Lupinica in hrvaški zakon o prometu (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Izleti in počitnice >> Počitnice na Jadranu



Sporočilo


skuštrana -> Lupinica in hrvaški zakon o prometu (2.3.2008 22:21:46)

Punce, če boste potovale na Hrvaško z otrokom v lupinici jo morate imeti obvezno zadaj. V hr zakonu piše, da otrok do 12 leta starosti ne sme sedeti spredaj pa četudi je v lupinici. Kazen je 500 kun.

Nimam pojma kam naj tole informacijo dam, se mi zdi tule še najbolj prav..drgač pa prestavte[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]






kristinaj -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (3.3.2008 7:49:11)

sej tudi ni pametno, da je spredaj...... sploh pa ne, če imaš airbag!!!!......




kjava -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (3.3.2008 8:19:46)

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (3.3.2008 8:21:37)

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

sej tudi ni pametno, da je spredaj...... sploh pa ne, če imaš airbag!!!!......


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] saj je vsaka lupinica polepljena z nalepkami, da moraš airbag izklopiti, če želiš imeti otroka spredaj.




skuštrana -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (3.3.2008 8:40:51)

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..Kazen lahko dobiš od prometnih policajev. Ta zakon pa velja od nekdaj, samo mi ne vemo zanj, ker mislimo, da je isto kot pri nas in po celi evropski uniji (če se ne motim). Pa ni.




kjava -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (3.3.2008 9:42:47)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..



Sej vem da ne, ampak opozorili bi pa lahko ane?




maruškaŠ -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (3.3.2008 9:44:08)

IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..



Sej vem da ne, ampak opozorili bi pa lahko ane?


Cariniki se ne izobražujejo o prometnih pravilih. In oni to vejo ali pa ne vejo.




Anonimen -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (28.4.2008 11:26:44)

A katera ve, če je potrebna še vlečna vrv za obvezno opremo?




skuštrana -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (7.7.2008 16:20:33)

Nedavno se je zakon spremenil in lahko otroka do 2 leta starosti vozite tudi spredaj, v ustreznem sedežu. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Andreja221 -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (9.7.2008 20:16:57)

Hvala za info




TinKiCa1 -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (30.7.2008 12:54:48)

hvala :)




Suzikaa -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (1.4.2009 11:34:34)

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A res. Od kdaj pa to velja?. Ker mi smo šli ene dve leti nazaj na Hrvaško s kombijem, pa je bil otroški zic spredaj, ker zadaj ni blo pasov. Pa ni na carini noben nič omenil


Saj carina nima nič s tem..Kazen lahko dobiš od prometnih policajev. Ta zakon pa velja od nekdaj, samo mi ne vemo zanj, ker mislimo, da je isto kot pri nas in po celi evropski uniji (če se ne motim). Pa ni.



Cariniki res nimajo nič s prometom. Ne smete pa pozabit, da so na mejnih prehodih prav tako prisotni policisti,  kateri te lahko brez skrbi kaznujejo za prekrške, ki jih opazijo!!! Tak da, s telefonom na ušesu ali nepripasan ali za kar koli drugega lahko brez problema dobiš kazen tudi na mejnem prehodu od policista, ne samo na cesti!!!




flora1 -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (1.5.2009 23:48:01)

Hvala. koristno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Belika -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (2.5.2009 0:37:57)

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

A katera ve, če je potrebna še vlečna vrv za obvezno opremo?


Ravno pred kratkim mi je en policaj rekel, da je obvezna za njihove državljane, baje zate kot za tujca ni obvezna (ravno tako je glede nalepke - otrok v avtu- sem vprašala če je na hrvaškem res obvezna - je rekel, da če je je potem je za njihove državljane, ker slovenija je ne zahteva (po zakonu) in jo tudi na hr ne rabiš.


Sedaj koliko to drži ne vem, tako mi je pač rekel..




voznikvozniku -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (25.5.2011 11:52:34)

Tudi na Hrvaškem lahko otroka starega do 2 leti vozite na sovoznikovem sedežu  - preberite 6. odstavek:
Članak 163. (4) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete mlađe od 5 godina samo na stražnjim sjedalima i to u posebnoj sigurnosnoj sjedalici, koja je za vozilo pričvršćena sigurnosnim pojasom vozila ili posebnim kopčama u vozilu.
(5) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete starije od 5, a mlađe od 12 godina samo na stražnjim sjedalima, a dijete mora sjediti na posebnom postolju prilagođenom njegovoj visini tako da se može vezati sigurnosnim pojasom na tri točke vezivanja. Ako se dijete veže sigurnosnim pojasom na dvije točke vezivanja nije potrebno koristiti posebno postolje za sjedenje.
(6) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete do dvije godine starosti na prednjem sjedalu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili ako je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od pravca vožnje koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri točke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
(7) Dijete u posebnoj sjedalici u vozilu mora biti vezano.




skuštrana -> RE: Lupinica in hrvaški zakon o prometu (31.7.2011 19:49:25)

Voznikvozniku, a si prebral celotno temo? Ker je to že omenjeno, zakon se je spremenil kakšne 2,5let nazaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]