RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


cukica -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (8.10.2010 19:23:27)

Tud jaz se držim bolj zdrave hrane in jem 5 na dan. So mi pa priporočal,da jem sadje do 12 ure in kasneje nič več,stročji fižol,ki znižuje sladkor in pa slive,....
Sem v 23 tednu in zaenkrat držim +6 kg,počutim se v redu,čakam, pa še na cuker test,ki me čaka 18.11. bomo videli kaj bo.
Vam bom še jaz en da napisla moj jedilnik oziroma ga bom prekopirala,da ne bom ponovno pisala,....

-zajtrk:sadje(kivi,mandarine,pomaranče,jabolka,hruške) to samo en sadež to pomeni,če boš jedla jabolka lahko poješ eno veliko jabolko zraven pa kakšen kos kruha(ržen,polnozrnat,s semeni),lahko riževe vaflje,lahko namažeš s kakšno zelenjavno pašteto(mora imeti oznako BIO),salamo 2 koščka lahka piščančja ali puranja,namaz s paprike,...
Seveda po obroku pol ure lahko piješ vodo ali neosladkan čaj,...
-malica sadje npr.2 mandarini in kakšen jogurt(kefir,kislo mleko,probiotični jogurt)pa kakšen košček kruha
-kosilo meso(žrebiček,puranje,piščančje,goveje in riba) popečeno brez maščob samo v ponvi,ko spečeš do konca lahko dodaš mal masla(jaz uporabljam kokosovo) in pa zelenjava
*zelenjavna juha korenje,brokoli,grah,krompir,cvetača in še kaj namesto krompirja lahko zakuhaš riž ali testenine,...
*testenine samo z zelenjavo,doma narejena paradižnikova omaka,...
*rižot z malo mesa in zelenjavo,...
*ješpren z zelenjavo,...
*sladko zelje in zraven krompir,...
*pica s polnozrnato moko in čisto malo sira in salame,...
Pazit moraš,da ješ ali samo meso ali samo krompir,...
-Za malico imaš lahko nato ali meso ali krompir:se pravi,če sem jedla za kosilo meso bom za malico jedla krompir z zelenjavo ali kruh ali riž ali testenine,...
_večerja kakšen košček kruha ali riževe vaflje z namazom,zelenjavo ali kakšen jogurt,...

Približno takole izgleda moj jedilnik,....




briljantina -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (8.10.2010 21:34:40)

Nam pa v bistvu niso nič povedali glede ločevanja škrobnih hranil in pa mesa. Ješ oboje, tudi zelenjavo (npr. za kosilo), s tem, da so najbrž obroki manjši. Je pa res, da se da nadomestiti kakšna stvar z drugo (npr. namesto mesa, malo več zelenjave).






benika -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (8.10.2010 21:38:04)

Cukica, to kar si ti napisala NI jedilnik za nosečnice s sladkorno boleznijo!




benika -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (8.10.2010 21:40:57)

Zanima me pa nekaj: dobila sem tudi Keto-Diastix (lističe, s katerimi si merim ketone v urinu). Sedaj jih uporabljam tri dni in je vedno bil obarvan kožno (prvi kvadratek). Zanima me, kaj se zgodi, če je listek obarvan s temnejšo barvo. Kaj to pomeni?


Pomeni, da nisi jedla dovolj in da telo kuri tvoje zaloge. Povečaj vnos hrane!




benika -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (8.10.2010 21:48:14)

IZVIRNO SPOROČILO: cukica

Tud jaz se držim bolj zdrave hrane in jem 5 na dan. So mi pa priporočal,da jem sadje do 12 ure in kasneje nič več,stročji fižol,ki znižuje sladkor in pa slive,....
Sem v 23 tednu in zaenkrat držim +6 kg,počutim se v redu,čakam, pa še na cuker test,ki me čaka 18.11. bomo videli kaj bo.
Vam bom še jaz en da napisla moj jedilnik oziroma ga bom prekopirala,da ne bom ponovno pisala,....

