zajtrk pri 9m (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Bombažek -> zajtrk pri 9m (26.2.2008 21:21:36)

Kaj dajete malim za zajtrk? Moj je star 9m, za zajtrk najraje je riževo kašico ali grisolino. Kaj naj mu dam drugega, saj se mi zdi, da bi moral jesti bolj raznoliko. Zobkov šenima, tako da mu nevemkakšnih koščkov še ne upam dajari.




nektarina -> RE: zajtrk pri 9m (26.2.2008 21:42:55)

Jaz mojim dajem ko se zbudijo  mleko Aptamil 2, pol zaspijo še za kakšno uro. Po 3 urah dobijo  malico in sicer večinoma kuhano jabolko,  ki jo izboljšam    s kašico v prahu  ( stracciatella, sadna,keksolino) . Tako rajši pojejo. Ko sem dajala samo jabolko  je vedno ostajalo zdaj pa pojedo čisto vse.  Sledi jabolčni kompot. Zobkov še nimajo, jedo pa tudi večje koščke.




gapimasa -> RE: zajtrk pri 9m (26.2.2008 21:46:13)

Pozdravljena!
Mi naši že skoraj 10-mesečnici dajemo za zajtrk vse kar se tiče lino - čoko, griso,medo,fruto...! Je najbolj preprosto in hitro za zajtrk. Dajem ji na stekleničko. Poje pa zjutraj kaki 220, 240ml.
Kasneje za malico pa sadje in kašice (zelenjavne, sadne, žitne). Za kosilo vse kar jemo mi. Popoldansko malico kaki jogurt, hrenovko, jabolko, žemljo, ipd.
Zvečer pa mlečni riž, zdrob, cmoke. Žgance, jajčko.

No zdaj pa sem se razpisala, ha. Cel naš dnevni jedilnik.

Pa dober tek!




simona76 -> RE: zajtrk pri 9m (26.2.2008 22:36:45)

Moja se za zajtrk še doji (stara 9 m), potem pa za malico sledi sadna kašica.




nky 23 -> RE: zajtrk pri 9m (27.2.2008 8:06:22)

tudi pri nas so razni linoti seveda na žlico, potem malica je sadna, kosilo po večini kar jemo mi, nor pa je na juhe, pop. malica je skutka, jogurt ali kak puding, večerja pa flaša mleka. Imamo pa dva zobka.




jaša2 -> RE: zajtrk pri 9m (27.2.2008 10:20:20)

naša pri 9m za zjatrk še vedno dobi flaško, pol za malico pa kako sadje, kompot, jogurt...




tikatoka -> RE: zajtrk pri 9m (27.2.2008 11:12:10)

No jaz sem mojemu pri 9 M že tudi kaj na kruh namazala in mu dajala majhne koščke, kruh se v kombinaciji s  slino itak začne topiti, otrok pa se začenja navajati na grizenje. Tudi kakšno palačinko je že pojedel ampak ne namazano, rižev ali gresov narastek ostalo pa so že druge povedale.

pozdravček




katikasu -> RE: zajtrk pri 9m (27.2.2008 11:59:00)

Meni se pa zdi, da je rižolino umetnije dovolj enkrat na dan, mi ga jemo zvečer. Zato ima naš za zajtrk jogurt, ovsene kosmiče, banano (ali jabolko, hruško, slivo). Seveda zmiksam vse skupaj s paličnim mešalnikom.




Bety100 -> RE: zajtrk pri 9m (27.2.2008 13:10:01)

Mleko/jogurt s kruhom, corn fleks, "marmelada" s kruhom (jaz ji dam kar slivov frutek namesto prave marmelade), sirček (filadelfija) s kruhom...


IZVIRNO SPOROČILO: katikasu
Zato ima naš za zajtrk jogurt, ovsene kosmiče, banano (ali jabolko, hruško, slivo). Seveda zmiksam vse skupaj s paličnim mešalnikom.


A ovsene kosimiče kar daš noter, nič jih ne prekuhaš oz. namočiš? Našo so tudi prekuhani ful zaprli, bomo poskusili ponovno, ker mi zmanjkuje idej, namreč naša noče več "linotov" jest, ji sili na bruhanje.




Stran: [1]