Kako veliko odejico za novorojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


trip -> Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 18:09:10)

Živjo,

zanima me kaj bi mi svetovale glede velikosti odejice za novorojenčka. Kupila sem že posteljico velikosti 120x60, pa mi je prodajalka svetovala da naj kupim odejico večjo in sicer 140x100. Taka naj bi bila za dlje časa, ker naj bi tisto manjšo dimenzijo otroček prekmalu prerastel (80x120). Zdej se pa ne morem odločit. Bojim se da bo  140x100 prevelika, je pa res da bo za dalj časa. Kaj ve kupujete oziroma kakšne so vaše izkušnje?




Anonimen -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 18:11:56)

Imam tisti otroski kovter iz Ikeje, dimenzij ne vem na pamet. Je lahek in se mi ni zdel prevelik niti, ko je bila majhna in se cisto nova.




bina30 -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 18:25:04)

Tudi jaz imam kovterček in pojšterček iz Ikee. Dimenzije odejice so 100x125. Je zelo lahka in pralna. "Problem" je edino, ker nikjer, razen v Ikei ne dobiš posteljnine s temi dimenzijami. Jaz sem že v začetku kupila dve, eno toplo pa mi je mami zašila. Imamo pa posteljico 140x70 in je odejica za malega dojenčka več kot dovolj velika in tudi kar nekaj časa jo bomo še lahko imeli. Ko pa bo premala, pa mi je ne bo škoda zavreči, ker je bila zelo poceni.




Anonimen -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 18:26:04)

"Problem" je edino, ker nikjer, razen v Ikei ne dobiš posteljnine s temi dimenzijami.


Ni problem, ker imajo veliko lusne izbire...:).

Ko kupis kovtrcek, vzames se par posteljnin, ki niti drage niso...




frutka_ -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 18:33:34)

Kupiš večjo pa jo imaš res za dalj časa. Kupi takšno, da je pralna. Tele Ikeine so sicer poceni in OK ampak meni je po par pranjih čisto taka namrgodena posatala in sem kupila še eno. Cena za odejico+ppjštrček+3kom.posteljnin so prišli 15.000sit takrat.
Sicer pa je najboljša (in draga) posteljnina Odeja, Škofja LOka.




Putka -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 18:39:00)

Jaz imam tudi tole iz Ikee, pa sem na začetku mali polovičko spodvila. Če si lahko predstavljaš, je bila čez pol dana, pa je na spodnji strani ležala, z drugo polovico je bila pa pokrita. Pa še obračala se ni, je lepo na boku ostala. Zelo podobno jih v Lj porodnišnici pokrivajo.




jonna -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 19:33:56)

Na Ikeini spletni strani priporočajo uporabo odejice (in povšterčka) od 12 mesecev starosti dalje. Za povšter mi je jasno, za odejico pa ne vem v čem je ovira, da ni priporočljiva za novorojenčka. A je pretežka? S čim naj ga pa pokrivam takoj na začetku? Samo s prevleko?




Taula -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 19:43:01)

Spalna vreča? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ne vem, to tudi mene zanima.




BUŠICA -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (23.2.2008 20:33:56)

mene pa še zanima s čim ste pokrivali novorojenčke poleti?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.2.2008 21:26:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




frutka_ -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (24.2.2008 8:41:33)

Naš je poletni in sem ga vedno pokrivala s tanjšo odejico. Stanovanje je namreč tako, da je hladno tudi poleti in se temp. ne dvigne nad 22stopinj.
Res fajne, lahke in bombažne odejice ima Odeja, Škofja Loka. So pa takšne lepe, pisane, da prevleke sploh ne potrebuješ. Jaz ti priporočam te odeje.
Te Ikeine so OK, niso pa bombažne. Lahke pa so.




pikica_30 -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (24.2.2008 13:30:01)

Frutka, katero iz Odeje pa priporočaš?




Naja30 -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (24.2.2008 13:42:37)

Če je otrok spomladanski ali celo poletni, ne rabiš neke velike odeje. Kakšno manjšo dekico. Moja je zimska, pa je dolgo bila pokrita z malo debelejšo dekico, še manjšo od 120/80. Še zdaj je za dnevno spanje. Tako hitro pa tudi otrok ne raste.




frutka_ -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (24.2.2008 15:50:43)

Pikica_30 kupila sem poletno, tanko, prešito, bombažno odejico. Imajo te poletne, potem prodajajo tudi debelejše zimske (bombaž ali volna), antialergijske...Izbiro imajo res ogromno!
Tudi velikosti so različne;od zibelke pa do konca.







arsha -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (25.2.2008 9:15:13)

V Madridu na semnju sem vidla ciganko, ki je koco odlično transformirala v štorkljo. Legenda.
Predlagam torej: veliko, da bo večnamenska in da bo rasla z detetom (kot čevlji s Piko Nogavičko) [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




martinuška -> RE: Kako veliko odejico za novorojenčka (27.2.2008 17:38:09)

Mi smo ravno pred kratkim kupili večjo odejo (140x100 cm) pri Odeji Škofja Loka in mi je ful žal, da je nismo že prej. Pri novorojenčku je seveda ta mala dovolj, vendar čim se otrok začne obračat ponoči, je mala odeja kmalu na strani postelje in otrok ni več pokrit.

Posteljnino smo kupili tudi pri Odeji Škofja Loka. Z obojim smo zelo zadovoljni.




Stran: [1]