Suhost nožnice (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


kiki13 -> Suhost nožnice (28.3.2008 8:25:03)

Imam velik problem, ki traja kr lep čas, in to je neverjetna suhost nožnice!

Na 1.pregledu po porodu pri G, mi je rekla, da je to normalno glede na to stanje hormonov, da je to zaradi dojenja.... da pa se bo stanje popravilo ko bom nehala dojit.
No, dojit sem res nehala šele pred 1 mesecom, od poroda je 2 leti, moja nožnica pa še vedno neverjetno suha.
Grozno me srbi, ne pa tako kot pri vnetju, ker poznam tudi vnetje, ki pa ga na srečo že en čas nisem imela.
takrat mi je G svetovala tist gel Multi - Gyn ali nekaj takega in sem ga sprva res uporabljala, in je res tudi pomagal, vendar le za kratek čas, npr. kak teden, pol pa spet isto.
No, potem se je stanje vmes nekako popravilo, gela nisem potrebovala, sedaj pa ta suhost traja že kake 3,4 mesece. Seveda sem probala ta neprijeten občutek in ta srbež omiliti spet s tem gelom, vendar me grozno grozno peče po nanosu!  Prebrala sem, da je možno, da sem na nekaj pač preveč občutljiva ( mi je pa čudno, da prej recimo nisem bila, pa sem imela iste simptome), danes grem v lekarno naj mi dajo kaj drugega, če sploh kaj drugega obstaja.

Zanima me namreč, ali sem sedaj obsojena na to suhost do kraja ali kako je s tem?
Bi bil potreben G pregled. te se namreč že od poroda nekako bolj izogibam kot ne, ker me je enostavno strah zaradi težkega poroda, da bi mi še kdo kaj spodaj počel...

Prosim za kakšne vaše izkušnje ali mnenja.

Lep dan




piamaria -> RE: Suhost nožnice (28.3.2008 9:32:06)

Ja pri G dobiš recept za kremo proti suhosti oz. da spodbudi sluz.
Lahko jo kupiš v lekarni in imaš gel pač dokler se stvari ne uredijo.
Verjetno ti Ph nagaja.
Jaz sem imela to le dva mes.
Ja je zoperno za znoret.
Ne vem natanko, kako se reče, pokliči G in vprašaj al pa v lekarno, saj so zato tam.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




anabanana -> RE: Suhost nožnice (28.3.2008 11:30:35)

Dr.Merlo v izogib zgornjim težavam priporoča umivanje intimnih delov zgolj z otroškim milom pa tudi le-to naj bo dobro razredčeno z vodo.


Verjetno boš potrebovala še kakšno zdravljenje, vendar bo mogoče tudi ta nasvet kaj pomagal.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.3.2008 14:08:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




karamela -> RE: Suhost nožnice (29.3.2008 22:09:01)

Daj vprašaj v lekarni za Floragin vaginalne globule z mlečnokislinskimi bakterijami. Meni jih je G priporočala po terapiji s Canestenom.


Vprašaj G, ali pa farmacevta v lekarni,  če ti tudi v tvojem primeru kaj pomaga! to je vse kar ti lahko svetujem!




Abbott -> RE: Suhost nožnice (31.3.2008 9:30:53)

Sem slišala, da je ta Floragin prav v redu...





Stran: [1]