džezva za indukcijsko ploščo (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


bobika -> džezva za indukcijsko ploščo (23.4.2008 21:28:33)

Pozdravljeni!
Povejte mi kakšno posodo naj uporabljam za kuhanje kave na indukcijski plošči.
Sem včeraj iskala in nisem našla primerne velikosti. Vsaka normalna velikost (za cca 4 kave) ima majnši premer, kot je v navodilih za uporoabo plošče napisano (12cm).
Džezva z 12 cm premera je pa že pravi lonec in v tej si ne predstavljam kuhanja kave, saj je to za kakšen liter vode.

Indukcijsko kuhališče imamo že eno leto in do sedaj je z navadno džezvo šlo čisto normalno kuhati. Sedaj pa je stara crknila in dobili smo novejši model, na tej pa ne gre. V navodilih je napisan enak premer za staro in novo ploščo. Ne vem, mislim, da je ta novejši model bolj občutljiv.





Dream -> RE: džezva za indukcijsko ploščo (23.4.2008 21:40:29)

Jaz sem si džezvo in ostalo še potrebno posodo nabavila od Emo. Džezvica je spodaj širša, zgoraj ožja in paše na vsako ploščo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.4.2008 21:50:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




bobika -> RE: džezva za indukcijsko ploščo (24.4.2008 8:11:00)

Sem gledala te džezve od emo in jih premerila. Pa imajo samo 10cm premera [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] V navodilih pa piše 12cm. Take pa res nisem zasledila. 




luka jan -> RE: džezva za indukcijsko ploščo (24.4.2008 8:12:29)

Jaz sicer nimam indukcijske, si jo je pa mami omislila in imela kar problem glede te posode. Je mogla skor čist vso posodo zamenjat, vključno z džezvo. Smo pa našle pri nas v eni no name trgovini take lušne džezve ki so spodaj širšr in se potem proti vrhu zoožijo. Sicer jo še ni uporabila, ker si je vmes omislila tud kavni avtomat, ampak po moje bo vredu, sporočim ko me bo povabla na[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/kava.gif[/image].




mayy -> RE: džezva za indukcijsko ploščo (24.4.2008 8:31:59)

Jaz imam džezvo od EMO, je spodaj široka 10cm pa dela, lonček ki pa ima 9cm pa ne. Mislim da je odvisno tudi od teže posode. Tud meni piše v navodilih 12 cm. 




Stran: [1]