Priloga k ribam (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


Peteršilj -> Priloga k ribam (6.3.2008 19:25:11)

Kaj ponudite k ribam kot prilogo, razen krompirja?  




mala maja -> RE: Priloga k ribam (6.3.2008 19:37:23)

kakšno zelenjavo. Ponavadi kupim kar grajsko zelenjavo, k je notri krorenje, krfjola in brokoli. Drugače pa kot pišeš krompir v oblicah ali pa krompirjeva solata.
Kaj drugega mi ne pade na misel. No poleti paše tudi paradižnik v solati.




Hans -> RE: Priloga k ribam (6.3.2008 19:37:57)

Blitva s krompirjem. Krompirjeva solata. (ja tudi pri nas ne gre brez krompirja)




Vrtnica79 -> RE: Priloga k ribam (6.3.2008 19:40:37)

Ja, tudi pri nas je ponavadi vedno zravem krompir[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Pire, v kosih, v solati,........




Anonimen -> RE: Priloga k ribam (6.3.2008 19:55:02)

ja ne vem kero ribo boš pekla, men je full dobr če pečeš ribo na krompirju, pa bučkah, pa paradižniku, olivah, mnjaaaamiiii[sm=smiley36.gif]
[img]http://shrani.si/t/1w/dw/3HkQ6HUx/15022008009.jpg[/img]
evo mal za lušte




Peteršilj -> RE: Priloga k ribam (6.3.2008 20:04:35)

Tancy, fileje od osliča mam, nepanirane.




Anonimen -> RE: Priloga k ribam (6.3.2008 20:24:15)

ja krompir zih men je full dobr tak pečen, z bučkami, pa z zelenjavo, pomojem gre to k vsem ribam...sm probej dat tako bl "južno" zelenjavo ne lih cvetače, no saj pomojem.[sm=smiley1.gif]




lelaval -> RE: Priloga k ribam (6.3.2008 21:56:32)

Tancy, fileje od osliča mam, nepanirane.


Jaz jih pečem v pečici skupaj s paradižnikom, papriko, bućkami, melancani in čebulo. Zraven pa lahko prilogo krompir z blitvo, krompirjevo solato - jaz navadno naredim zeleno solato.




nuala -> RE: Priloga k ribam (7.3.2008 8:01:55)

Ohrovt s krompirjem, blitvo s krompirjem.




Hope2 -> RE: Priloga k ribam (7.3.2008 8:42:23)

Lahk tudi francosko solato narediš, če glih bolj paše k pohanim filejem.

Ko smo bolj na zdravi hrani, naredim k pečenim filejem špinačo in pire. Ali pa skuham krompir (kot za krompirjevo solato) ter narezan stročji fižol (rumeni). KO je kuhano posolim, dam domače olivno olje, velik strtega česna in malo kisa.  Zmešam in z vilico malo zmečkam, ne preveč. Ješ lahko hladno ali toplo. Če se mi pa v hladilniku valja velik zelenjave, pa skuham poleg krompirja še bučko, cvetačo, brokoli, stročji fižol (zelčenjavo kuham glede na čas kuhe, ne vse naenkrat), na koncu še not vržem špinačo, odcedim ter enako začinim in enako z vilico malo pomečkam (sol, olivno olje, česen, kis). Če ostane imam tako solato še za večerjo.

Zadnjič sem naredila zraven tudi dušeno kislo zelje in nam je bilo precej všeč. Stvar okusa pač

Če pa nočeš zdrave priloge, pa lahko narediš ocvrte krompirjeve krokete.




urskas -> RE: Priloga k ribam (7.3.2008 9:31:53)

meni k ribam bolj kot krompir pašejo hladne solate: francoska, krompirjeva (lahko z dodatki), radič s krompirjem, zelje s fižolom itd.




kaycha -> RE: Priloga k ribam (7.3.2008 15:17:19)

res skoraj vedno zraven rib jemo krompir in sicer na maslu s petersiljem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Strawberrie Cherrie -> RE: Priloga k ribam (7.3.2008 15:18:45)

Blitvo skrompirjem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Peteršilj -> RE: Priloga k ribam (7.3.2008 16:40:12)

Spekla sem jih v pećici, pa krompir sem narezala na 1cm debelo, pa ga spekla poleg. Res ne gre brez kartofla pri ribah. Solata pa je bla ena mešanca iz kristalke, regrata, rdeče paprike, paradajza, kumare, cvetače, preliv pa sem naredila iz gorčice, kisa, belega olja, lim. soka, popra in soli, pa seveda česna, pa malo vode.
Sem jedla samo ribe, ločevalna, pa solato, ki je bla specialna. Odkar sem na dieti, jem skoraj boljše kot ostali, ko mi je nekaj za pripraviti.




MARTINŠČICA -> RE: Priloga k ribam (10.3.2008 12:12:47)

Jaz k ribam občasno namesto krompirja ponudim pečeno polento.




Kaliope -> RE: Priloga k ribam (10.3.2008 12:52:11)

k filejem mi večkrat naredimo tudi riž s curryjem ...




Stran: [1]