sistematski 18.mesecev (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


Shorty_ -> sistematski 18.mesecev (17.4.2008 23:00:07)

Kmalu nas čaka in me zanima kako zgleda?




daka -> RE: sistematski 18.mesecev (17.4.2008 23:13:01)

Nič posebnega kot pri prejšnjih pregledih.Otročka stehta ,izmeri,obseg glave,obseg prstnega koša,običajen pregled in še zadnje cepljenje.Lepo opravita!!




Shorty_ -> RE: sistematski 18.mesecev (17.4.2008 23:18:28)

kaj pa testi sposobnosti




Anonimen -> RE: sistematski 18.mesecev (17.4.2008 23:23:01)

Mi ga pa nismo imeli [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




zvezda06 -> RE: sistematski 18.mesecev (18.4.2008 7:58:37)

test sposobnosti pri nas:
vprasala me je, ce porablja zlico, vilico
ce se sama oblece
ce govori in uporablja vsaj 6 besed
dobila je 4 lesene kocke in je morala sestaviti stolp
dobila je dojencka in flasko in je dojencku morala dati mlekca pupat
ozek cisto majhen vrcek in notri rozina- rozino je morala stresti na mizo
brcati zogo

vsaj to se spomnim.
tisto za oblect je meni cisto too much- moja si ne oblece sama hlac in puloverja- sem ji povedala, pa kao ni blo ok

cepljenje pa DiTePer




lokvanj -> RE: sistematski 18.mesecev (18.4.2008 8:06:34)

halo???
Prav v Mami (aprilski izdaji) sem zasledila test, kdaj naj bi določene zadeve malčki samo obvladali in oblačenje je vrlina, ki naj bi jo znali otroci v celoti od 4,5 leta naprej!

Tudi uporaba vilice in žlice mislim da še ni na programu za 18 mesecev stare malčke, al kako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Kmalu imamo tudi mi ta pregled, me prav zanima kako bo....




timika -> RE: sistematski 18.mesecev (18.4.2008 9:23:21)

Ja, tudi mi smo se malo igrali - podobno kot je napisala Zvezda, s tem, da je našemu v roke dala še ene malo črno-bele slikice, kjer je moral prepoznati, kaj je narisano. Bilo je zelo nerazločno, še jaz sem gledala, kaj je gor. Mali pa kot iz topa...sicer pa pri nas ni nobenih čudnih pogledov, tudi jaz sem jim rekla, da se ne obleče sam - ?!, ja, slečt že kak kos, pa poskuša tudi z oblačenjem, ampak da bi mu ratalo...
Pri nas so sestre zelo OK, ne komplicirajo, če v tistem trenutku otrok česa noče, te vpraša, če sicer to počne. Bodo pa ja zaupali staršem, saj nam je vsem v interesu, da povemo po pravici in s tem vidimo, ali je njeov razvoj OK.
ko sedaj vidim, kako se nekatere moje kolegice prav bojijo teh sistematskih...kaj bo rekla pediatrinja, ker še ne plazi? pri nas ni ob 9 m ne plazil, ne pri enem letu hodil, pa ni bilo komentarjev. te pa vpraša kakšno s tem povezano zadevo, da vidijo, če gre razvoj v pravo smer. Mislim, da se nekaterim tudi ne da preveč ukvarjat z vsakim posebej in je lažje odkljukat...

LPT 




emaa -> RE: sistematski 18.mesecev (18.4.2008 9:26:46)

pri nas vpraša, če zna, zna, če ne zna, se imajo čas naučit, pa sestra tudi ve, da takrat itak ne pokažejo kaj vse znajo. 




Stran: [1]