4 urni delavnik (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


*karina* -> 4 urni delavnik (22.3.2008 19:30:04)

Zanima me kdaj je treba in kako v sluzbi povedat o tem, da bi rad koristil stiri urni delavnik?
kaj mi potem pripada, mislim na malico in prevoz ipd..
Kdaj pa povem koliko casa od teh treh let bi to pravico rada koristila?

Hvala za odgovore




spot -> RE: 4 urni delavnik (22.3.2008 19:40:57)

jaz sem koristila 4 urni delavnik. Najprej moraš to sporočiti na center za soc, delo, kateri ti izda odločbo, ki jo prejme tudi tvoj delodajalec. Tu tudi navedeš koliko dlgo želiš delati po 4 ure.
Pripadajo ti vsi prevozni stroški in malica.




spot -> RE: 4 urni delavnik (22.3.2008 19:43:51)

Na CSD lahko kadar koli spremeniš delavnik, vsaj jaz sem ga. Najprej sem delala 6 mesecev po 4 ure, potem pa 1 leto po sedem ur. Moraš pa vedeti, da dobiš plačano samo 4 ure in je plača zelo nizka.
CSD ti financira le za pokojninsko dobo.




timika -> RE: 4 urni delavnik in to je to. (22.3.2008 20:05:03)

Delam 4 ure, sporočila oz. posredovala prošnjo, pravzaprav vlogo, sem približno 3 mesece prej, v službi so mi pripravili aneks za 4 urni delovnik in s tem sem šla na CSD. Na podlagi tega oni potem pripravijo odločbo in to je to.

Ima prednosti in slabosti, oz. slabost je le manjša plača, pa če si na delovnem mestu, kjer pričakuješ kakšno napredovanje, ti zna to počakat za to obdobje, ker tiste 4 ure se mi včasih res zdi, da prehitro minejo, da bi lahko opravljal enake obv. kot prej. Seveda je pa čudovito biti že ob enih popoldne s svojim čmrljem.
Če si lahko privoščite v družini, seveda priporočam!
LPT




spot -> RE: 4 urni delavnik in to je to. (22.3.2008 20:17:16)

Jaz sem kar sama dala na CSD prošnjo za skrajšan delovni čas. Je pa res, da je bolje oddati mal prej, ker pri nekaterih CSD treba čakat odločbo tud kakšen mesec.




Hans -> RE: 4 urni delavnik in to je to. (23.3.2008 11:25:18)

Je pa res, da je bolje oddati mal prej, ker pri nekaterih CSD treba čakat odločbo tud kakšen mesec.


Jaz sem tudi čakala zelo dolgo, tako da sem že delala po 4 ure preden sem dobila odločbo. Pripada pa ti malica in prevoz v celoti.




marty5 -> RE: 4 urni delavnik in to je to. (23.3.2008 11:47:43)

Meni pa ni jasen ta postopek, da najprej oddaš vlogo na CSD[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].

Sama sem 1 leto delala skrajšani delovni čas - 7 ur, ki sem ga podaljšala 2× vmes. Šlo je pa enostavno in hitro:
- najprej sem oddala vlogo delodajalcu (načeloma moraš oddat 30 dni prej, ampak meni so takoj zrihtali)
- na podlagi vloge, so mi napisali novo pogodbo
- pogodbo sem nesla na CSD in čez nekaj časa dobila odločbo - krajši delovni čas pa sem delala že takoj po podpisu pogodbe

SEm pa najprej delala 7 mesecev, pol sem podaljšala še za 3 in nazadnje še za 2. Tako lahko delaš do otrokovega 3. leta, če imaš enega otroka, če pa 2 pa do 6. leta najmlajšega otroka. Meni je bilo super - sicer se marsikomu 1 ura ne zdi veliko, meni pa je - bit doma ob 15:30 ali pa 16:30 je bila zame velika razlika, pri plači pa se je res minimalno poznalo. V službi pa se tudi tista 1 ura ni ne vem kako poznala.




Stran: [1]