Invalidnina za telesno okvaro (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


JAPE -> Invalidnina za telesno okvaro (20.3.2008 10:07:25)

Imam eno vprašanje.
Moja mami je po operaciji ( maternica, jajčniki ) brez rodil. Torej je 40 % invalid in ima tudi potrdilo.
Ne dobiva pa nobene invalidnine za telesno okvaro, ki pa mislim, da bi jo lahko. V nekaterih tabelah je objavljeno kakšni zneski mesečno pripadajo za določen odstotek invalidnosti.  In mislim, da se začenja že s 30% invalidnostjo.
Ali ima katera podoben primer? Ali pa predlog, kje naj se pozanimam?
Hvala!




Lepotica -> RE: Invalidnina za telesno okvaro (20.3.2008 10:19:09)

Telesne okvare se začnejo s 30%. In če je bolezen ali poškodba posledica bolezni že padeš v 30% kategorijo, sicer pa šele v 50%kategorijo tel.okvar.




JAPE -> RE: Invalidnina za telesno okvaro (20.3.2008 17:22:07)

Hvala za hiter odgovor, čeprav, ga ne razumem povsem.
Torej obstajat 2 kategoriji? Moja mami je že v 40 % kategoriji. Ali potem ne spada v ....."bolezen ali poškodba posledica bolezni" , da bi bila upravičena do invalidnine?




lotoska -> RE: Invalidnina za telesno okvaro (20.3.2008 21:17:52)

Obstaja ena razpredelnica, pa ne znam nalimat linka.
http://www.drustvo-hemofilikov.si/telesna_okvara_in_potreba_po_pomoci.htm




Lepotica -> RE: Invalidnina za telesno okvaro (21.3.2008 6:24:13)

Joj oprosti, sem šele zdej vidla d sm neki izpustila in je nejasen post. Hotla sem rečt, da imamo 8 stopenj tel.okvar-30%-100%. Če je tel.okvara posledica poškodbe PRI DELU ali POKLICNE bolezni, si upravičen do invalidnine že z najnižjo stopnjo=30% tel.okvare, če pa poškodba ni nastala pri delu oz.ne gre za poklicno bolezen, si upravičen do invalidnine šele ko imaš 50%tel.okvaro.




katjes -> RE: Invalidnina za telesno okvaro (24.3.2008 8:21:34)

Ojla,
moja sodelovka je imela isto operacijo kot tvoja mami. Že v bolnici je bila opozorjena, da je pri tej zadevi pomembna starost. Njej je manjkalo samo še dva tedna do 45 leta starosti. Zato mesečno dobiva cca. 40 EUR nadomestila za invalidnost, pa tudi v službi koristi dodaten dopust za invalide.
Pazi to: če bi ji zdravniki "našli raka" en teden po dopolnjenem 45 letu starosti - ji nadomestilo iz ZPIZ-a ne bi več pripadal.





JAPE -> RE: Invalidnina za telesno okvaro (26.3.2008 23:11:08)

Najlepša hvala obema za odgovore!
Zdaj vsaj vemo, koko to gre.




Stran: [1]