bronhoskopija (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


mala zirafa -> bronhoskopija (12.3.2008 21:04:02)

Moj mož že nekaj tednov toži da pogosto težko diha in da ima občutek kot da se mu sapnik" včasih zlepi"
Strah ga je se odpravit h zdravniku ker se boji da mu bojo opravili bronhoskopijo
Mene pa zanima,  kakšne eventuelne preglede lahko pričakuje?
Hvala in lep pozdrav




kaj@ -> RE: bronhoskopija (12.3.2008 21:11:59)

najprej seveda slikanje pljuč,poslušanje pljuč s strani dr.,mogoče lab.preiskave in običajno šele na koncu zaradi nejasnosti bronhoskopija,zakaj se je pa tako boji,jo je že kdaj imel,da ve da je hudo?




OliveOyl -> RE: bronhoskopija (12.3.2008 21:15:56)

Bronhoskopija je tazadnja na vrsti.Pregled krvi,RTG,merjenje pljučne kapacitete...




mala zirafa -> RE: bronhoskopija (13.3.2008 8:36:18)

Hvala vsem.je bral na netu  kako so ljudje trpeli med preiskavo.Baje boli, se ti bruha itd.
Bomo vidli kaj se bo danes zmenil.
lp




mojcaziga -> RE: bronhoskopija (13.3.2008 8:41:43)

Bronhoskopijo sem imela 4x, od tega 3x v roku 14 dni in to pri 19 letih. Niso uporabili nobenega spreja za omrtvičenje (drugače ga, ampak imam alergijo) in je bilo neprijetno, še zdaleč pa ne boleče. Delali so mi na oba načina, skozi usta in skozi nos. Neprijetno je zato, ker to ful draži na kašelj, pa ne smeš kašljat, pa tudi dihat je fajn po pasje, plitko in več kratkih vdihov. Tudi mene so vsi strašili kako je hudo, ampak sem preživela vseh 4x in če bi bilo treba bi še vedno brez oklevanja šla.

LP, Mojca




mala zirafa -> RE: bronhoskopija (13.3.2008 8:50:58)

Mojca hvala za spodbudo.




Stran: [1]