih 30 dni pa je stroške podjetja in ne države.




Antilopa -> RE: Bolniško nadomestilo (20.2.2008 14:16:05)

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Je gospodarska dejavnost, kaj pa naj bi pomenila refundacija bolniške pa ne vem natančno...lahko morda poveš kaj več o tem??



Za refundacijo so ti že druge odgovorile... da po 30. delovnih dneh nisi več v breme podjetja... Osnova za izračun je leto pred nastopom bolniške, vzame pa se 90%.
Za prvih 30 dni bolniške pa je, kot sem že prej napisala, odvisno od kolektivne pogodbe (pod gospodarstvo spadajo npr trgovinska, kovinarska, gradbena itd. dejavnost) in od internih aktov podjetja.... pri nekaterih se obračunava 80% plače preteklega meseca, pri nekaterih 90% povprečja zadnijh treh mesecev. Mislim, da bi bilo najboljše, da povprašaš v računovodstvu (kadrovski) - pravilnik o načinu izračuna plač ti morajo dati na vpogled, če sama želiš.




Stran: [1]