Kdaj ananas in kivi? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


MSSD -> Kdaj ananas in kivi? (6.4.2008 16:51:26)

Zanime ma, kadaj ste svojim malčkom prvič dale za jesti ananas in kivi. Mi smo do sedaj probali samo jabolka, hruške, banane in pomaranče.
Že v naprej hvala,
LP




Anonimen -> RE: Kdaj ananas in kivi? (6.4.2008 17:25:49)

Ananasa mu še nisem dala, ker sem sama alergična nanj, kivi pa sva jedla pri 10 mes. Je dobil pikice po celem telesu ko je bil star 2 mes, ko sem jaz jedla kivi zato ga nisem upala prej dat.




Paštetka -> RE: Kdaj ananas in kivi? (6.4.2008 18:19:04)

kivi je zelo alergen, kot jagode. Zato se ga priporoča po enem letu.

Jaz sem ananas dala pri 7 mesecu, da ga je malo pocuzala, ko smo ga pač jedli. Kar je precej pogosto.




Naja30 -> RE: Kdaj ananas in kivi? (6.4.2008 20:14:18)

Oboje je alergeno.
Mislim, da sem ji dala ananas okoli 7m čisto malo za probat in je imela zelo vneto ritko. Zato sem počakala kar nekaj časa, s kivijem tudi. Okoli 1 leta je pa že oboje jedla.




januskica -> RE: Kdaj ananas in kivi? (6.4.2008 20:31:09)

mi smo dali pri 10 mesecih najprej spobat malo sokca od ananasa in je dobila ful pikic. tako, da bom počakala do 1 leta. isto velja za kivi. ostala hrana ji do sedaj ni delala težav (jagod še nismo spobali ... bomo počakali sezono). 




mateyka -> RE: Kdaj ananas in kivi? (7.4.2008 7:06:03)

mi smo dal že kr neki sadja izven slavnega jabolko-hruška-banana tria (melone, borovnice, slive, marelice, rozine..), pomaranče, kivi in ananas bojo pa še mal počakal.. čeprav, dajemo pa občasno maline in robide - je velik fen le teh.




Stran: [1]