"Deljena" porodniška ? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Tejchy -> "Deljena" porodniška ? (11.4.2008 15:29:49)

Zanima me ali je možno, da polovico porodniške koristim jaz, polovico pa partner? Pomeni, da sem prve pol leta jaz doma z otrokom in partner dela, v drugi polovici pa situacijo obrneva.

Ali je to možno? Kako se to uredi?




marty5 -> RE: "Deljena" porodniška ? (11.4.2008 15:47:58)

Prvi del starševskega dopusta - porodniški dopust, ki traja od 28 dni do PDP in še dva meseca kasneje (se pravi skupno 3 mesece) se ne more delit, ampak ga lahko koristi le mati (le v določenih izjemah se da drugače). Drugi del, t.i. dopust za nego in varstvo otroka (preostalih 9 mesecev) pa si lahko starša delita - bodisi, da je doma nekaj mesecev en, nekaj časa drugi ali pa si celo delita po 4 ure dnevno npr.

Poznam kar nekaj takih, ki si ta drugi del delijo - čisto enostavno se uredi na CSD oz. izpolneš tako obrazce za dopust za nego in varstvo otroka.




anajmad -> RE: "Deljena" porodniška ? (11.4.2008 16:07:30)

Jst sem ena izmed tistih,ki sva z možem koristila -vsak po 4 ure. Moraš se zmeniti prej tudi z delodajalcem. Meni,v glavnem so ful komplicirali,toda na koncu je obveljala moja.




Taula -> RE: "Deljena" porodniška ? (11.4.2008 19:04:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Tejchy

Zanima me ali je možno, da polovico porodniške koristim jaz, polovico pa partner? Pomeni, da sem prve pol leta jaz doma z otrokom in partner dela, v drugi polovici pa situacijo obrneva.

Ali je to možno? Kako se to uredi?


To bova midva imela. (upam) Na CSD urediš obrazce. Oddaš jih preden ti poteče porodniški dopust ponavadi. V kolikor je situacija izjemna (npr. da nisi zaposlena za nedoločen čas...da ne veš ali ti bodo pogodbo podaljšali) lahko zamenjaš kasneje in hitreje postopek poteka. Tako so meni rekli na CSD.




Stran: [1]