-zajtrk:sadje(kivi,mandarine,pomaranče,jabolka,hruške) to samo en sadež to pomeni,če boš jedla jabolka lahko poješ eno veliko jabolko zraven pa kakšen kos kruha(ržen,polnozrnat,s semeni),lahko riževe vaflje,lahko namažeš s kakšno zelenjavno pašteto(mora imeti oznako BIO),salamo 2 koščka lahka piščančja ali puranja,namaz s paprike,... Pri zajtrku se mesa NE je! Riževi vaflji so odsvetovani, prav tako prepečenec in njemu podobne zadeve. Kruh naj bi bil samo ržen. Sadje 1-2 kosa (največkrat sadje pri zajtrku preveč dviga sladkor). Zraven se pije mleko, kava ali čaj!
Seveda po obroku pol ure lahko piješ vodo ali neosladkan čaj,...  Ne samo pol ure po obroku ampak čez cel dan.
-malica sadje npr.2 mandarini in kakšen jogurt(kefir,kislo mleko,probiotični jogurt)pa kakšen košček kruha
-kosilo meso(žrebiček,puranje,piščančje,goveje in riba) popečeno brez maščob samo v ponvi,ko spečeš do konca lahko dodaš mal masla(jaz uporabljam kokosovo) in pa zelenjava
*zelenjavna juha korenje,brokoli,grah,krompir,cvetača in še kaj namesto krompirja lahko zakuhaš riž ali testenine,...
*testenine samo z zelenjavo,doma narejena paradižnikova omaka,...
*rižot z malo mesa in zelenjavo,...
*ješpren z zelenjavo,...
*sladko zelje in zraven krompir,...
*pica s polnozrnato moko in čisto malo sira in salame,...
Pazit moraš,da ješ ali samo meso ali samo krompir,... To je pri sladkorni dieti neumnost. Dieta ni ločevalna. Oboje mora biti prisotno v obroku!!!
-Za malico imaš lahko nato ali meso ali krompir:se pravi,če sem jedla za kosilo meso bom za malico jedla krompir z zelenjavo ali kruh ali riž ali testenine,... Nikoli in nikdar. Za popoldansko malico se je škrob in sadje (kakšen kos kruha, grisini ter sadje)
_večerja kakšen košček kruha ali riževe vaflje z namazom,zelenjavo ali kakšen jogurt,... Ne. Za večerjo se je meso (ali jajce), škrobna živila (testenine, riž, krompir) in zelenjava, podobno kot za kosilo, le razmerje je malce drugačno.

Približno takole izgleda moj jedilnik,....



To je tvoj jedilnik, ki pa ne ustreza sladkorni dieti!




DeVilla -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (8.10.2010 23:04:17)

Meni pa pri zajtrku piše, da kao moram imet 1E mesa. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] No, jest itak zamenjam sadje + meso za 1E mleka, tako da dejansko za zajtrk potem ne jem mesa... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Bi pa včasih rade volje zamenjala kakšno enoto škroba za sadje ali zelenjave. Tolk kruha kot pojem zdaj, ga že lep čas nisem. Razni kosmiči so se mi pa že tako zagravžal, da jih tud videt ne morem...




benika -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (8.10.2010 23:37:14)

Meni pa pri zajtrku piše, da kao moram imet 1E mesa.


Možno. Meni na listu ni pisalo.

Jaz se napisanega nisem držala ko pijanec plota. Sem velikokrat izpustila kruh (sploh pri malici ga nisem jedla). Ma če prisluhneš telesu in poizkušaš kaj ti ustreza in kaj ne, potem si lahko dieto komot prilagodiš svojim željam (vsaj približno). Meni npr. ne sladoled, ne ledena kava, ne čokolada niso dvignili sladkorja, medtem ko ga je sadje pognal v višave. Tudi kruha za zajtrk nisem smela jest.




zaljubljena23 -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (9.10.2010 7:49:10)

benika, potem sva skoraj na podobnem ;)

Kruh, kaj je že tole, jaz ga trenutno pojem zelo malo, namreč nisem še našla kruha, ki mi ne bi dvignil cukra[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], razen enega ki ga lahko dobim samo v določeni trgovini v določenem kraju

Kar se pa diete od cukice tiče, moram reči, da ni ravno narejena za nas...






cukica -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (9.10.2010 7:51:04)

To so men napisali v ambulanti za sladkorne bolnike,...Pol pa nevem,...




DeVilla -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (9.10.2010 10:14:09)

Lahko da imajo malce prirejene jedilnike.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Važn, da je cukr ok, ne glede na to, kaj predpišejo...




benika -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (9.10.2010 21:52:04)

To so men napisali v ambulanti za sladkorne bolnike,...Pol pa nevem,...


A to si dobila napisano na listu? A mi lahko prepišeš, kako so ti razporedili enote hrane? Plis.

Cukica, kam pa ti hodiš k diabetologu?




majčica1508 -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (12.10.2010 11:16:47)

a kakšna konzumira ribice z zelenjavo iz konzerve.....




benika -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (12.10.2010 22:22:28)

Jaz sem jedla tuno v lastnem soku, drugih rib pa ne.




DeVilla -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (13.10.2010 22:37:55)

Jaz prisegam na tuno v olivnem olju. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Soncchhek -> RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno.. (15.10.2010 8:56:21)

ribice s konzerve z zelenjavo?
jaz sem jih jedla v celi nosečnosti ene 3krat.....za večerjo...+ solata in imela sladkor potem ok.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]